5-0

Rekord Bielsko-Biała

GKS Katowice: Klimek - Hajduk, Olszewska, Zając, Rybaczuk, Kłoda, Konkol, Brzęczek, Turkiewicz, Bińkowska, Maciążka. Grały także: Vojtkova, Tkaczyk, Drąg, Grzegorczyk, Tuszyńska.

Rekord Bielsko-Biała:

Trzecim rywalem piłkarek GieKSy w okresie przygotowawczym do sezonu 2022/2023 był pierszoligowy Rekord Bielsko-Biała. W kadrze zespołu zabrakło Kingi Seweryn i Anny Krakowiak, które przebywały na zgrupowaniu Talent PRO w Siedlcach. W porównaniu do jedenastki delegowanej na spotkanie z Medykiem Konin tym razem zabrakło Tkaczyk i Kozarzewskiej, a w ich miejsce zagrały od pierwszej minuty Zając i Brzęczek.

Już w 6. minucie drużyna trener Karoliny Koch mogła objąć prowadzenie, ale Amelia Bińkowska nie trafiła z kilkudziesięciu metrów do bramki opuszczonej po odwaznym wyjściu bramkarki Rekordu. Sześć minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego idealnie w tempo wyskoczyła Nicola Brzęczek i dała nam prowadzenie strzałem głową. GKS wypracowywał sobie kolejne sytuacje strzeleckie, po których o włos od kolejnych trafień dla naszego Klubu były Bińkowska i Kłoda. Bielszczanki nie były tak przekonujące w ataku, ale odpowiedziały dość zaskakująco strzałem w poprzeczkę w 26. minucie. Do końca pierwszej części gry nie padło więcej bramek, choć obie strony szukały swoich szans po dośrodkowaniach i stałych fragmentach gry.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy nasze piłkarki wyprowadziły kontrę, po której jedna z obrończyn Rekordu niefortunnie przecięła dośrodkowanie z prawej strony, a tym samym dała nam dwubramkowe prowadzenie. Dwukrotnie gola była bliska Katerina Vojtkova, której zabrakło nieco szczęścia po dośrodkowaniu na dłuższy słupek. Czeszka zainicjowała za to akcję, którą precyzyjnym strzałem z dwóch metrów wykończyła skutecznie Klaudia Maciążka w 70. minucie. Czwarty gol dla GieKSy padł po widowiskowym uderzeniu Amelii Bińkowskiejm potwierdzając naszą dominację w nieprzyjemnych, deszczowych warunkach. Pod koniec spotkania o drugiego gola starała się Maciążka: pierwsza próba z pola karnego była nieudana, ale druga już tak. Napastniczka po podaniu z głębi pola minęła spokojnie bramkarkę rywali i dała nam piąte trafienie.

Już 14 sierpnia zawodniczki GKS-u Katowice zainaugurują sezon Ekstraligi kobiet wyjazdowym starciem z AZS-em UJ Kraków (godz. 10:30, transmisja w TVP Sport).