Lech II Poznań - GKS Katowice [ZAPOWIEDŹ]

26.06.2020 16:02

Piłkarzy GKS-u Katowice czeka starcie z kolejnym rywalem, który walczy o utrzymanie na szczeblu centralnym.

Zwycięstwo z Garbarnią Kraków (2:0) pozwoliło GieKSie pozostać na miejscu wicelidera 2 ligi. Z dorobkiem 51 punktów piłkarze z Katowic mają dwa punkty przewagi nad trzecim Górnikiem Łęczna i trzy punkty straty do lidera z Łodzi. W meczu 28. kolejki na wyjeździe zmierzymy się z rezerwami Lecha Poznań. Spotkanie odbędzie się w sobotę 27 czerwca o godz. 12:00. - Wszystkie drużyny na tym etapie sezonu są bardzo zdeterminowane, ponieważ każdy ma swój własny cel, do którego dąży i walczy jak tylko może - mówił trener Rafał Górak po ostatnim zwycięstwie swoich podopiecznych. 

Powrót kibiców na Bukową - zapoznaj się z informacjami

Rezerwy Lecha Poznań są beniaminkiem 2 ligi. Posiadanie drugiego zespołu na szczeblu centralnym to ogromny luksus dla poznaniaków. Ten stan rzeczy może się jednak wkrótce zmienić, jeśli młodzi gracze Lecha nie zaczną punktować. W ostatnim meczu prowadzili już 2:0 z Widzewem Łódź na wyjeździe. Ostatecznie jednak przegrali 2:3 i z dorobkiem 34 punktów zajmują 15. miejsce w tabeli. Różnice punktowe między drużynami z ligowego "ogona" są niewielkie, dlatego każda zdobycz punktowa będzie dla naszego kolejnego rywala niezwykle cenna. 

W pierwszym meczu bieżącego sezonu pomiędzy zespołami GKS Katowice przy Bukowej pokonał graczy trenera Rafała Ulatowskiego 2:0 po bramkach Arkadiusza Woźniaka i Marcina Urynowicza. Warto podkreślić, że oba gole padały, gdy GieKSa grała w dziesiątkę. Drużyna rezerw Lecha to w dużej mierze wychowankowie wielkopolskiego klubu. Do zespołu regularnie dołączani są młodsi zawodnicy pierwszej drużyny, którzy nie otrzymali powołania na mecz Ekstraklasy. Swoje mecze domowe rozgrywają na stadionie we Wronkach, gdzie w bieżącym sezonie wygrywali pięciokrotnie. 

Transmisję ze spotkania przeprowadzi Lech TV. Relacja LIVE z meczu na gkskatowice.eu i na naszym FACEBOOK-u oraz TWITTERZEKlub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy