Tymoteusz Puchacz i Adrian Łyszczarz z golami!

11.10.2018 20:12

Tymoteusz Puchacz i Adrian Łyszczarz odegrali kluczowe role w zwycięstwie reprezentacji Polski U20 nad kadrą Czech.

Reprezentacja Polski U20 w ramach Turnieju Ośmiu Narodów zmierzyła się w Łodzi z Czechami i pewnie pokonała rywala 3:0. Opaskę kapitana założył na ten mecz obrońca GKS-u Katowice - Tymoteusz Puchacz. I to właśnie Tymek strzelił pierwszą bramkę wykorzystując podanie w szesnastkę. Wynik otworzył już w 8. minucie. W kolejnej akcji sędzia podyktował rzut karny za faul na Janie Sobocińskim, a z 11 metrów pewnie strzelił Adrian Łyszczarz. W 15. minucie biało-czerwoni wyprowadzili kapitalną kontrę. Po podaniu Łyszczarza sam na sam z bramkarzem był Puchacz, którego bramkarz faulował. Tym razem do jedenastki podszedł Jakub Moder i też się nie pomylił.

Puchacz co chwilę straszył rywala groźnymi akcjami w bocznych strefach, a Łyszczarz pewnie operował w środku pola. Warto podkreślić fakt, że piłkarze GieKSy mieli udział przy każdej strzelonej w tym starciu bramce. Chłopakom gratulujemy znakomitego występu i trzymamy kciuki, by w kolejnym meczu kadry prezentowali równie wysoki poziom. Następne spotkanie reprezentacja do lat 20 zagra 16 października przeciwko Holendrom na wyjeździe. Również w ramach Turnieju Ośmiu Narodów.