Regulamin

Zgodnie z opracowanymi przez Polski Związek Piłki Nożnej „Zasadami organizacji meczów 1 i 2 ligi oraz meczów o Puchar Polski na szczeblu centralnym organizowanych przez kluby Ekstraklasy, 1. I 2.ligi w sezonie 2021/2022 w związku z ograniczeniami w okresie stanu epidemii COVID-19” przedstawiamy zasady pracy przedstawicieli mediów na Stadionie Miejskim w Katowicach przy okazji meczów domowych piłki nożnej mężczyzn GKS-u Katowice.

1. Klub przyznaje akredytacje stałe na cały sezon oraz jednorazowe na poszczególne mecze. Aby je otrzymać, należy zarejestrować się w Internetowym Biurze Prasowym GKS Katowice. Złożenie wniosku o akredytację, nie oznacza jej automatycznego przyznania. Potwierdzenie uzyskania akredytacji następuje w Internetowym Biurze Prasowym.

2. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, w pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski akredytacyjne największych redakcji regularnie informujących o GKS-ie Katowice.

3. Akredytacje mają formę identyfikatora, który można odbierać w dniu meczu w Biurze Obsługi Kibica, najwcześniej na 90 minut przed rozpoczęciem spotkania. Do odbioru akredytacji niezbędne jest okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Dziennikarze bez identyfikatora nie będą mieli wstępu na obiekt. Akredytacje nie będą wydawane osobom trzecim i nieupoważnionym.

4. Rodzaje akredytacji:
a) MEDIA - PRASA: Upoważnia do przebywania na loży prasowej oraz sali konferencyjnej. Wejście na Stadion Miejski odbywa się przez bramę główną, a następnie wejście VIP Trybuny Głównej. Do dyspozycji dziennikarzy pozostają wszystkie miejsca na loży prasowej.
a) MEDIA - FOTO/TV: Upoważnia do przebywania w strefie za bandami oraz w sali konferencyjnej. Wejście na Stadion Miejski odbywa się przez bramę główną, a następnie przez bramę techniczną mieszczącą się między Trybuną Główną a Północną. Posiadacze takiej akredytacji zobowiązani są przed wejściem na płytę stadionu pobrać i nałożyć na siebie kamizelkę ze znacznikiem „FOTO” (dostępna przy bramie technicznej), a po meczu ją zwrócić. Poruszanie się w obrębie boiska bez identyfikatora i kamizelki jest zabronione. Zabronione jest także poruszanie się w obrębie ławek rezerwowych.

5. Wewnętrzy parking na obiekcie jest zamknięty, prosimy o pozostawianie samochodów na parkingu zewnętrznym.

6. Składy meczowe dostępne są na stojaku przy wejściu na lożę VIP, najwcześniej na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

7. Po meczu GKS Katowice organizuje konferencję prasową w Sali Konferencyjnej (II piętro, p. 212) z przedstawicielami obu drużyn (najpierw goście, następnie gospodarze). W trakcie konferencji należy przestrzegać zasad dotyczących dystansu społecznego oraz noszenia maseczek ochronnych. Strefa mieszana na stadionie pozostaje zamknięta.

8. Wszystkie osoby znajdujące się na stadionie, w tym przedstawiciele mediów, zobowiązane są do przestrzegania przepisów prawa powszechnego dotyczącego przestrzegania reżimu higienicznego. Za złamanie regulaminu rozgrywek lub przepisów prawa powszechnego, w szczególności dotyczących COVID-19, akredytacja może zostać odebrana.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner premium
Partner
Złoty
Partner srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga