Stadion Miejski im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego, Podwale 1 , Konin
1. kolejka, Ekstraliga

Medyk Konin

  • Fabova (8)
1-1

GKS Katowice

  • Buszewska (18)

Medyk Konin: Sapor - Bond-Flasza, Sałata, Sirant, Zając, Abambila, Grzywińska, Kaletka (84. Piechocka), Gawrońska (74. Chudzik), Fabová, Kopińska (74. Posiewka).

GKS Katowice: Klimek - Maciążka, Buszewska, Kozak, Koch, Turkiewicz, Kłoda (82. Brzęczek), Konkol, Parczewska, Stanovic, Lizoń.

W pierwszym meczu nowego sezonu piłkarki GKS-u Katowice zremisowały 1:1 rywalizując z czterokrotnym Mistrzem Polski. Na tle bardziej doświadczonego rywala nasze piłkarki zaprezentowały bardzo skuteczny futbol. Spotkanie lepiej rozpoczęły miejscowe, gdy w 8. minucie Klaudia Fabova wykorzystała dogodną sytuację i strzeliła prosto w okienko bramki GieKSy. 

Odpowiedź naszej drużyny przyszła 10 minut później, gdy w polu karnym faulowana była Klaudia Maciążka. Do jedenastki podeszła Zofia Buszewska i pewnym strzałem pod poprzeczkę doprowadziła do remisu. Wszystko zwiastowało naprawdę dużo emocji w starciu inaugurującym rozgrywki 2020/2021 Ekstraligi. 

Wynik utrzymał się do końca pierwszej części, a już w drugiej kilka dogodnych sytuacji wypracowała sobie Kinga Kozak. GieKSa w drugich 45 minutach była znacznie aktywniejsza i zyskała przewagę, która mogła zamienić na prowadzenie. Ponadto dobrze w bramce zachowywała się Weronika Klimek. Koniec końców mecz zakończył się podziałem punktów, lecz katowiczanki zrobiły na obserwatorach dobre wrażenie. 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy