2, Ekstraliga

Medyk Konin

  • Kopińska (4)
  • Kaletka (39)
  • Kopińska (88)
3-1

GKS Katowice

  • Łąckiewicz-Oślizło (15)

Medyk Konin:

GKS Katowice: Klimek - Buszewska, Hajduk, Konieczna (86. Tkaczyk), Olszewska - Wojcik (75. Konkol), Wróblewska, Nosalik - Nowak, Kozak, Łąckiewicz-Oślizło

Niestety w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Medykowi Konin drużyna kobiet katowickiej GieKSy odniosła swoją pierwszą porażkę w tym sezonie Ekstraligi. Początek tego meczu należał do zespołu gospodarzy. Dość szybko, bo już w 4. minucie nasze zawodniczki dały sobie strzelić bramkę, co z pewnością utrudniło zadanie naszej drużynie. Mimo to, wciąż podejmowaliśmy rękawice i nie odpuszczaliśmy. Momentami byliśmy drużyną lepszą, a wysoki pressing na przeciwnika z pewnością nieco zaskoczył piłkarki z Konina. Efektem tego był gol Angeliny Łąckiewicz-Oślizło nieco ponad dziesięć minut po stracie bramki. Ten wynik nie utrzymał się jednak do końca tej części spotkania, gdyż w 39. minucie to drużyna gospodarzy zdołała strzelić swojego drugiego gola.

Druga odsłona to już jednak zdecydowanie lepsza gra Medyka, w którego szeregach można było zauważyć więcej spokoju i doświadczenia, co w ostatecznym rozrachunku zaważyło na wyniku końcowym tego spotkania. Szybko rozgrywane akcje i mnożące się sytuacje wyraźnie zaznaczały fakt, że to właśnie gospodarze dyktowali warunki gry w drugiej połowie meczu. Pod koniec spotkania nasz zespół zaryzykował i przeszedł na bardziej ofensywną taktykę z trzema obrońcami w tyle. Niestety w 88. minucie zemściło się to na naszym zespole, kiedy drużyna Medyka zdobyła trzecią bramkę w tym spotkaniu. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i do Katowic nasze piłkarki wróciły bez punktów.

Oficjalny partner klubu
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy