Jubileuszowy Bieg Korfantego za nami

22.04.2018 15:55

W sobotę o godz. 11:00 wystartował XXV Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego. Na starcie stawiłą się rekordowa liczba uczestników.

Bieg wystartował w sobotę z placu Sejmu Śląskiego w Katowicach i tradycyjnie zakończył się na mecie w Siemanowicach Śląskich. W jubileuszowej, 25. edycji wzięła udział rekordowa liczba uczestników - 1400. Trasa została wyznaczona pomiędzy dwoma pomnikami patrona biegu - Wojciecha Korfantego. 

Wśród śmiałków znaleźli się przedstawiciele GKS-u Katowice. Na imprezie obecny był także Partner Klubu Biznesu GKS-u Katowice, firma Fuchs Oil Corporation, która wspierała event. Rozgrzewkę poprowadziła legenda katowickiej piłki - Jan Furtok, natomiast uczestnikom dopingował GieKSik. 

10-kilometrowa trasa nie była łatwym wyzwaniem. Na starcie pojawili się biegacze z całej aglomeracji i nie tylko. Wśród nich zarówno amatorzy, jak i zaprawieni w bojach miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Impreza jak co roku odbyła się w terminie najbliższym do urodzin patrona biegu. W tym roku przypadła 145 rocznica urodzin wybitnego Ślązaka, jakim był Wojciech Korfanty.

Koniecznie sprawdźcie galerię zdjęć z tego wydarzenia oraz wideo.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy