2-1

• Kozłowski (47)

Motor Lublin: Madejski - Swędrowski, Pakulski (77. Kunca), Ropski (62. Świderski), R. Król, Moskwik, Kumoch (80. Jagodziński), M. Król, Grodzicki, Ceglarz, Wawszczyk.

GKS Katowice: Królczyk - Wojciechowski (67. Grychtolik), Jędrych, Janiszewski, Pavlas - Sanocki (46. Kościelniak), Błąd, Gałecki (46. Figiel), Urynowicz (83. Jaroszek), Woźniak - Kozłowski (67. Kurbiel).

W swoim szóstym majowym meczu, GKS Katowice na wyjeździe zmierzył się z Motorem Lublin na wypełnionej przez kibiców Arena Lublin. Trener Rafał Górak zdecydował się na kilka zmian względem poprzedniego meczu. Z uwagi na uraz Bartosza Mrozka, w bramce zastąpił go Patryk Królczyk. Był to jego debiut w barwach naszego zespołu. Do pierwszego składu wrócił Arkadiusz Woźniak, natomiast na lewej obronie za Grzegorza Rogalę pojawił się Danian Pavlas. Mecz rozpoczął się strzałem Filipa Kozłowskiego, lecz ten minął słupek bramki gospodarzy. Chwilę później próbowali Marcin Urynowicz oraz Adrian Błąd, jednak żadna z tych prób nie zaskoczyła Sebastiana Madejskiego. GieKSa cofnięta pozwalała rozgrywać Motorowi i czekała na błędy oraz możliwość wyprowadzeniu kontrataku.

Niestety w 31. minucie to Piotr Ceglarz, były gracz GKS-u, wykorzystał nasz błąd. Obrona GieKSy pozwoliła mu wpaść w pole karne i ten z ostrego kąta oddał strzał tuż obok dalszego słupka dając gospodarzom prowadzenie. Katowiczanie byli pogrążeni w swoich problemach. W 36. minucie żółtą kartkę za faul w polu karnym obejrzał Danian Pavlas. Do piłki podszedł Rafał Król, ale Patryk Królczyk popisał się znakomitą interwencją zatrzymując strzał, który mógł podwyższyć prowadzenie gospodarzy. Najlepszą okazję przed przerwą miał Danian Pavlas. Przebił się przez dwóch obrońców i wpadł w pole karne, szukał kolegi ustawionego w okolicach piątego metra, lecz dobrze jego zamiary przeczytał jeden z defensorów wybijając piłkę.

Przed przerwą katowiczanom nie udało się doprowadzić do remisu. Za to w 47. minucie Dominik Kościelniak podał w pole karne, Filip Kozłowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym i doprowadził do wyrównania. W 64. minucie nieporozumienie w defensywie GieKSy mógł wykorzystać Daniel Świderski, na nasze szczęście w momencie podania był na pozycji spalonej. Chwilę później dobrym strzałem z pola karnego odpowiedział Arkadiusz Woźniak, ale dobrze ustawiony był Madejski. W 79. minucie Motor popełnił kosztowny błąd przy rozegraniu, ale strzał Piotra Kurbiela został niestety zablokowany. Niestety wróciły stare demony, bo w samej końcówce spotkania Świderski wykorzystał dobre podanie kolegi i przelobował Królczyka przywracając Motor na prowadzenie. GieKSa walczyła do końca i w 93. minucie domagała się ręki w polu karnym po strzale Woźniaka. Sędzia jednak niczego się nie dopatrzył. Mecz zakończył się porażką katowiczan.

GKS domagał się ręki w polu karnym... sędzia niczego się nie dopatrzył.

Jeszcze jeden rzut rożny dla GieKSy.

Było blisko! Zabrakło, by ktoś dostawił głowę do piłki przelatującej przed bramką...

Doliczone cztery minuty.

Wrzutka Grychtolika, Jaroszek nie sięgnął piłki głową.

Ostatnie ataki GKS-u.

Żółta kartka dla Jaroszka za dyskusję z sędzią.

Świderski przelobował Królczyka i gol dla Motoru.

Grychtolik za mocno na skrzydło do Kościelniaka, szkoda szansy na dośrodkowanie.

Jaroszek za Urynowicza.

Uderzenie Grychtolika, za słabe by zaskoczyć bramkarza.

Strzał głową Rafała Króla, lecz wysoko nad poprzeczką naszej bramki.

Rzut rożny dla Motoru, wcześniej dobrze piąstkował Królczyk.

Jagodziński zmienił Kumocha.

Tym razem faul przed naszym polem karnym i szansa na groźną wrzutkę dla gospodarzy.

Dogodna okazja po błędzie gospodarzy! Niestety strzał Kurbiela blokowany.

Janiszewski faulował w walce o piłkę po dobrym dośrodkowaniu Błąda.

Teraz GieKSa z szansą na wrzutkę po faulu na Kościelniaku.

Figiel wraca do gry z bandażem.

Kunca zmieni Pakulskiego.

Uraz Figla, wszystko wskazuje na to, że ma rozcięty łuk brwiowy.

Motor przejął na moment inicjatywę, GieKSie brakuje dokładności.

Jędrych szukał długim podaniem Kurbiela, lecz piłka trafiła ostatecznie do Madejskiego.

Woźniak próbował wyprowadzić indywidualną akcję, lecz przegrał starcie jeden na jeden.

Ucierpiał po kontrze Pavlas, wybijamy piłkę choć byliśmy tuż przed polem karnym Motoru. Pavlas kontynuuje grę.

Grychtolik za Wojciechowskiego i Kurbiel za Kozłowskiego.

Dobrze ustawiony Madejski łapie strzał Woźniaka.

Świderski na spalonym, sporo szczęścia GKS-u.

Świderski za Ropskiego.

Żółta kartka dla Grodzickiego za faul na Kozłowskim.

Jędrych odgrywał do Królczyka, ale sprawił naszemu bramkarzowi sporo kłopotów. Na szczęście ten łapie piłkę.

Błąd mógł wyjść jeden na jeden po nieostrożnej interwencji obrońcy. W odpowiedzi kontra Motoru i dobra pozycja do strzału, ale na nasze szczęście futbolówka daleko od bramki.

Niebezpieczne zderzenie Figla z rywalem w środkowej strefie. Obaj jednak kontynuują grę.

Wojciechowski zatrzymuje akcje lewą stroną. Rzut rożny dla Motoru.

Błąd strzelał sprzed pola karnego, ale piłka podskoczyła mu tuż przed uderzeniem i przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Faulowany w walce o piłkę Błąd. Zacznie GKS.

Żółta kartka dla Urynowicza. Szansa dla Motoru na wrzutkę.

Dośrodkowanie Kościelniaka i Kozłowski wykorzystuje zamieszanie w polu karnym.

GOL! Filip Kozłowski doprowadza do wyrównania.

Wracamy do gry i walczymy GieKSa!

Kościelniak za Sanockiego i Figiel za Gałeckiego.

Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

Kontra Motoru, lecz za mocna wrzutka Ceglarza.

Doliczone dwie minuty.

Bardzo nieudana wrzutka Gałeckiego.

Pavlas wpadł w pole karne... podawał przed bramkę, ale prosto pod nogi rywala.

Sanocki odgrywał do Woźniaka po długiej akcji GKS-u przed polem karnym gospodarzy, ale piłkę przechwytuje Madejski.

W tym momencie musimy niestety mówić o dominacji Motoru.

Znakomita interwencja naszego bramkarza po strzale Rafała Króla.

Królczyk broni!

Rzut karny dla gospodarzy. Żółta kartka dla Pavlasa.

Niestety dużo błędów w grze GKS-u. Te uniemożliwiają nam rozegranie akcji.

Kolejna groźna akcja gospodarzy. Piłka po dośrodkowaniu zatrzymała się na słupku.

Chwila przerwy spowodowane zderzeniem głowami dwóch graczy. Wróciliśmy do gry.

Ceglarz otwiera wynik po dobrym wejściu w pole karne.

Znów próbował Kumoch, ale daleko obok słupka bramki strzeżonej przez Królczyka.

Jędrych wybija na aut w pojedynku biegowym z rywalem.

Zablokowany w polu karnym strzał Swędrowskiego.

GKS próbował przedrzeć się prawą stroną, ale Motor dobrze zamknął strefę, a my nie potrafiliśmy przenieść ciężaru gry.

Strzał Kumocha nad poprzeczką.

Jędrych na moment oddala zagrożenie.

Faul Błąda, szansa dla Motoru na wrzutkę w nasze pole karne.

Pressing Motoru nie pozwala nam zbudować akcji pozycyjnej.

Kolejna wrzutka w naszą szesnastkę, lecz bez adresata.

Wojciechowski zablokował dośrodkowanie z lewego skrzydła.

Dośrodkowanie Błąda do Woźniaka, ten zbijał głową, lecz przed Kozłowskim Madejski i to on złapał futbolówkę.

GKS w polu karnym, szkoda tylko, że nie udało się oddać strzału.

Złe podanie Woźniaka, mogła wyjść groźna kontra, na szczęście rywale nie wykorzystali swojej szansy.

Uderzenie głową rywala, lecz bez szans powodzenia.

Zacznie Królczyk. Rywal próbował dosięgnąć piłki głową, lecz ta bita odrobinę za mocno.

Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Wojciechowskiego.

Wrzutka w nasze pole karne, lecz nad głowami wszystkich.

Mały błąd w komunikacji Janiszewskiego i Królczyka, bramkarz GKS-u na moment oddala.

Kontra Błąda zakończona strzałem... niestety próba naszego pomocnika za lekka.

Odpowiedź GKS-u, piłka przeleciała przed bramką po podaniu Kozłowskiego i niestety nikt do niej nie dopadł. Jeszcze strzał Urynowicza, ale bez problemów dla Madejskiego.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, wybija Wojciechowski.

Pozwalamy Motorowi rozgrywać i czekamy cierpliwie na swoje szanse.

Wrzutka Pavlasa, ale zdecydowanie za mocno. Po zbiciu głową przez Kozłowskiego łapie Madejski.

Od razu strzał Kozłowskiego, ale obok słupka.

• Obie ekipy już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz 34. kolejki.

• W składzie GKS-u ponownie Arkadiusz Woźniak, a z boku obrony Danian Pavlas. Nastąpiła także zmiana w bramce. Za Bartosza Mrozka zagra Patryk Królczyk.

• Przed GieKSą spotkanie 34. kolejki eWinner 2. ligi. Na Arena Lublin zmierzymy się z miejscowym Motorem. W rundzie jesiennej starcie między ekipami skończyło się wygraną GKS-u 2:1. Początek spotkania o godz. 18:00. Transmisję przeprowadzi TVP Sport.