0-0

Skra Częstochowa

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski (78. Woźniak), Jędrych, Kołodziejski, Janiszewski, Pavlas - Szwedzik (78. Sanocki), Repka, Figiel, Błąd - Kozłowski (70. Szymczak).

Skra Częstochowa: Kos - Mesjasz, Stromecki, Nocoń, Brusiło, Mas (70. Holik), Kwietniewski (70. Niedbała), Napora, Winiarczyk (79. Lukoszek), Szymański, Krzyżak.

To był nietypowy wieczór przy Bukowej. Formalnie to Skra Częstochowa była gospodarzem spotkania. Wszystko przez fakt, że ekipa z Częstochowy, z uwagi na brak własnego boiska, wszystkie dotychczasowe mecze sezonu 2021/22 rozgrywa na wyjazdach. Trener Rafał Górak desygnował do gry taką samą jedenastkę, jaką wystawił na derbowe starcie z GKS-em Tychy. Pierwsze fragmenty meczu jasno wskazały, że to Skra chce prowadzić grę, a katowiczanie czekają na swoje szansy z kontrataku. W 10. minucie Adrian Błąd mógł wyjść sam na sam, gdyby lepiej ze skrzydła podawał mu Patryk Szwedzik. Cztery minuty później wynik otworzyć mógł Krzysztof Napora, którego strzał z pola karnego przeleciał obok słupka bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę.

Kolejną bardzo dobrą okazję miał Rafał Figiel, gdy w 21. minucie podawał mu z prawego skrzydła Zbigniew Wojciechowski. Filip Kozłowski dobrze piłkę przepuścił, ale strzał Figla pozostawił sporo do życzenia. Niewykorzystanie tej szansy mogło się zemścić, gdy chwilę później po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Piotr Nocoń. Na nasze szczęście jego strzał nie leciał w światło bramki. Koniec końców w pierwszej części gry bramek nie oglądaliśmy, co zapowiadało ciekawe drugie 45 minut. Początek był analogiczny do pierwszej połowy, znów to Skra była znacznie częściej przy piłce. Katowiczanie mieli problem ze skonstruowaniem składnej akcji.

W 68. minucie GieKSie dopisało szczęście. Pierwotnie sędzia wskazał na jedenastkę po faulu Michała Kołodziejskiego, lecz po długim sprawdzaniu w systemie VAR swoją decyzję - na szczęście dla GieKSy - wycofał. Nadal jednak inicjatywa należała do gości z Częstochowy, którzy z dużą łatwością utrzymywali się przy piłce na połowie GieKSy. W ostatnich minutach dwa razy w pole karne podawał Arkadiusz Woźniak, lecz w obu przypadkach zabrakło precyzji. W 91. minucie głową po rzucie rożnym próbował Filip Szymczak, lecz jego strzał odbił się od ziemi i wyleciał za boisko. Tuż przed gwizdkiem Michał Kołodziejski miał na głowie piłkę meczową, ale po jego strzale Mateusz Kos wyciągnął się jak długi i złapał futbolówkę. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

• 90+6 min

Koniec meczu. Podział punktów.

• 90+6 min

Kos łapie, piłka meczowa po strzale Kołodziejskiego!

• 90+5 min

Potężne zamieszanie, nabiegał na strzał Woźniak, ale nie trafił w bramkę.

• 90+5 min

I kolejna szansa z rzutu rożnego, tym razem z drugiej strony.

Sędzia dopatrzył się spalonego po dograniu z drugiej piłki Pavlasa.

Jeszcze jedna szansa z rzutu rożnego.

Szymczak głową, ale prosto w ziemię, piłka ostatecznie wypadła za pole gry.

Rzut rożny dla katowiczan.

Jędrych wybija piłkę zagrywaną w pole karne przed napastnika Skry.

Doliczone aż 6 minut.

Wrzutka Woźniaka, lecz łapie Kos.

Spędziliśmy chwilę przed polem karnym Skry, ale nie zdołaliśmy wyprowadzić strzału na bramkę.

Woźniak szukał w polu karnym Szymczaka, niewiele zabrakło, by ten dosięgnął piłki.

Z dystansu Napora, lecz niegroźnie.

Rywal szybko doskakuje do naszych piłkarzy, to utrudnia nam utrzymanie się przy piłce.

Strzał Pavlasa po akcji lewym skrzydłem, lecz daleko od światła bramki.

Sanocki blokuje strzał Noconia.

Rzut rożny dla Skry.

Pavlas wybija na aut, gdy piłka znalazła się pod jego nogami w polu karnym.

Rzut rożny dla Skry, wybija Jędrych. Potem strzał z 30 metrów, ale bardzo nieudany.

Lukoszek za Winiarczyka.

Woźniak za Wojciechowskiego i Sanocki za Szwedzika.

Bardzo dużo niedokładności... brzydki mecz nam się zrobił.

Zablokowany strzał Błąda... szkoda.

Żółta kartka dla Stromeckiego.

Zbijał piłkę po podaniu Błąda Kołodziejski, ale nikt nie przeciął jej lotu.

Niedbała za Kwietniewskiego i Holik za Masa.

Szymczak za Kozłowskiego.

Nie będzie rzutu karnego!

Sędzia sprawdzi rzut karny w systemie VAR.

Faulował Kołodziejski, wcześniej dobra obrona Kudły, ale to rywal dopadł do piłki, ratowaliśmy się faulem na rywalu.

Rzut karny dla Skry.

Długa akcja Skry w naszym polu karnym, ostatecznie niegroźny strzał rywala, ale dostajemy sygnały ostrzegawcze.

Figiel zablokował groźny strzał. Potem poprawka, ale daleko od bramki Kudły.

Strzał Szwedzika z dystansu, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Niemoc GKS-u, mamy problem ze skonstruowaniem dobrej akcji.

Strzał Noconia, ale bardzo niecelny.

Skra wybija z pola karnego.

Próba dośrodkowania Kozłowskiego po kontrze GKS-u, rywal wybija na aut.

Za wysoko podniesiona noga w naszym polu karnym, zacznie Kudła.

Strzał Wojciechowskiego, ale bardzo niecelny.

Żółta kartka dla Oskara Repki za agresywne wejście.

Domagaliśmy się ręki w polu karnym Skry... sędzia jednak nakazuje kontynuowanie gry.

Błąd dogrywał w pole karne, ale rywal przeciął podanie.

Bardzo niecelny strzał Noconia.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

Doliczona minuta.

Szwedzik z piłką w polu karnym, szukał dogrania do Kozłowskiego, ale przerwał obrońca.

Błąd uderza z ok. 20 metrów, ale wysoko nad poprzeczką.

Okres przewagi Skry w środku pola.

Nie potrafimy przebić się przez zasieki defensywne Skry.

Wybijamy piłkę z naszej szesnastki.

Kontra Skry zakończona szansą gości z rzutu rożnego.

Szwedzik w wyścigu po piłkę z Kosem, ten drugi jednak górą.

Dużo walki w środku pola, faulowany Kozłowski.

Skra wybija z pola karnego, zaczniemy budować z linii obrony.

Rzut rożny dla GieKSy.

Podanie Szwedzika do środka, ale przecina obrońca.

Danian Pavlas na spalonym, choć piłka w siatce po strzale Szwedzika.

Zamieszanie w polu karnym, sporo szczęścia. Strzał Noconia obok słupka.

Kolejna szansa dla częstochowian ze stałego fragmentu.

Skra weszła w nasze pole karne, na szczęście w porę zatrzymujemy rywala.

Dobry powrót do obrony Szwedzika, zatrzymał rywala przed groźnym strzałem.

Żółta kartka dla Piotra Noconia.

Dobre podanie Wojciechowskiego do Figla w kontrze, niestety ten źle przymierzył i strzał przeleciał nad bramką.

Żółta kartka dla Kozłowskiego.

Na tym etapie to Skra częściej przy piłce, czekamy na błędy rywala w rozegraniu.

Kos uprzedził Kozłowskiego w wyścigu po piłkę, było jednak blisko.

Strzał Krzysztofa Napory, ale szczęśliwie dla nas obok słupka.

Skra rozgrywa na naszej połowie.

W odpowiedzi Skra, ale strzał głową nie zmierzał w światło bramki.

Złe podanie Szwedzika do uciekającego w środku Błąda, gdyby lepiej podał, mogła być akcja jeden na jeden.

Kudła wybijał piłkę, nabił rywala, na szczęście futbolówka nie zmierzała w kierunku bramki.

Rafał Figiel trafia prosto w mur.

Faulowany Kozłowski, 20 metrów do bramki Kosa.

Kudła pewnie łapie piłkę.

Faul Kołodziejskiego, szansa dla Skry na wrzutkę w pole karne.

Żółta kartka dla Janiszewskiego za agresywne wejście w nogi rywala.

Szwedzik dośrodkował w pole karne, Skra skutecznie oddala zagrożenie.

Od razu mocny pressing Skry na naszej połowie.

• Przed meczem minuta cisza ku pamięci Łukasza "Gigiego", kibica GKS-u Katowice.

• Obie ekipy już na murawie, za moment rozpoczynamy mecz.

• Trener Rafał Górak postawił na tą samą jedenastkę, co w ostatnim meczu ligowym. Starcie ze Skrą Częstochowa rozpoczynamy o godz. 20:30. Transmisja za pośrednictwem Polsat Box Go.