Tomasz Zahorski piłkarzem GKS-u Katowice

04.02.2016 18:50

Autor: ksb

Napastnik Tomasz Zahorski podpisał kontrakt z GKS-em Katowice.

GieKSa pozyskała kolejnego nowego piłkarza przed rundą wiosenną. Umową z klubem związał się napastnik Tomasz Zahorski. 31-letni piłkarz był ostatnio zawodnikiem amerykańskiej drużyny Charlotte Independence. Wcześniej grał m.in. w San Antonio Scorpions, Górniku Zabrze, MSV Duibsburg, czy Jagiellonii Białystok. Występował też w reprezentacji Polski, brał udział w Euro 2008. W biało-czerwonych barwach rozegrał 13 meczów i strzelił jednego gola.

Umowa z nowym zawodnikiem będzie obowiązywała przez pół roku, ale zakłada opcję przedłużenia na kolejny rok. – Szybko uzgodniliśmy warunki umowy. To pokazuje, że Tomek bardzo chciał u nas grać. Zależało nam, żeby do zespołu dołączył piłkarz, który grał już na wysokim poziomie i to w meczach o dużą stawkę. Cieszę się, że wzmocniliśmy rywalizację w ataku. Tomek jest bardzo uniwersalnym piłkarzem, więc może świetnie funkcjonować także w duecie z Grzegorzem Goncerzem. Wierzymy, że nasz zespół zyska na jakości i doświadczeniu – mówi Dariusz Motała, menedżer GKS-u.

Nowy napastnik GieKSy zadebiutuje w barwach naszego zespołu w piątkowym sparingu z Górnikiem Zabrze. - Od pewnego czasu byłem w kontakcie z menedżerem Dariuszem Motałą i trenerem Jerzym Brzęczkiem. Zostałem zaproszony do Katowic na testy. Wszystko poszło pomyślnie i mogliśmy podpisać kontrakt. Zdaję sobie sprawę z tego, że oczekiwania wobec mnie będą duże. Gra w reprezentacji Polski, czy wieloletnie występy w ekstraklasie sprawiają, że wymagania wobec mnie będą większe niż wobec młodego zawodnika, który dopiero zaczyna karierę. Wiadomo, pod jakim kątem GKS jest budowany. Mam nadzieję, że w znaczący sposób pomogę mu w walce o awans. Chciałbym, abyśmy wszyscy razem osiągnęli zakładany cel - mówi Zahorski.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy