• Piech (56)
  • Żemło (74)

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski (46. Błąd), Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Pavlas - Woźniak, Stromecki (59. Urynowicz), Figiel, Szwedzik (59. Szymczak) - Roginić (59. Kozłowski).

Odra Opole: Sapielak - Żemło (75. Kostrzycki), Kędziora, Niziołek (75. Wróbel), Mikinic (90. Paszkowski), Spychała, Kamiński, Piech (75. Janus), Klimek, Trojak, Sauczek (84. Pawlik).

GKS Katowice w ramach 27. kolejki Fortuna 1 Ligi podjął przy Bukowej Odrę Opole. Był to ostatni mecz z kwietniowej serii przy Bukowej. W składzie GieKSy kilka zmian względem poprzedniego spotkania. Od pierwszej minuty rozpoczęli Zbigniew Wojciechowski oraz Marko Roginić. Zaraz na początku spotkania dobrą okazję miał Patryk Szwedzik, który wpadł w pole karne i strzelał z ostrego kąta. Dobrze jednak zareagował młodzieżowiec w bramce opolan - Błażej Sapielak. W 20. minucie Odra miała aut na wysokości naszego pole karnego. Zamieniła go na dośrodkowanie, które stworzyło na tyle zamieszania w polu karnym, że Łukasz Kędziora był w stanie dopaść do piłki i strzałem głową ponad rękami Dawida Kudły otworzyć wynik meczu.

W kolejnych minutach GKS próbował odpowiedzieć na trafienie rywala, ale ten zamykał w obronie wszelkie możliwe ścieżki poprowadzenia akcji. Katowiczanie nie stworzyli żadnej dogodnej szansy i na przerwę schodzili ze stratą jednego gola. W 54. minucie z kontrą ruszył Adrian Błąd, który po przerwie zmienił Zbigniewa Wojciechowskiego. Podał na szesnasty metr do Marko Roginicia, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę. Niewykorzystana sytuacja zemściła się dwie minuty później. Kontrę Odry wykorzystał Arkadiusz Piech podwyższając prowadzenie swojego zespołu.

Trener Rafał Górak na stratę bramki zareagował trzema zmianami. Na boisku zameldowali się Marcin Urynowicz, Filip Szymczak i Filip Kozłowski. W 71. minucie aktywnie w polu karnym walczył Urynowicz, który chciał wprowadzić trochę ożywienia do gry GieKSy. Jego próba strzału z ostrego kąta zatrzymała się jednak na rękach bramkarza. Niestety w 74. minucie trzeciego gola dla Odry zdobył Piotr Żemło wykorzystując zamieszanie w polu karnym. Katowiczanie odpowiedzieli w 77. minucie, gdy po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował Arkadiusz Jędrych. Niestety na więcej GieKSie nie starczyło czasu.

Paszkowski za Mikinica.

Główka Jędrycha obok słupka.

Fantastyczna interwencja Sapielaka, który wyciągnął potężną bombę Szymczaka.

Zablokowane uderzenie Kozłowskiego, który dopadł do piłki w polu karnym.

Doliczone trzy minuty.

GKS na połowie Odry. Kilka prób wrzutek, ale żadna z nich nie stworzyła sytuacji na gola.

Pavlas próbował uruchomić Szymczaka, odrobinę za mocne podanie i Sapielak zacznie z piątki.

Pawlik zmieni Sauczka.

Wrzutka Błąda, ale piła opuściła boisko.

Kozłowski na spalonym po podaniu kolegi w pole karne.

Gol dla GKS-u. Strzelcem Arkadiusz Jędrych.

Strzał głową Kostrzyckiego, łapie Kudła.

Wróbel za Niziołka, Janus za Piecha i Kostrzycki za Żemłę.

Żemło wykorzystuje zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym.

Figiel z dystansu, ale bardzo daleko od światła bramki.

Strzał Urynowicza, Sapielak wybija na rzut rożny.

Dośrodkowanie na głowę Szymczaka, ten oddał strzał, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Trzy dośrodkowania w pole karne Odry, we wszystkich przypadkach opolanie zdołali oddalić zagrożenie.

