(k. 5:3)

Warta Poznań

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Dejmek, Jędrych, Michalski - Tabiś (70. Błąd), Habusta, Grychtolik (63. Rogalski), Kiebzak (91. Kompanicki), Woźniak - Urynowicz (63. Stefanowicz).

Warta Poznań: Laskowski T. - Kiełb, Boczek, Grobelny (87. Cierpka), Laskowski A. (71. Jaroch), Jakóbowski, Fiedosewicz (91. Olszewski), Ławniczak, Kupczak, Napołow, Klikaisz (60. Lis).

W specjalnie przygotowanych koszulkach, które były częścią współpracy GKS-u Katowice z projektem Odblaskowi.pl, piłkarze GieKSy przy Bukowej podjęli pierwszoligową Wartę Poznań. W wyjściowym składzie katowiczan na mecz 1/32 Totolotek Pucharu Polski znalazło się aż pięciu młodzieżowców. Szansę dostali Bartosz Mrozek, Kacper Michalski, Zbigniew Wojciechowski, Kacper Tabiś i Patryk Grychtolik. W 8. minucie przed szansą na otworzenie wyniku stanął Adrian Laskowski. Jego strzał z 10 metrów przeleciał jednak nad poprzeczką naszej bramki. Goście mieli wyraźną przewagę, cały czas prowadząc grę na połowie katowiczan.

Nastawiona na kontrataki GieKSa przez długi okres nie potrafiła stworzyć groźnej sytuacji. W 28. minucie Kacper Michalski dostał podanie od Szymona Kiebzaka i poprowadził szybką akcję prawą stroną. Jego podanie do kolegów wbiegających przed bramkę przeciął jednak defensor Warty. Dosłownie moment później przed szesnastką GKS-u z piłką znalazł się Michał Grobelny. Bartosz Mrozek wyciągnął się do strzału mierzonego w okno bramki, ale na jego szczęście piłka minęła słupek. Przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Zaraz na starcie drugiej części dobrym strzałem z 16 metrów popisał się Patryk Grychtolik. Tomasz Laskowski z wielkim trudem zatrzymał jego próbę. Kluczowy moment miał miejsce w 57. minucie, gdy bramkarz Warty - Tomasz Laskowski faulował wychodzącego sam na sam Szymona Kiebzaka. Za przewinienie zobaczył czerwoną kartkę i od tego momentu rywal grał w dziesięciu. GieKSa miała swoje szanse po groźnych akcjach prawą stroną boiska, ale żadnej z drużyn nie udało się rozstrzygnąć meczu przed końcem regulaminowego czasu. To oznaczało dogrywkę, w której wyraźnie dominował GKS.

W 110. minucie doskonałą szansę mieli Mateusz Kompanicki i Adrian Błąd, ale pierwszy został zatrzymany w szesnastce, a strzał drugiego przeleciał tuż nad poprzeczką. Błąd próbował raz jeszcze w samej końcówce. Mierzył z 20 metrów i chodź Lis niepewnie wybił piłkę przed siebie, nie udało się zaskoczyć bramkarza dobitką. W karnych wystarczyło, by Bartosz Mrozek zatrzymał jeden ze strzałów przeciwnika. Dzieła dokończył Maciej Stefanowicz. Gramy dalej!

• Zaczynamy.

• 120 min

Koniec. Czas na rzuty karne.

• 119 min

Ależ było blisko... Warta wybija piłkę sprzed swojej bramki.

• 118 min

Oblężenie bramki rywali, ale czasu coraz mniej.

• 117 min

Błąd huknął z dystansu. Lis broni z problemami.

• 115 min

Jeszcze jedna próba z dystansu Woźniaka

• 113 min

Było groźnie po strzale głową jednego z rywali.

• 112 min

Żółta kartka dla Stefanowicza za faul w środku pola.

• 110 min

Bomba Błąda i instynktowna interwencja Lisa.

• 109 min

Rogalski był bliski przejęcia piłki w idealnej sytuacji.

• 108 min

Wrzutka Błąda z wolnego. Piłka trafia do Woźniaka, ale jego wolej niecelny.

• 106 min

Ostatni kwadrans spotkania.

• 105 min

Koniec pierwszej części dogrywki. Zmiana stron.

• 103 min

Żółta kartka dla Cierpki za faul.

• 103 min

Rajd Woźniaka zakończony niecelnym podaniem.

• 101 min

Dwa strzały Błąda. Pierwszy trafia w nogi obrońców, a poprawka niecelna.

• 97 min

Żółta kartka dla Olszewskiego za faul na Woźniaku.

