Nowy regulamin

Informujemy o nowych zasadach pracy mediów podczas meczów GKS-u Katowice na Stadionie Miejskim przy ul. Bukowej.

Zgodnie z opracowanymi przez Polski Związek Piłki Nożnej „Zasadami organizacji meczów w ramach rozgrywek piłkarskich szczebla centralnego administrowanych przez PZPN w sezonie 2019/2020  w związku z ograniczeniami w okresie stanu epidemii COVID-19” informujemy o zmianach w pracy przedstawicieli mediów na Stadionie Miejskim w Katowicach.

1. Wszystkie wydane przez klub akredytacje na sezon 2019/20 tracą moc. Klub będzie prowadził procesy akredytacyjne na każde kolejne spotkanie w Internetowym Biurze Prasowym.  Wnioski o akredytacje muszą zostać złożone we wskazanych terminach. Złożenie wniosku o akredytację nie oznacza jej automatycznego przyznania. Potwierdzenie uzyskania akredytacji następuje w Internetowym Biurze Prasowym.

2. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, w pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski akredytacyjne największych redakcji regularnie informujących o GKS-ie Katowice.

3. Akredytacje mają formę identyfikatora, który można odbierać w dniu meczu w Biurze Obsługi Kibica, najwcześniej na godzinę przed rozpoczęciem spotkania. Do odbioru akredytacji niezbędne jest okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dziennikarze bez identyfikatora nie będą mieli wstępu na obiekt. Akredytacje nie będą wydawane osobom trzecim i nieupoważnionym.

4. Wewnętrzy parking na obiekcie jest zamknięty, prosimy o pozostawianie samochodów na parkingu zewnętrznym. Wejście na Stadion Miejski odbywa się przez bramę główną, a następnie przez wejście na sektor 3 Trybuny Głównej. Do dyspozycji mediów, w tym fotoreporterów, pozostaje wydzielona część sektora prasowego, sektora 3 oraz kabina K1.

5. Protokoły meczowe ze składami publikowane są przez Klub w oficjalnych kanałach.

6. Po zakończeniu meczu przedstawiciele mediów powinni opuścić obiekt jak najszybciej to możliwe. Przy bramie głównej należy zwrócić identyfikator.

7. Sala konferencyjna i strefa mieszana pozostają zamknięte. Po meczach klubowe media przeprowadzą rozmowy z trenerami i wybranymi zawodnikami obu drużyn. Dziennikarze mogą przesyłać pytania do nich poprzez SMS (na nr 725 256 390). Media klubowe nie mają obowiązku zadawania wszystkich pytań, jakie zostaną przesłane przez dziennikarzy. Klub udostępni na swoich kanałach zapis rozmów w formie audiowizualnej.

8. Wszystkie osoby znajdujące się na stadionie, w tym przedstawiciele mediów, zobowiązane są do przestrzegania przepisów prawa powszechnego dotyczącego przestrzegania reżimu higienicznego, w szczególności zakrywania ust i nosa. Za złamanie regulaminu rozgrywek lub przepisów prawa powszechnego, w szczególności dotyczących COVID-19, akredytacja może zostać odebrana.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy