• Mešanović (45)
  • Wlazło (117)

GKS Katowice: Kudła - Kiebzak, Jędrych, Sadowski, Janiszewski, Rogala (78. Samiec-Talar) - Sanocki (63. Błąd), Urynowicz (63. Figiel), Repka, Szwedzik (68. Pavlas) - Woźniak (68. Kozłowski).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska - Grabowski (66. Kukułowicz), Śpiewak, Radwański (66. Bonecki), Mesanović (118. Stefanik), Grzybek (89. Gergel), Wlazło, Bezpalec, Hubinek, Zeman (66. Wasielewski), Biedrzyczki.

W środowy październikowy wieczór GieKSa w ramach 1/16 Fortuna Pucharu Polski podejmowała przy Bukowej zespół z Ekstraklasy - Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Podobnie jak w pierwszym meczu tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski, trener Rafał Górak postawił na graczy, którzy w ostatnich meczach ligowych nie występowali. Od pierwszej minuty zaczęli Arkadiusz Woźniak, Hubert Sadowski, Krystian Sanocki oraz Szymon Kiebzak. Katowiczanie skupiali się głównie na tym, by korzystać z szans w kontratakach. Na pierwszą naprawdę dobrą okazję w tym meczu musieliśmy czekać do 25. minuty, gdy piłka w polu karnym spadła pod nogi Arkadiusza Woźniaka. Niestety grający w tym meczu na szpicy zawodnik GieKSy nie trafił w światło bramki.

Goście nie byli w stanie przebić się przez zasieki obronne gospodarzy. Szukali więc swoich szans ze stałych fragmentów gry, a mieli ich w pierwszej połowie sporo. Tuż przed końcem pierwszej części, piłka zagrywana z rzutu wolnego wpadła w pole karne. Jako pierwszy dopadł do niej doświadczony Muris Mesanović. Jego strzał z 11 metrów odbił się jeszcze od nóg naszego defensora i wpadł do bramki Dawida Kudły dając Termalice prowadzenie do szatni. Bardzo szybko odpowiedzieć mógł Grzegorz Rogala, lecz jego strzał zza szesnastki o centymetry minął słupek bramki strzeżonej przez Tomasza Loskę.

Ostatecznie GKS na drugą połowę wracał z jedną bramką do odrobienia. Katowiczanie po powrocie na boisko byli zespołem zdecydowanie aktywniejszym. Przed dobrą okazją stanął Grzegorz Rogala, gdy dostał wrzutkę w pole karne i miał sporo czasu, by odpowiednio przymierzyć. Niestety strzał leciał prosto w dobrze ustawionego Loskę. W 71. minucie sprzed pola karnego próbował Adrian Błąd, lecz jego strzał minął słupek bramki Termaliki. Inicjatywa na tym etapie spotkania należała do gospodarzy. 10 minut później Arkadiusz Jędrych długo przymierzał się do strzału po dośrodkowaniu w pole karne, ale jego próba przeleciała wysoko nad poprzeczką.

W końcu w 84. minucie Piotr Samiec-Talar dostał doskonałe podanie w pole karne od Oskara Repki i pewnym strzałem dał GKS-owi remis. Przed końcem wynik nie uległ zmianie, co oznaczało dogrywkę. Ją od bramki zaczął Filip Kozłowski, niestety radość trwała tylko kilka sekund, bo sędzia słusznie dopatrzył się spalonego. W 108. minucie dogrywki minimalnie obok słupka strzelał Samiec-Talar po podaniu przed szesnastkę. Niestety chwilę później Samiec-Talar faulował w polu karnym i Termalika stanęła przed szansą na ponowne objęcie prowadzenie. Kudła pierwszą próbę obronił, ale rzut karny został powtórzony, bo jeden z naszych graczy za szybko wbiegł w pole karne. Piotr Wlazło technicznym strzałem ponownie dał gościom prowadzenie tuż przed końcem. Tej straty katowiczanom się już nie udało odrobić.

• 120+5 min

Niestety, koniec spotkania.

• 120+3 min

Samiec-Talar źle przyjął, szkoda - było blisko dobrej okazji na strzelenie bramki.

• 120+3 min

Jędrych głową w pole karne, ale Loska spokojnie przechwytuje.

• 120+1 min

Kiebzak sprzed pola karnego, ale bardzo niecelnie.

• 120 min

Żółta kartka dla Stefanika.

• 120 min

Doliczone 5 minut.

• 120 min

Nie umiemy się wydostać z naszej połowy.

• 118 min

Stefanik za Mesanovicia.

• 117 min

Wlazło daje Termalice prowadzenie.

• 116 min

Będzie powtórka rzutu karnego... niesamowite.

• 115 min

KUDŁA BRONI!

• 110 min

Rzut karny dla gości.

• 110 min

Loska łapie piłkę po dośrodkowaniu w pole karne Błąda.

• 108 min

AJJ! Samiec-Talar minimalnie obok słupka po strzale sprzed szesnastki.

• 106 min

Gramy dalej.

• 105 min

Koniec pierwszej części, za moment rozpoczniemy drugą.

• 105 min

Rzut rożny dla gości.

• 104 min

Żółta kartka dla Samca-Talara za przerwanie kontry.

• 104 min

Sadowski mimo problemów zdrowotnych dzielnie walczy.

• 102 min

Kontra gości. Śpiewak tylko w boczną siatkę na nasze szczęście.

• 99 min

Gergel nad poprzeczką... wróciliśmy z dalekiej podróży.

• 99 min

Strzał Mesanovicia, Kudła wybija na rzut rożny.

• 97 min

Problemy Sadowskiego... Przez chwilę leży na boisku.

• 96 min

Kudła zatrzymuje bombę sprzed szesnastki, a Janiszewski uspokaja wybiciem na aut.

• 94 min

Strzał Gergela, lecz nie zagroził Kudle.

• 93 min

Piłka w siatce... ale Kozłowski na pozycji spalonej, szkoda.

• 91 min

Zaczynamy pierwsze 15 minut dogrywki.

Koniec, zagramy dogrywkę!

Dobra interwencja naszych obrońców po dwóch groźnych dograniach w pole karne.

Teraz bardzo nieudane dośrodkowanie Pavlasa. Termalika przez chwilę w mocnej defensywie.

Pavlas w pole karne, ale przejmuje obrońca.

Sędzia przedłuża o 3 minuty.

Groźnie w naszym polu karnym. Rywal oddał strzał głową, ale nie trafił w światło bramki.

Gergel za Grzybka.

Rzut rożny dla GieKSy.

Akcja gości prawą stroną, nabijamy rywala i zacznie Kudła.

Przymierzył po podaniu w pole karne i pokonał Loskę!

GOOOOOOOL! PIOTR SAMIEC-TALAR!

Uderzenie rywala, ale pewnie łapie Kudła.

Jędrych długo mierzył się do strzału... bomba nad poprzeczką bramki Loski.

Faulowany Samiec-Talar, GKS będzie miał okazję na wrzucenie piłki.

Nieudane podanie Błąda do Kiebzaka.

Samiec-Talar za Rogalę.

Dobrze ustawiony Kudła łapie groźny strzał po rzucie rożnym.

Mesanović przed szansą na podwyższenie, na nasze szczęście źle uderzał po przyjęciu piłki w polu karnym.

Błąd sprzed szesnastki próbował strzałem technicznym ale piłka przeleciała obok słupka.

Faulowany Rogala, szansa na wrzutkę w szesnastkę.

Kozłowski na spalonym, jego strzał zatrzymał się na bocznej siatce.

Pavlas za Szwedzika i Kozłowski za Woźniaka.

Kukułowicz za Grabowskiego i Bonecki za Radwańskiego. I jeszcze Wasielewski za Zemana.

Teraz dośrodkowanie Błąda, lecz zdecydowanie za mocne.

Woźniak prawą stroną, dośrodkowanie wybite, potem druga próba Woźniaka, ale już bardzo nieudana.

Błąd za Sanockiego i Figiel za Urynowicza.

Dogranie w pole karne Szwedzika, niestety prosto w ręce bramkarza.

Repka do Szwedzika, za mocno. Łapie Loska.

Sanocki podawał do uciekającego Kiebzaka, ten wpadł w pole karne, ale nie zdążył dobrze podać.

Akcja lewą stroną gości, lecz dośrodkowanie opuściło boisko.

Rywal strzelał sprzed pola karnego, ale bardzo niecelnie.

Rzut rożny dla Termaliki.

Szwedzik szukał Woźniaka, dograł, ale uderzenie głową tego drugiego niestety nieprecyzyjne.

Rogala dostał podanie od Sanockiego, miał dużo czasu, ale strzał po ziemi prosto w Loskę.

Kiebzak próbował prawą stroną, niestety dwóch obrońców skutecznie go powstrzymało.

Rogala wpadł w pole karne po sprytnym podaniu Woźniaka. Ostatecznie tylko rzut rożny dla GKS-u.

Szwedzik próbował się przedrzeć w pole karne po dobrej akcji lewą stroną. Obrońca jednak odebrał mu piłkę.

Wracamy, DAWAJ GIEKSA!

• WSTĘP BEZPŁATNY!

Koniec pierwszej części.

Rogala zza pola karnego. Niestety obok słupka.

Doliczona minuta.

Mesanović wykorzystuje zamieszanie w polu karnym.

Faul Sadowskiego, szansa dla gości na kolejną wrzutkę w nasze pole karne.

Termalica cały czas na naszej połowie.

Rożny dla gości.

Wyścig Szwedzika z Loską po podaniu Sanockiego, bramkarz z Niecieczy szybszy.

Bomba z daleka Szwedzika, ale prosto w Loskę.

Kiebzak do Woźniaka w pole karne, wcześniej jednak do piłki dopadł obrońca,

Janiszewski wybijał, gdyby kopnął lżej, Szwedzik mógł wyjść z akcją sam na sam.

Jędrych blokuje strzał, rzut rożny dla Termaliki.

Kontra Szwedzika, dobra interwencja obrońcy i piłka ląduje w rękach Loski.

Łapie Loska, ale przez moment było naprawdę groźnie pod bramką gości.

Niefortunne wybicie Bezpalca, szansa dla GKS-u z rzutu rożnego.

Za mocna wrzutka, GieKSa zacznie z autu.

Doskonała szansa Woźniaka... niemal stuprocentowa sytuacja, niestety Woźniak nie trafił w bramkę.

Kiebzak faulował rywala przed wrzutką, niestety nic z tej akcji dla GKS-u nie wyszło.

Woźniak zgrywał głową na 5 metr, rywal dla bezpieczeństwa wybił na rzut rożny.

Piłka na nodze Szwedzika, ale strzał nad bramką Loski.

Żółta kartka dla Śpiewaka.

Faul na Repce, szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne gości.

Strzał Hubinka nad poprzeczką bramki Kudły.

Znów groźnie w naszej szesnastce. Próbujemy wyprowadzić kontratak, ale dobrze reaguje obrona gości.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, dobrze ustawiony Sadowski przejmuje piłkę.

Na moment oddalamy zagrożenie, ale goście teraz na naszej połowie.

Rzut rożny dla gości, Kiebzak wybił piłkę spod nóg rywala.

Na razie sporo niedokładności w grze obu ekip.

GieKSa stara się korzystać z pressingu, gdy dostrzega źle ustawionego rywala. na razie jednak obie ekipy bardzo zachowawczo.

Dośrodkowanie Sanockiego, łapie Loska.

Groźna akcja prawą stroną Termaliki, Kudła broni strzał, a Janiszewski wybija za linię boczną.

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz!

• Podobnie jak w pierwszym meczu tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski, trener Rafał Górak postawił na graczy, którzy w ostatnich meczach ligowych nie występowali. Od pierwszej minuty zaczną Arkadiusz Woźniak, Hubert Sadowski, Krystian Sanocki oraz Szymon Kiebzak. Rozpoczynamy o godz. 19:30, transmisja na kanale YouTube Łączy Nas Piłka.