Węglo Smyk i GieKSa płyną jednym nurtem!

27.04.2016 14:58

Autor: ps

W środę startuje już szósta edycja akcji społecznej „Zagraj na Bukowej”. W tym sezonie udało się pozyskać sponsora strategicznego – firmę Węglo Smyk. Rozmawialiśmy z jej prezesem, Michałem Smyką.

To już nie pierwszy krok pana firmy w kierunku zaangażowania w działalność społeczną GKS-u Katowice. Aktualnie jesteście sponsorem strategicznym, a wcześniej byliście partnerem Zagraj na Bukowej. Proszę opowiedzieć więcej o wspieraniu GieKSy.

- Historie firmy i GKS-u to dwie rzeki, które płyną często jednym nurtem, bo nasza firma działając dwadzieścia pięć lat ma okazję przez cały ten okres w mniejszym bądź większym stopniu, na skalę własnych możliwości, wspierać GKS. Zaczęło się to w momencie, gdy mój świętej pamięci ojciec wspierał grupy młodzieżowe, gdy ja miałem przyjemność uczestniczyć w treningach GKS-u. Była to współpraca opierająca się na zakupie sprzętu sportowego i drobnych elementów, które pomagały nam w trenowaniu. Na przestrzeni lat wspólne projekty funkcjonują na większą, bądź mniejszą skalę.


Wspominał pan, że sam jako dziecko uczestniczył pan w treningach przy Bukowej. Czy ma pan swojego młodego następcę, który sam może zaangażować się w przyszłości  w „Zagraj na Bukowej” i grę w GieKSie?

- Tak, mam syna, który bierze udział w zajęciach piłkarskich. Nie jest to jeszcze GKS, tylko szkółka, która przygotuje go do tego, żeby rozpocząć treningi w GieKSie, ale myślę, że to zależy głównie od niego. Chętnie mu w tym pomogę, ale nie chciałbym bardzo mocno go kierunkować w tym, żeby to akurat piłka była wiodącym hobby w jego młodym życiu.


Jak widzi pan dalszą współpracę firmy Węglo Smyk z GKS-em Katowice i co ona dla was oznacza?

- To dla nas bardzo ważne. Mam nadzieję, że jako firma zajmująca się lokalną dystrybucją węgla będziemy mieli okazję ocieplić własny wizerunek i rozpropagować siebie jako potencjalnego dostawę opału dla tych klientów detalicznych, kibiców, czy osób, dzięki którym będziemy mogli być kojarzeni. Wierzę w to, że oprócz tego, że będzie się to wiązało z pomocą dla całej akcji, to również będziemy mogli uzyskać wartość dodaną poprzez promocję własnej marki.

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy