• Skrzypczak (15)
  • Ziętarski (50)

GKS Katowice: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski (86. Szwedzik), Rogala – Sanocki (81. Pavlas), Gałecki, Urynowicz (81. Stefanowicz), Kościelniak (63. Błąd), Kiebzak (63. Woźniak) – Kozłowski.

Chojniczanka Chojnice: Sokół – Grolik, Ziętarski, Kona, Mikołajczak (85. Emche), Wachowiak, Grobelny, Skrzypczak, Klabnik (66. Bartosiak), Napolov (85. Czajkowski), Klichowicz (75. Orlik).

To już ostatni piłkarski akcent przy Bukowej w 2020 roku. GKS Katowice z pozycji lidera w tabeli podejmował Chojniczankę Chojnice, czyli zespół, który również chce się liczyć w walce o awans. Na ławce rezerwowych Adrian Błąd, który wrócił do gry po uporaniu się z drobnym urazem. W wyjściowym składzie jedna zmiana względem poprzedniego spotkania - Szymon Kiebzak zastąpił Arkadiusza Woźniaka. Pierwsze fragmenty spotkania należały do GieKSy, która zamknęła Chojniczankę na jej połowie. Jednak od 12. minuty zaczęli naciskać goście, czego efektem była bramka Szymona Skrzypczaka strzelona z najbliższej odległości po dobrym podaniu kolegi.

Po raz kolejny to GKS musiał gonić wynik. W 27. minucie doskonałym podaniem na skrzydło popisał się Grzegorz Janiszewski. Rozegrana akcja doprowadziła do zamieszania pod bramką, po którym Janiszewski wpakował piłkę do siatki. Jednak zamiast gola, sędzia odgwizdał faul Filipa Kozłowskiego, który w walce o piłkę nadepnął na przeciwnika. W ostatnich minutach pierwszej części to podopieczni Rafała Góraka częściej dochodzili do głosu, co chwilę zagrażając bramce strzeżonej przez Pawła Sokoła. Mimo to nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Na drugą część wracaliśmy więc z trudnym zadaniem do wykonania. Jednak wyrównanie przyszło już w 48. minucie, gdy Grzegorz Janiszewski wykorzystał wrzutkę z rzutu rożnego i głową pokonał Sokoła. Niestety z remisu cieszyliśmy się zaledwie dwie minuty. Piękny strzał sprzed pola karnego Roberta Ziętarskiego przywrócił gości na prowadzenie. W 63. minucie na boisko zameldowali się z ławki Arkadiusz Woźniak oraz Adrian Błąd dla wzmocnienia ofensywnej siły. Zaraz po wejściu Woźniak mógł strzelić gola na 2:2, ale piłka odbiła się od słupka i wpadła prosto w ręce Pawła Sokoła, tym razem gościom dopisało szczęście. Niestety, tym razem GKS musiał uznać wyższość rywala, mimo że zdominował końcówkę spotkania.

• 90+4 min

Koniec meczu, niestety dobra seria przerwana.

• 90+3 min

Faul w polu karnym, zacznie Chojniczanka.

• 90+2 min

Jeszcze rzut rożny dla GieKSy.

• 90 min

Doliczone cztery minuty.

• 90 min

Domagaliśmy się karnego za faul na Kozłowskim, ale sędzia wskazał na piłke.

• 90 min

Pavlas z piłką przed polem karnym, niestety jej nie opanował.

• 88 min

Strzał Woźniaka po rzucie rożnym, ale bardzo nieprecyzyjny.

• 87 min

Rzut rożny dla GKS-u po wjeździe w pole karne Kozłowskiego.

• 86 min

Szwedzik za Janiszewskiego.

• 85 min

Czajkowski za Napołowa i Emche za Mikołajczyka.

• 84 min

Gałecki podawał do Kozłowskiego w kontrze, odrobinę za mocno.

• 83 min

W ostatnich minutach zdominowaliśmy rywala, brakuje jednak stuprocentowych okazji.

• 81 min

Pavlas za Sanockiego i Stefanowicz za Urynowicza.

• 81 min

Ogromne zamieszanie w polu karnym gości, brakuje tylko wykończenia.

• 79 min

Piłka leciała na głowę Gałeckiego, zabrakło centymetrów.

• 78 min

Próba dośrodkowania przez Sanockiego, zatrzymała się jednak na pierwszym obrońcy.

• 75 min

Orlik za Klichowicza.

• 75 min

Kontra gości, Skrzypczak na spalonym.

• 74 min

Zbił głową Jędrych, ale Sokół przechwycił zanim do piłki dopadł gracz GKS-u.

• 73 min

Długa akcja GKS-u na połowie Chojniczanki, ostatecznie jednak nie udaje nam się wyprowadzić strzału.

• 70 min

Rogala z dystansu, tuż obok słupka.

• 69 min

Wrzutka Sanockiego, wywalczył kolejny rzut rożny.

• 68 min

Nieudana centra Woźniaka, przechwycił bramkarz gości.

• 66 min

AAAJ! Słupek i piłlka wpadła prosto w ręce Sokoła, szkoda.

• 66 min

Żółta kartka dla Klabnika.

• 65 min

Bartosiak za Klabnika.

• 63 min

Woźniak zastąpi Kiebzaka, a Błąd wejdzie za Kościelniaka.

• 61 min

Urynowicz głową, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Sanocki wpadł w pole karne, strzelał z ostrego kąta, przerywa rywal i kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

Skrzypczak strzelał w kontrze, ale bardzo nieprecyzyjnie.

Wywalczyliśmy rzut rożny.

Rogala wpadł w pole karne, uderzał, ale nabił rywala.

Klichowicz w kontrze, ale strzał wysoko nad poprzeczką.

Chojniczanka nadal naciska. Faul Rogali i będzie kolejna okazja ze stałego fragmentu.

Piękny strzał sprzed pola karnego i goście znów na prowadzeniu. Strzelcem Ziętarski.

Faul przed naszym polem karnym, teraz szansa dla gości.

Piękny strzał głową naszego obrońcy po rzucie rożnym.

Wyrównujemy! Grzegorz Janiszewski!

Wrzutka Kościelniaka, Chojniczanka wybija na rzut rożny.

Faul na Sanockim, szansa na dośrodkowanie w pole karne gości.

Wracamy i walczymy dalej!

• 45+2 min

Koniec pierwszej połowy.

• 45+1 min

Mrozek łapie piłkę po groźnej wrzutce.

Doliczone dwie minuty.

Akcja zakończona uderzeniem Gałeckiego, piłka wysoko nad poprzeczką. GieKSa jednak gra coraz składniejsze akcje.

Jeszcze jeden rzut rożny dla GKS-u.

Strzał nad poprzeczką bramki Pawła Sokoła.

Faul na Gałeckim, 20 metrów do bramki.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Chojniczanki! Piłka niestety nie wpada do siatki, jeszcze jeden rzut rożny.

Goście wybijają piłkę, GKS zacznie od linii obrony.

Strzał Wojciechowskiego, zahaczył nogę obrońcy i kolejny rzut rożny dla GieKSy.

Faul Kiebzaka, szansa na wrzutkę w naszą szesnastkę dla Chojniczanki.

Żółta kartka dla Filipa Kozłowskiego.

Goście oddalają zagrożenie.

Kozłowski z piłką w polu karnym, rywal wybija jednak na rzut rożny.

Jędrych wybija piłkę zmierzającą na piąty metr.

Sędzia upomniał naszą ławkę za dyskusje.

Żółtą kartką ukarany także Ziętarski.

Żółta kartka dla Gałeckiego.

Piłka wpada po strzale Janiszewskiego, ale wcześniej był faul.

Jak na razie dużo niedokładności w grze GKS-u.

Goście bardzo aktywni po prawej stronie, mamy problemy z zatrzymaniem akcji napędzanych tą stroną boiska.

Znów niebezpiecznie w naszej szesnastce, na moment oddalamy zagrożenie.

Janiszewski wybija na rzut rożny po akcji prawą stroną gości, teraz to oni przejęli inicjatywę.

Skrzypczak otwiera wynik w Katowicach.

Teraz to goście na naszej połowie, wrzutka w szesnastkę, ale przeleciała nad wszystkimi i zacznie Mrozek.

Niebezpiecznie w naszym polu karnym, wpadł jeden z rywali, ale nie zdążył dobiec do piłki.

Dośrodkowanie Wojciechowskiego, przerywa defensor.

Sokół przerywa dośrodkowanie, GKS cały czas na połowie rywala.

Kolejny faul Chojniczanki i kolejna szansa GieKSy na dogranie piłki prosto w pole karne.

Ogromne zamieszanie w polu karnym gości, niestety wszystkie strzały zablokowane.

Nieudana próba Kiebzaka, ale teraz faulowany Gałecki i GKS będzie miał jeszcze jedną szansę.

Faul przed polem karnym Chojnic, szansa na wrzutkę dla GKS-u.

• Zawodnicy obu drużyn już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz 17. kolejki.

• Z okazji Barbórki na boisko wróciła Św. Barbara.

• Na ławce dzisiaj Adrian Błąd, który ostatnio walczył z drobnym urazem. Do wyjściowego składu wraca Szymon Kiebzak, który zastąpi Arkadiusza Woźniaka.

• Transmisja spotkania na antenie TVP Sport.

• W meczu 17. kolejki 2 ligi GKS Katowice zmierzy się dziś z Chojniczanką Chojnice.