• 94 min

Świetna sytuacja Błąda. Jego strzał z pierwszej piłki niestety niecelny.

• 93 min

Zdecydowana przewaga GKS-u. Kilka wrzutek w pole karne rywali nie przynosi jednak efektu.

• 91 min

Gramy. Do boju GieKSa!

• 91 min

Zmiana także u rywali: Olszewski za Fiedosewicza.

• 91 min

Zmiana w GKS-ie: Kompanicki za Kiebzaka.

• 90+6 min

Koniec. Dogrywka przy Bukowej.

Wielki napór GKS-u

Bomba Napołowa tuż nad poprzeczką.

Mecz potrwa jeszcze przynajmniej sześć minut.

Bardzo niecelny strzał głową Rogalskiego.

Gra głównie toczy się teraz w środku pola.

Zmiana: Cierpka za Grobelnego.

Habusta dopada do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego, ale uderza bardzo niecelnie.

Mocny strzał w krótki róg naszej bramki. Mrozek pewnie interweniuje.

Po technicznym strzale Habusty piłka przelatuje obok słupka.

Dobra akcja GKS-u prawą stronę. Strzał Rogalskiego trafia w nogi obrońcy.

Strzał Kiebzaka z około 20 metrów. Niecelny.

Jaroch za Laskowskiego w Warcie

Błąd za Tabisia

Za mocne podanie Habusty do Rogalskiego. Tracimy piłkę.

Teraz to GKS dłużej utrzymuje się przy piłce.

Dwie zmiany w GKS-ie. Wchodzą Stefanowicz i Rogalski, schodzą Urynowicz i Grychtolik.

Żółta kartka dla Urynowicza za faul.

GieKSa szybko rozegrała rzut wolny. Rywale się w tym połapali.

Zmiana w Warcie: Lis za Kiklaisza.

Czerwona kartka dla Laskowskiego za faul poza karnym na Kiebzaku. Gramy w przewadze!

Strzał Kupczaka z wolnego nad poprzeczką.

Żółta kartka dla Michalskiego za faul.

Dwie centry Michalskiego. Obie niecelne.

Mocny strzał Grychtolika z 16 metrów! Laskowski łapie z trudem.

Obie drużyny wróciły na boisko bez zmian.

Rozpoczynamy drugą część, do boju GKS!

• A tak prezentują się przygotowane specjalnie na mecz Pucharu Polski koszulki GieKSy

Teraz niecelnie Napołow.

Strzela głową Kiklaisz, ale niecelnie.

Żółta kartka dla Kacpra Tabisia za faul.

Wojciechowski rozpoczął kontrę GKS-u. Tracimy piłkę na wysokości pola karnego rywali.

Staramy się dłużej przytrzymać piłkę w środku pola. Goście cały czas jednak napierają.

Grobelny przymierzył w okienko, a piłka minęła bramkę o centymetry.

Boczek wybija piłkę... poza stadion.

Rzut rożny dla Warty. Woźniak wybija piłkę.

Doskonały wypad GieKSy. Podanie Michalskiego do niepilnowanego Woźniaka w ostatniej chwili przecina obrońca Warty.

Kiklaisz strzela głową po rzucie rożnym. Minimalnie niecelnie.

Niecelne podanie "16" kończy akcję Warty.

Zryw GieKSy zakończony niecelnym strzałem Michalskiego.

Moment oblężenia naszej bramki. Piłka ostatecznie w rękach Mrozka.

Kolejna akcja Warty, na szczęście zakończona stratą.

Wślizg Habusty przerywa groźną akcję Warty.

Wrzutka w nasze pole karne. Piłkę pewnie łapie Mrozek.

Mecz na razie pod dyktando gości. GKS głównie się broni.

Warta wywalczyła rzut wolny przed naszym polem karnym. Strzał prosto w mur.

Dobra akcja Warty. Laskowski strzela z kilku metrów nad poprzeczką.

Bardzo mocny, ale i niecelny strzał Napołowa.

Kontra GieKSy. Tabiś zatrzymany jednak z prawej strony boiska.

Zaczynamy. Do boju GKS!

• Piłkarze wychodzą na murawę. GKS w specjalnych koszulkach.

• Mierzymy się z liderem Fortuna 1 ligi, który w 10 meczach sezonu 2019/2020 zapisał na swoje konto 20 punktów.

• W wyjściowym składzie GieKSy na meczu 1/32 Totolotek Pucharu Polski aż pięciu młodzieżowców. Szansę dostali Bartosz Mrozek, Kacper Michalski, Zbigniew Wojciechowski, Kacper Tabiś i Patryk Grychtolik.