• Kobacki (85)
  • Vinícius (90)

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski (62. Sanocki), Janiszewski, Kołodziejski, Rogala - Woźniak, Błąd, Jaroszek, Figiel, Pavlas (77. Kozłowski) - Szymczak (46. Szwedzik).

Arka Gdynia: Krzepisz - Dobrotka, Deja, Aleman (46. Czubak), Adamczyk, Valcarce, Kasperkiewicz, Kobacki, Marcjanik, Rosołek (56. Stępień), Żebrowski (56. Vinicius).

W czwartkowy wieczór GKS Katowice odrabiał na własnym boisku zaległości z 7. kolejki Fortuna 1 Ligi. Spotkanie, które pierwotnie miało odbyć się 3 września zostało przełożone z powodu powołania do reprezentacji Polski U21 Filipa Szymczaka. Trener Rafał Górak zdecydował się na jedną zmianę względem meczu w Łodzi. W pierwszej jedenastce Krystiana Sanockiego zastąpił Arkadiusz Woźniak. Arka od początku chciała narzucić własne warunki gry i to GieKSa była zepchnięta do defensywy. W 22. minucie rajd prawą stroną Olafa Kubackiego zakończył się strzałem prosto w ręce Dawida Kudły. Było to któreś z kolei ostrzeżenie dla katowiczan. Obraz gry na chwilę pomogła zmienić… ulewa, która rozpętała się nad stadionem.

GieKSa była w stanie utrzymać piłkę i wyprowadzić kilka akcji. Jedna z nich zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne Zbigniew Wojciechowskiego. Do piłki dopadł Rafał Figiel i strzałem z pierwszej piłki pokonał Kacpra Krzepisza otwierając wynik spotkania. Gospodarze wyszli na prowadzenie mimo faktu, że to goście stwarzali większe zagrożenie. Deszcz nad stadionem nie ustępował, to powodowało, że w grze obu drużyn było wiele przypadku. Chwilę po bramce Figla, nasz pomocnik mógł wpisać się na listę strzelców po raz drugi. Jego uderzenie z rzutu wolnego przemknęło po poprzeczce bramki gości.

W 33. minucie Arka wyprowadziła kontrę lewą stroną. Piłka w polu karnym spadła pod nogi Kobackiego, który miał idealną pozycję do strzału. Futbolówka tuż przed bramką odbiła się jeszcze od piłkarza GKS-u, ale ostatecznie wpadła do bramki Dawida Kudły doprowadzając do remisu. W ostatnich fragmentach oglądaliśmy podobny obraz gry, co na początku spotkania. Arka znów doszła do głosu i częściej gościła przed naszym polem karnym. Podopieczni trenera Góraka mieli szansę, gdy miejsce w polu karnym zrobił sobie Filip Szymczak. Niestety nasz napastnik poślizgnął się tuż przed próbą strzału. Na przerwę drużyny schodziły więc z remisem 1:1.

Jedną zmianą w GieKSie było wejście Patryka Szwedzika za Filipa Szymczaka. Zmiana okazała się słuszna, bo w 53. minucie Szwedzik zamknął strzałem głową dośrodkowanie Adriana Błąda i wyprowadził GKS na prowadzenie. Niestety w 63. minucie Michał Marcjanik wykorzystał potężne zamieszanie w naszym polu karnym po wykonaniu stałego fragmentu i ponownie doprowadził do wyrównania. Spotkanie się wyrównało, obie  ekipy szukały swoich szans. Niestety to rywal był skuteczniejszy. W 86. minucie Olaf Kobacki otrzymał podanie w pole karne, przygotował strzał i po raz drugi pokonał w tym meczu Kudłę. Goście w ten sposób wyszli na prowadzenie. Spotkanie zamknęła bramka Marcusa Viniciusa w ostatniej minucie.

• 90+4 min

Koniec meczu.

• 90 min

Gol Viniciusa.

• 90 min

Doliczone 4 minuty.

• 88 min

Rywal wybija piłkę z linii bramkowej! Co za pech...

• 85 min

Kobacki po raz drugi.

• 84 min

Żółta kartka dla Jaroszka.

• 84 min

Błąd miał piłkę na nodze przed bramką Arki... niestety nie uderzył w piłkę tak, jak chciał.

• 83 min

Zablokowany strzał Sanockiego.

• 82 min

Wrzutka Błąda, lecz po strzale głową Janiszewskiego piłka mija bramkę.

• 81 min

Żółta kartka dla Dobrotki.

• 80 min

Arka w naszym polu karnym, ale blokujemy próbę strzału.

• 79 min

Szwedzik dopadł do długiego podania Sanockiego, ale kąt był zbyt ostry, by oddać dobry strzał.

• 77 min

Kozłowski zmienia Pavlasa.

• 77 min

Rzut rożny dla GieKSy.

• 73 min

Główka Janiszewskiego, lecz Krzepisz kontrolował lot piłki.

• 72 min

Rzut z autu dla GKS-u z wysokości pola karnego.

• 71 min

Próba Woźniaka, ale piłka nie leciała w światło bramki Arki.

• 69 min

Kontra GieKSy, ale rywal dobrze przecina podanie na skrzydło.

• 67 min

Arka przed naszym polem karnym, ale skutecznie wybijamy piłkę po kolejnych dośrodkowaniach.

• 64 min

Pavlas szukał w polu karnym Szwedzika... uprzedził go obrońca.

• 63 min

Adamczyk wykorzystuje potężne zamieszanie w naszym polu karnym. Znów mamy remis.

• 62 min

Sanocki zmienia Wojciechowskiego.

Figiel wybija mocne dośrodkowanie na rzut rożny.

Wojciechowski faulował tuż przed polem karnym, szansa dla Arki na groźne dośrodkowanie.

Dogranie Arki, Rogala wybija na rzut rożny.

Stępień i Vinicius za Rosołka i Żebrowskiego.

Figiel nie dogadał się z Woźniakiem przy próbie dogrania w pole karne.

Dogranie Błąda i nasz napastnik zamyka akcję strzałem głową.

GOOOL! SZWEDZIK!

Żebrowski w dogodnej sytuacji... piłka centymetry nad naszą poprzeczką. Lewa strona Arki stanowi dla nas największe zagrożenie.

Kudła na posterunku. Broni bardzo groźny strzał z pola karnego.

Od razu szansa Szwedzika, ale źle uderzył z 16 metrów.

Czubak za Alemana.

Szwedzik za Szymczaka.

Wracamy do gry. Do boju GKS!

• 45+2 min

Koniec pierwszej części.

• 45+2 min

Jeszcze rzut rożny dla Arki.

Doliczone 2 minuty.

Dobry przechwyt w środku pola Kołodziejskiego, niestety źle podawał na skrzydło do Pavlasa.

Wojciechowski i Aleman wrócili już na boisko.

Starcie w naszym polu karnym, gracz GKS-u i gracz Arki potrzebują pomocy.

Teraz GKS szuka miejsca na połowie rywala.

W odpowiedzi Arka, strzał sprzed szesnastki, ale na nasze szczęście daleko obok światła bramki.

Dobra akcja GKS-u. Szymczak przygotował pozycję do strzału, ale tuż przed próbą niestety się poślizgnął.

Kontra Arki i rywal znalazł się w idealnej pozycji do strzału. Nasz obrońca próbował jeszcze przerwać, ale piłka wpadła do siatki.

Kobacki doprowadza do wyrównania.

Aj! Piłka przeszła po poprzeczce.

Faulowany Szymczak, szansa dla GKS-u z rzutu wolnego, do bramki Krzepisza około 17 metrów.

Figiel wykorzystuje dośrodkowanie Wojciechowskiego i otwiera wynik spotkania, dalej GIEKSA!

GOOOOL! RAFAŁ FIGIEL!

Rogala ucierpiał w starciu z rywalem w naszym polu karnym.

Potężna ulewa nad stadionem.

Błąd z dystansu, ale prosto w plecy obrońcy.

Rzut z autu dla GKS-u na wysokości pola karnego Arki.

Najlepsza okazja w tym meczu Arki. Strzał rywala na szczęście prosto w ręce Kudły.

Uderzenie Alemana, Kudła z problemami, ale ostatecznie łapie futbolówkę.

Kontra GKS-u prawą stroną, ale Arka dobrze w defensywie i Krzepisz zacznie z piątki.

Niepewna interwencja Kudły, na szczęście piłka spadła pod nogi Szymczaka.

Kolejny rzut rożny dla gości.

Blokujemy próbę strzału z ostrego kąta i wybijamy piłkę na połowę rywala.

Faul Janiszewskiego, szansa dla Arki na wrzutkę tuż sprzed pola karnego.

Arka przed naszym polem karnym.

Strzał rywala z dystansu, lecz daleko obok słupka naszej bramki.

Jeden z rywali otrzymał silne uderzenie w głowę po próbie dośrodkowania Rogali.

Na ten moment pozwalamy utrzymywać się przy piłce rywalowi i czekamy na jego błędy w rozegraniu.

Figiel próbował wyprowadzić kontrę, ale dobrze powstrzymywany przez obronę Arki. W odpowiedzi goście, którzy wywalczyli rzut rożny po groźnym dograniu piłki w pole karne.

Zagranie rywala przed bramkę GKS-u, ale nie było tam nikogo, kto zakończyłby akcję strzałem.

Zablokowany strzał Rosołka.

Oddalamy zagrożenie.

Rzut rożny dla gości.

• Obie drużyny już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• W wyjściowym składzie GKS-u Katowice tylko jedna zmiana. Arkadiusz Woźniak zastąpił Krystiana Sanockiego. Początek spotkania o godz. 18:00. Transmisja na platformie Polsat Box Go.

• „Stadionowa promocja Blaszoka”. Tylko PRZED meczem koszulkę widoczną na zdjęciu będziecie mogli zakupić na stoiskach sklepu Blaszok za jedyne 30 zł.