Przegrana na zakończenie

10.06.2017 19:51

W ostatnim meczu IV ligi druga drużyna GKS-u Katowice przegrała ze Slavią w Rudzie Śląskiej 1:2.

Katowiczanie nie upilnowali swoich rywali przy stałych fragmentach gry, co było ich bolączką w tym sezonie. Efektem było stracenie dwóch bramek - w 3. i 23. minucie, co kosztowało Trójkolorowych trzy punkty. Honorowe trafienie odnotował Bartłomiej Długosz w 20. minucie, który wykorzystał jedenastkę strzałem w lewy górny róg bramkarza.

Rezerwy GKS-u zakończyły sezon na 16. miejscu. Trener Adrian Napierała i jego podopieczni wciąż jednak nie są pewni, w której lidze zagrają w przyszłym sezonie. - Szkoda, że nie skończyliśmy rozgrywek zwycięstwem, bo mieliśmy swoje sytuacje, a nawet poprzeczkę. Sędzia nie uznał nam także prawidłowo zdobytej bramki. Czekamy na informacje dotyczące reorganizacji rozgrywek, czy liga zostanie powiększona czy pomniejszona i które drużyny przystąpią do gry w przyszłym sezonie - przekazał trener Napierała.

Slavia Ruda Śląska - GKS II Katowice 2:1 (2:1)

Bramka dla GKS-u: 1:1 - Długosz (20. min.)

GKS: Zemanek, Stachowiak (80. Wnuk), Nyl, Słota, Długosz, Nowak, Jedyński, Juraszczyk, Małecki (70. Szojda), Barczyk (60. Sęczek), Suszek.