„Budowa zespołu to proces”

31.07.2020 16:33

Dyrektor sportowy Robert Góralczyk i trener Rafał Górak kontynuują budowę piłkarskiej GieKSy.

Wtorkowym meczem ze Stalą Rzeszów piłkarze GKS-u Katowice zakończyli sezon 2019/20. Wiemy już, że w kolejnych rozgrywkach nasza drużyna nadal będzie występować na poziomie 2 ligi.

Przypomnijmy, że po ubiegłorocznym spadku podjęto działania mające na celu odbudowę piłkarskiej GieKSy. W istotny sposób odmłodzono kadrę pierwszego zespołu. Mocno przebudowany zespół już w pierwszym sezonie funkcjonowania na nowych zasadach włączył się do walki o bezpośredni awans, potwierdzając słuszność obranego kierunku działań. Choć GKS pozostanie na kolejny sezon w 2 lidze, strategiczny kierunek rozwoju sekcji, której kluczowym elementem jest pierwsza drużyna, pozostanie bez zmian.

- Dyrektor Góralczyk i trener Górak wdrożyli nowe rozwiązania w sekcji piłkarskiej. W pierwszym roku ich pracy nie spełniono oczekiwań kibiców w postaci awansu. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że budowa zespołu na miarę oczekiwań to proces. Dlatego nie zejdziemy z drogi, którą obraliśmy. Końcówka zakończonego sezonu pokazała, że pewne korekty są niezbędne i one zostaną oczywiście wdrożone. Dyrektor i trener intensywnie pracują, by należycie przygotować zespół do kolejnych rozgrywek – podkreśla Marek Szczerbowski, prezes GKS-u Katowice.

O wszystkich zmianach kadrowych w pierwszym zespole będziemy informować na bieżąco.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy