1-1

• Stefanowicz (53)

Stal Rzeszów: Kaczorowski - Kostkowski, Reiman, Cyfert, Pląskowski (61. Michalik), Nawrot (86. Jarecki), Szczepanek (90+5 Plewka), Goncerz, Szeliga (55. Ligienza), Sierant, Głowacki.

GKS Katowice: Mrozek – Michalski, Jędrych, Janiszewski, Rogala – Kiebzak, Gałecki, Stefanowicz (86. Grychtolik), Błąd (67. Tabiś), Woźniak (74. Habusta) – Rogalski (81. Rumin).

Wygrana GieKSy przy Bukowej w poprzedniej kolejce i przełamanie tym samym fatalnej passy meczów domowych bez zwycięstwa, sprawiło, że humory w Katowicach znacznie się poprawiły. Przed starciem 8. kolejki 2 ligi w Rzeszowie ze Stalą trzeba było jednak zachować wyjątkową czujność.
Po pierwsze, przyszło nam zagrać na boisku lidera. Stal wygrała wszystkie dotychczasowe mecze na własnym stadionie. Po drugie, w składzie zespołu z Rzeszowa aż roi się od byłych zawodników GKS-u. Doświadczenie uczyło, że starcia z zespołami, w których występowali byli GieKSiarze kończyły się boleśnie.

Od początku spotkania w Rzeszowie stało się jasne, że pozycja Stali w tabeli nie jest przypadkowa. GKS – choć wzmocniony powrotami do składu Adriana Błąda i Macieja Stefanowicza – miał spore problemy na boisku, bo to gospodarze kontrolowali przebieg gry. Metodę na pokonanie naszego bramkarza znaleźli w szybko rozegranym rzucie rożnym. Naszą nieuwagę wykorzystał Grzegorz Goncerz. Były kapitan GieKSy wyprowadził swój zespół na prowadzenie strzałem głową.

Niewiele zabrakło, aby fatalnie rozpoczęła się dla nas druga połowa. Tylko znakomitej interwencji Grzegorza Janiszewskiego, który wybił piłkę z linii bramkowej, zawdzięczamy, że nie straciliśmy drugiego gola. To jednak właśnie od tego momentu gra GKS-u zaczęła się kleić. Szybsza gra sprawiła, że zaczęliśmy częściej zagrażać bramce gospodarzy. Po jednym z takich wypadów sfaulowany w polu karnym Stali został Dawid Rogalski. Rzut karny pewnie zamienił na gola Stefanowicz.

Po bramce GKS-u mecz stał się bardziej otwarty. Oba zespoły zacięcie dążyły do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Emocji nie brakowało do ostatniej minuty doliczonego czasu gry. Pomimo kilku niezłych sytuacji z obu stron, więcej goli jednak nie padło.

• 14 września widzimy się na Bukowej. Zapraszamy na mecz z Legionovią!

• 90+5 min

Koniec. Zdobywamy punkt w Rzeszowie.

• 90+5 min

Plewka za Szczepanka.

Dużo emocji do samego końca

Kontra GieKSy i... odgwizdany nasz faul. Szkoda...

Kiks Reimana w naszym polu karnym.

Doliczone 5 minut.

Było groźnie... W ostatniej chwili zatrzymujemy Szczepanka.

Szczepanek w środek bramki. Mrozek bez problemu łapie piłkę.

Jarecki za Nawrota.

Grychtolik w miejsce Stefanowicza.

Dobra akcja GKS-u. Zablokowany strzał Habusty.

Dośrodkowanie Rogali niedokładne. Piłka w rękach bramkarza Stali.

Zmiana w ataku: Rumin za Rogalskiego.

Teraz strzelał Reiman. Piłka przelatuje nad naszą poprzeczką.

Bomba Goncerza tuż obok naszej bramki.

Za mocne podanie Tabisia do Rogalskiego kończy szybką akcję GKS-u.

Habusta za Woźniaka.

Znakomita szarża Michalskiego. Na koniec piłka uciekła mu jednak za linię końcową.

Rogala wrzuca piłkę rzutu rożnego. Stal pewnie ją wybija.

Żółta kartka dla Reimana za faul taktyczny.

Tabiś za Błąda.

Złe dośrodkowanie Nawrota z rzutu wolnego.

Rogalski ładnie powalczył o piłkę. Jego strzał wyblokowany.

Michalik zmienia Pląskowskiego.

Nawrot strzela bardzo mocno i bardzo niecelnie.

Strzał Stefanowicza, ale pewnie broni Kaczorowski.

Ligienza za Szeligę.

Fatalne pudło Rogalskiego.

Stefanowicz wyrównuje z "jedenastki"!

Faulowany Rogalski. Rzut karny!

Zablokowany strzał Rogalskiego.

Janiszewski wybija piłkę z linii bramkowej.

Druga połowa spotkania. Do boju GKS!

Długo opatrywany Michalski.

Szeliga chciał przelobować naszego bramkarza uderzeniem z kilkudziesięciu metrów.

Kiebzak złapany na spalonym.

Kolejna próba gospodarzy. Po strzale Reimana piłka przelatuje obok słupka.

Dośrodkowanie Błąda z rzutu wolnego - obrońcy wybijają. Po chwili znakomicie strzela Woźniak i świetna interwencja bramkarza Stali.

Mocny i niecelny strzał Błąda z dystansu.

Rewelacyjna parada Mrozka po strzale Szeligi z kilku metrów.

Kolejna szansa Goncerza. Jego uderzenie po ziemi minimalnie niecelne.

Po zdobytym golu Stal wciąż w natarciu. Rzut rożny dla gospodarzy wybroniony.

Po krótko rozegranym rzucie wolnym były kapitan GKS-u zdobywa gola strzałem głową.