6-0

Rekord Bielsko-Biała

GKS Katowice: Seweryn - Hajduk, Olszewska, Tkaczyk, Tuszyńska, Kłoda, Kozarzewska, Brzęczek, Grzegorczyk, Bińkowska, Maciążka oraz Turkiewicz, Krakowiak, Drąg, Misztal.

Rekord Bielsko-Biała:

W drugim sparingu przed rundą wiosenną Ekstraligi kobiet GKS Katowice podejmował na boisku OS Kolejarz pierwszoligowy Rekord Bielsko-Biała. W pierwszej połowie, choć nasze piłkarki wypracowały sobie liczne sytuacje strzeleckie, nie padła ani jedna bramka. Za to w drugiej części meczu rozpędzony GKS nie pozostawił złudzeń, która drużyna jest lepsza.

Strzelanie rozpoczęła Amelia Bińkowska, która najpierw wykorzystała przechwyt Klaudii Maciążki i jej solową akcję przed polem karnym, a następnie na raty dobiła piłkę do bramki bielszczanek po rzucie rożnym. Napastniczka skompletowała w 73. minucie hat-tricka technicznym uderzeniem w lewej strony pola karnego, wcześniej obrończyni Rekordu wbiła piłkę do własnej bramki, próbując zatrzymać wyskakującą do dośrodkowania Maciążkę. Ostatnie dwa trafienia w tym meczu należały do Joanny Olszewskiej i Patrycji Kozarzewskiej.

Już w sobotę 28 stycznia drużyna GieKSy rozegra wyjazdowe spotkanie towarzyskie ze Śląskiem Wrocław (godzina 16:00).