Sukces VI edycji „Zagraj na Bukowej”

06.06.2016 11:38

Autor: ksb

Setki dzieci na treningach i mnóstwo pozytywnych emocji. Akcja „Zagraj na Bukowej” ponownie okazała się sukcesem.

Akcja organizowana przez GKS Katowice we współpracy z Akademią Piłkarską „Młoda GieKSa”, Domem Aniołów Stróżów, Stowarzyszeniem Kibiców GKS Katowice „SK1964” oraz Urzędem Miasta Katowice odbywała się już po raz szósty. Przez sześć tygodni dzieci trenowały pod okiem piłkarzy i trenerów GieKSy na 20 boiskach w Katowicach, Mysłowicach i Jaworznie. Sumując uczestników wszystkich treningów otrzymujemy imponującą liczbę 1706.

Reprezentanci wszystkich dzielnic spotkali się w niedzielę na Bukowej na turnieju finałowym. Przez kilka godzin młodzi piłkarze w znakomitej atmosferze rywalizowali o miejsce w Wielkim Finale. Ostatecznie zaszczytu rozegrania spotkania na głównej płycie stadionu GKS-u w przerwie meczu ligowego dostąpiły zespoły z Mysłowic Skotnicy i Jaworzna. W decydującym meczu lepsi okazali się mysłowiczanie, którzy zdobyli aż pięć goli. Wielkie gratulacje należą się jednak wszystkim uczestnikom akcji.

Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary z rąk prezesa GKS-u Wojciecha Cygana oraz Michała Smyki, prezesa firmy Węglo Smyk, która była sponsorem głównym akcji. Młodzi piłkarze otrzymali też nagrody ufundowane przez wydawnictwo Egmont.

Patronami VI edycji byli Minister Sportu, Wojewoda Śląski, Prezydent Miasta Katowice, a także Polski Związek Piłki Nożnej.

Galerię zdjęć z turnieju finałowego znajdziecie TUTAJ.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partner medialny
Partnerzy