Rusza sezon Ekstraligi

02.08.2019 11:10

W najbliższą sobotę piłkarki GKS-u Katowice zainaugurują swój drugi sezon na najwyższym szczeblu.

W pierwszym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej piłkarki GKS-u Katowice awansowały do grupy mistrzowskiej i zakończyły rywalizację na bardzo dobrym 6. miejscu. W trakcie letniej przerwy do drużyny dołączyły młode reprezentantki Polski - Klaudia Kubaszek, Joanna Węcławek, Kasandra Parczewska, Klaudia Miłek, Czarnogórka Nadja Stanović i Słowaczka Domnika Sykorova.

- Latem doszło do kilku zmian w składzie, uważam, że koniecznych. Zespół został wzmocniony młodymi zawodniczkami, ale jednocześnie już doświadczonymi, jeżeli chodzi o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Obecna drużyna jest mocniejsza niż przed rokiem, ale trzeba pamiętać, że inni również dokonali solidnych wzmocnień, dlatego zapowiada się ciekawa i wyrównana rywalizacja - mówi Mariusz Polak, menedżer sekcji piłki nożnej kobiet.

W rozgrywkach sezonu 2019/20 Ekstraligi udział weźmie dwanaście drużyn, które rozegrają 22. kolejki systemem mecz i rewanż. Tym razem zrezygnowano z podziału na grupę spadkową i grupę mistrzowską. Z ligi spadną dwie najniżej sklasyfikowane drużyny. GieKSa zainauguruje sezon w sobotę 3 sierpnia o godzinie 12:00. Zespół trenera Witolda Zająca na Stadionie Miejskim przy Bukowej zmierzy się z Czarnymi Sosnowiec. 

Dodajmy, że na kanale “Łączy nas piłka” będzie transmitowany jeden mecz z każdej kolejki Ekstraligi. Oznacza to, że będzie można obejrzeć w tym sezonie 22 mecze najwyższej klasy rozgrywkowej, w tym najbliższe mecze GKS-u z Czarnymi Sosnowiec i Górnikiem Łęczna na Bukowej. Pełen terminarz meczów naszej drużyny TUTAJ.

Kibiców GieKSy zapraszamy w sobotę 3 sierpnia o 12:00 na Bukową - wstęp wolny! 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy