• Urynowicz (63)
  • Błąd (82)

Olimpia Grudziądz: Sujecki - Widejko, Andronić, Gabor (67. Kwiatkowski), Embalo, Popalzay, Mederos, Kalenik (68. Janiak), Graczyk, Ciechanowski, Janczukowicz (79. Leszczyński).

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Dejmek, Rogala - Sanocki (62. Woźniak), Gałecki, Urynowicz (76. Jaroszek), Błąd (86. Kościelniak), Kiebzak (86. Pavlas) - Kozłowski.

Tydzień z dwoma ligowymi spotkaniami to zawsze ogromna szansa na szybką poprawę swojej sytuacji w tabeli. GieKSa rywalizację o 6 punktów rozpoczęła w środowy wieczór na stadionie w Grudziądzu, gdzie po raz ostatni gościliśmy dwa lata temu. W składzie trener Rafał Górak dokonał czterech zmian względem poprzedniego spotkania. Pauzującego za czerwoną kartkę Michała Kołodziejskiego zastąpił Radek Dejmek, w miejsce Arkadiusza Woźniaka zameldował się Szymon Kiebzak, za Bartosza Jaroszka Michał Gałecki, natomiast za Macieja Stefanowicza wszedł Marcin Urynowicz. Niestety mecz rozpoczął się dla GKS-u szybką pobudką, bo już w 2. minucie Bartosza Mrozka pokonał Mikołaj Gabor precyzyjnym uderzeniem z głowy. Katowiczanie bardzo szybko musieli zacząć odrabiać straty.

Goście szukali swoich szans, ale brakowało im precyzji. W 26. minucie Krystian Sanocki dobrze wpadł w pole karne i próbował zmieścić futbolówkę w długim rogu, próba minęła jednak słupek bramki. Była to jednak najlepsza okazja GieKSy do tego momentu spotkania. W 32. minucie podwyższyć wynik mógł Embalo, ale jego strzał z woleja minimalnie minął słupek naszej bramki. Moment później GieKSa wyszła z kontrą. Filip Kozłowski otrzymał podanie od Adriana Błąda i po jego strzale piłka o centymetry minęła słupek bramki. W końcówce pierwszej połowy Błąd próbował wziąć sprawy w swoje ręce. Próbował pokonać bramkarza dwa razy, ale najpierw Nikodem Sujecki złapał jego strzał, a druga próba choć ambitna, to minęła światło bramki.

W 61. minucie dobrze zerwał się Szymon Kiebzak. Rywal musiał go powstrzymywać faulem i sędzia wskazał na jedenasty metr. Remis zapewnił katowiczanom Marcin Urynowicz, ale to mu nie wystarczyło. Dwie minuty później dołożył kolejną bramkę sprytnie strzelając z woleja i GieKSa wyszła na prowadzenie! Katowiczanie w przeciągu paru minut odwrócili losy tego spotkania. Olimpia rzuciła się do odrabiania strat. W 74. na bramkę GKS-u strzelał Adrian Kwiatkowski, ale Bartek Mrozek był na posterunku. W 83. minucie goście wyszli z kontrą. Filip Kozłowski uderzył w słupek w dogodnej sytuacji, ale do piłki dopadł Adrian Błąd i przymierzył praktycznie do pustej bramki. 3:1, GKS zabiera trzy punkty!

• 90+4 min

ZABIERAMY TRZY PUNKTY!

• 90+3 min

Pavlas wywalczył kolejny rzut rożny.

• 90+1 min

Jeszcze rzut rożny dla GKS-u.

• 90 min

Doliczone 4 minuty.

• 88 min

Kozłowski spróbował, ale Sujecki łapie piłkę.

• 86 min

Dwie zmiany w GKS-ie. Pavlas za Kiebzaka i Kościelniak za Błąda.

• 86 min

Kiebzak mógł obsłużyć Błąda, który wychodził sam na sam, przerwał niestety obrońca.

• 85 min

Leży Woźniak, sędzia nie użył gwizdka, ale musiał przerwać grę.

• 83 min

Ta kontra mogła skończyć się katastrofą po tym, jak Kozłowski trafił w słupek, ale Błąd dobiegł i pewnie wykończył.

• 82 min

GOL! ADRIAN BŁĄD!

• 81 min

Jaroszek wybija piłkę, która zatrzymała się na piątym metrze.

• 81 min

Dobrze Mrozek, ratuje nas przed utratą gola. Rzut rożny dla Olimpii.

• 80 min

Przed nami ostatnie 10 minut, GieKSa defensywnie, czekamy na okazję z kontrataku.

• 79 min

Za Janczukowicza wszedł Leszczyński.

• 79 min

Rogala wpadł w pole karne, ale strzelał wysoko nad bramką.

• 77 min

Znów bardzo groźnie po strzale głową przeciwnika, który wyprzedził naszego obrońcę.

• 77 min

Woźniak głową, Sujecki łapie.

• 76 min

Jaroszek zastąpi strzelca dwóch goli - Marcina Urynowicza.

• 74 min

Mrozek łapie strzał Kwiatkowskiego.

• 74 min

Znów oddala Jędrych, teraz spore zagrożenie pod naszą bramką.

• 73 min

Jędrych wybija na rzut rożny, rywal mocno podawał na piąty metr.

• 71 min

Żółta kartka dla Kiebzaka.

• 70 min

Kozłowski w kontrze, ale dobrze powstrzymywany przez rywala, choć sam domagał się faulu.

• 70 min

Dejmek przerywa dośrodkowanie wybiciem na rzut rożny.

• 68 min

Za Kalenika wchodzi Janiak.

• 68 min

Woźniak znalazł się w dobrym położeniu z piłką, podawał i niestety przerywa obrońca.

• 68 min

Przewracany Kiebzak, szansa na wrzutkę w pole karne.

• 67 min

Za Gabora melduje się Kwiatkowski.

• 65 min

Jędrych nie dogadał się z Mrozkiem, wybija piłkę, gdy ten mógł spokojnie ją złapać.

• 63 min

GieKSa już na prowadzeniu! Walczymy dalej!

• 63 min

GOOOOOOOOOOL! MARCIN URYNOWICZ!

• 62 min

Żółta kartka dla Graczyka.

• 62 min

Woźniak za Sanockiego.

• 61 min

Remis, gol Marcina Urynowicza!

Rzut karny dla GieKSy.

Embalo w polu karnym, ale nie do końca wiedział, co ma zrobić i strzelił niegroźnie w boczną siatkę.

Ręka Sanockiego, stały fragment gry dla gospodarzy.

GKS znów w polu karnym Olimpii, zabrakło ostatniego skutecznego podania.

Mocny strzał na bramkę Mrozka, ale ten pewnie łapie.

Wrzutka Rogali, uderzał głową Kiebzak, ale bardzo niecelnie, w dodatku był na spalonym.

Dogranie Błąda w pole karne niedokładne, rywal na moment oddala zagrożenie.

Kartka dla Gabora za powstrzymywanie Kozłowskiego.

Główka Kozłowskiego po odegraniu Jędrycha, niestety nad poprzeczką.

Kozłowski z piłką w polu karnym, udało mu się wywalczyć rzut rożny.

Błąd źle podawał do Sanockiego, szkoda dobrej okazji na kontrę.

Jędrych kasuje groźną akcję lewą stroną.

Wojciechowski szukał Kozłowskiego, ale ten na spalonym.

Rywale w pierwszej akcji wyprowadzają strzał, ale ten mija światło bramki.

Wracamy do gry, do boju GKS!

Sędzia niczego nie doliczył, kończymy pierwszą połowę.

Mrozek przecina groźne podanie w pole karne.

Niestety marnujemy kolejną okazję na dogranie głęboko w pole karne.

Rywal źle ocenił sytuację, szansa na dośrodkowanie dla GKS-u.

Znów Błąd... próbował wkręcać w okienko, ale piłka mija światło bramki.

Błąd w polu karnym, oddał strzał, ale Sujecki zatrzymał. Kiebzak próbował dobijać, ale trafił w boczną siatkę.

Wojciechowski wygrał wyścig o piłkę i posłał ją na aut, by zatrzymać kontrę rywala.

Kiebzak faulował w walce o piłkę. Stracona szansa na dośrodkowanie w pole karne Olimpii.

Kozłowski w kontrze, minimalnie obok słupka, szkoda.

Strzał z 16 metrów odbija się od głowy naszego obrońcy i wypada na rzut rożny.

Mocny pressing Olimpii, szukamy gry długimi piłkami.

Wolej rywala po dobrej wrzutce, piłka mija słupek bramki Mrozka.

W odpowiedzi GieKSa i dośrodkowanie w pole karne, ale przerywa defensor.

Zamieszanie w polu karnym po niedokładnym wybiciu Jędrycha, na szczęście Mrozek łapie.

Sanocki wpadł w pole karne! Pociągnął po długim, niewiele zabrakło...

Kiebzak szukał Kozłowskiego prostopadłym podaniem, ale odrobinę za mocno.

GKS na połowie Olimpii, ale nie potrafimy wypracować dogodnej sytuacji.

Sanocki szukał Kiebzaka, ale podanie przerywa obrońca.

Była szansa na akcję środkiem pola, ale rywal odbiera piłkę Marcinowi Urynowiczowi.

Znów Kozłowski w polu karnym, ale gdy podawał to jeden z graczy GieKSy był na spalonym.

Kozłowski z piłką w polu karnym, ale pogubił się w dryblingu.

Rywal oddala zagrożenie po dwóch dośrodkowaniach Błąda i Wojciechowskiego.

Błąd szukał kolegi w polu karnym, ale obrońca wybija na rzut rożny.

Jeden z rywali celował w bramkę Mrozka, gdy piłka spadła w pole karne, ale strzelił wysoko nad poprzeczką.

Przerywamy wybiciem na rzut rożny bardzo groźne wejście w naszą szesnastkę.

Sanocki próbował indywidualnie, ale zatrzymał go ostatni obrońca.

Wrzutka Błąda ze stałego fragmentu, ale minęła wszystkich i Sujecki zacznie z piątki.

Mrozek łapie dośrodkowanie i rozpocznie długą piłką.

Kontra gospodarzy, Wojciechowski obity przez rywala i tym razem rzut rożny dla Olimpii.

Kolejny rzut rożny dla GKS-u po tym, jak rywal ratował się wybiciem po dośrodkowaniu.

Mocne wejście Kozłowskiego, wywalczył rzut rożny dla GieKSy.

Bardzo szybko tracimy bramkę. Strzelcem Gabor.

Wojciechowski wybija piłkę zmierzającą do jednego z rywal.

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie trener Rafał Górak dokonał czterech zmian względem poprzedniego spotkania. Pauzującego za czerwoną kartkę Michała Kołodziejskiego zastąpił Radek Dejmek, w miejsce Arkadiusza Woźniaka zameldował się Szymon Kiebzak, Michał Gałecki za Bartosza Jaroszka, natomiast za Macieja Stefanowicza wszedł Marcin Urynowicz. Rozpoczynamy o 18:00!