Kozłowski wywalczył rzut rożny dla GieKSy.

Niestety w ogóle nie klei się dzisiaj gra GKS-u.

Oddalamy zagrożenie. Pavlas faulował jednak Spychałę w wyścigu po piłkę.

Rzut rożny dla gości.

Wrzutka na głowę Kozłowskiego, ten nie zdołał wygrać pojedynku z rywalem. Następnie podanie w pole karne Pavlasa, które wybija Niziołek.

Urynowicz za Stromeckiego, Kozłowski za Rognicia i Szymczak za Szwedzika.

Żółta kartka dla Mateusza Kamińskiego.

Piech podwyższa prowadzenie Odry.

Kontra GKS-u, Roginić dostał piłkę na szesnastym metrze, ale jego strzał zatrzymał się na nogach defensora.

Dośrodkowanie Błąda w pole karne, piłka ląduje w rękach bramkarza.

Żółta kartka dla Piotra Żemło.

Ofiarnie wybijamy piłkę z naszego pole karnego.

Stromecki faulował rywala, szansa dla Odry na dośrodkowanie.

Błąd zmienił Wojciechowskiego.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

Wrzutka w pole karne Odry, niestety bez efektu w postaci strzału.

Długie podanie Figla do Wojciechowskiego, piłkę łapie Sapielak.

Doliczone 2 minuty.

Piech strzelał z 30 metrów, daleko od celu.

Niestety za dużo strat w grze GieKSy.

Problemy Mateusza Kamińskiego, potrzebuje pomocy medycznej.

Piech w naszym polu karnym, strzał na szczęście nad bramką Kudły. W odpowiedzi kontra Szwedzika, ale był sam przeciwko czterem piłkarzom rywala.

Długie podanie do wbiegającego w pole karne Pavlasa, Odra dobrze asekuruje.

Faulowany Kudła w walce o piłkę.

Jędrych wybija dośrodkowanie na rzut rożny.

Faul Szwedzika, szansa dla Odry na dośrodkowanie.

Żółta kartka dla Zbigniewa Wojciechowskiego.

Gra przeniosła się do środkowej strefy boiska.

Dośrodkowanie w pole karne Odry, ale wybija obrona gości.

Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego.

Trudno nam przedrzeć się przez szyki obronne Odry.

Kontra Odry, strzał z 20 metrów bardzo niecelny.

Zamieszanie w polu karnym po wrzutce i Kędziora zachował się najlepiej strzelając głową nad Dawidem Kudłą.

Kędziora strzela gola dla Odry.

Patryk Szwedzik dostał znakomite podanie w pole karne od Arkadiusza Woźniaka. Niestety źle przyjął piłkę i Sapielak zacznie z piątki.

Kolejna wrzutka Pavlasa, tym razem głową piłki dosięgnął Roginić, ale nie potrafił skierować jej do bramki.

Goście wywalczyli rzut rożny.

Pavlas napędzał szybki atak, szukał w środku kolegi i zdecydował się na mocne podanie, lecz te ostatecznie ląduje poza boiskiem.

Pavlas podawał w pole karne, niestety za plecy kolegi.

Jędrych szukał długiego podania do Roginicia, ale ostatecznie piłkę łapie bramkarz Odry.

Strzał głową Kędziory przelatuje obok słupka naszej bramki.

Faul Janiszewskiego, szansa dla Odry na wrzutkę w pole karne.

Figiel próbował wejść w pole karne, zatrzymał się na ostatnim defensorze.

Szwedzik w polu karnym, strzelał z ostrego kąta, ale dobrze broni Sapielak.

Sauczek wpadł w nasze pole karne, nabija go Jędrych i piłkę łapie Kudła.

• Oba zespoły na murawie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie GieKSy kilka zmian względem poprzedniego spotkania. Od pierwszej minuty rozpoczęli Zbigniew Wojciechowski oraz Marko Roginić. Spotkanie rozpoczynamy o godz. 18:00.

• Z uwagi na niewłaściwe zachowanie kibiców gospodarzy w meczu pomiędzy GKS-em Katowice i Widzewem łódź, Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała nasz Klub zakazem rozgrywania dwóch najbliższych meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym.