• Reiman (13)
  • Kłos (36)

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Jędrych, Janiszewski, Rogala (73. Wojciechowski) - Kiebzak, Stefanowicz (67. Habusta), Błąd, Gałecki, Woźniak (81. Wroński) - Kurbiel (83. Szwedzik)

Stal Rzeszów: Kaczorowski - Kostkowski, Reiman, Kotwica, Kłos, Goncerz (70. Pląskowski), Szeliga (80. Pieczara), Góra (89. Plewka), Głowacki, Michalik, Trznadel

W trzynastym domowym meczu sezonu 2019/2020, GKS Katowice podejmował Stal Rzeszów, która od powrotu do rywalizacji prezentowała bardzo wysoki poziom. Wiele więc wskazywało na to, że spotkanie 25. kolejki będzie widowiskiem, w którym obie drużyny będą starały się narzucić rywalowi własny styl gry. W pierwszym składzie GieKSy zadebiutował Piotr Kurbiel, który dołączył do drużyny podczas zimowej przerwy i to on dał nam prowadzenie już w 4. minucie spotkania. Obsłużony dobrym podaniem od Adriana Błąda pewnie wykorzystał sytuację, w której znalazł się sam na sam z bramkarzem. Stal jednak natychmiast rzuciła się do odrabiania strat. Bartosz Mrozek był pod ciągłym ostrzałem piłkarzy gości.

W 13. minucie bramkarz GieKSy odbił mocną próbę Grzegorza Goncerza, piłka znalazła się pod nogami Wojciecha Reimana i ten miał bardzo proste zadanie dobijając futbolówkę. Rzeszowianie w tym fragmencie meczu dominowali, ale to katowiczanie zadali drugi cios, gdy w 19. minucie Grzegorz Rogala dograł na głowę Kacpra Michalskiego i ten po raz drugi dał nam prowadzenie. Zgodnie z zapowiedziami, mecz toczył się w naprawdę szalonym tempie. Pozostała część pierwszej połowy toczyła się pod dyktando gości. W 35. minucie dogranie z prawej strony zamknął strzałem głową Wiktor Kłos. Młodzieżowiec Stali wygrał walkę o piłkę i po raz drugi w tym spotkaniu doprowadził do remisu.

Cztery bramki w pierwszej połowie? Tak intensywnych 45. minut nie było przy Bukowej od dawna. Początek drugiej części przyniósł bardziej wyrównaną grę i GKS zdołał stworzyć kilka szans na zagrożenie bramce Wiktora Kaczorowskiego. W kolejnych fragmentach gościom udało się odzyskać inicjatywę i z dużą łatwością wchodzili w nasze pole karne. W 75. minucie Reiman strzelił w poprzeczkę po kontrze Stali, przekierować lot piłki zdołał jeszcze Bartosz Mrozek. Na ten groźny atak zdołała odpowiedzieć Szymon Kiebzak, gdy po stałym fragmencie znalazł się z piłką na szesnastce. Jego próba o centymetry minęła poprzeczkę bramki.

Ale za to w 85. minucie w doskonałej pozycji znalazł się Grzegorz Janiszewski, któremu piłka spadła pod nogi po niepewnej interwencji bramkarza. Wystarczyło dobrze uderzyć i tak też nasz środkowy obrońca zrobił. GKS w kolejnym już meczu w samej końcówce zapewnił sobie prowadzenie, ale to nie oznaczało końca emocji w tym spotkaniu. Rywala mógł dobić Adrian Błąd, który w ostatniej minucie podszedł do rzutu karnego po faulu na Łukaszu Wrońskim. Nasz kapitan ostatecznie nie zdołał wykorzystać tej szansy, ale sędzia zakończył spotkanie natychmiast po tej sytuacji, a to oznaczało, że trzy punkty zostały w Katowicach!

• TRZY PUNKTY ZOSTAJĄ W KATOWICACH!

Błąd pudłuje. KONIEC MECZU!

Karny dla GKS-u!

Utrzymujemy piłkę na połowie rywala.

Doliczone cztery minuty.

Jędrych blokuje strzał, fantastyczne zachowanie naszego defensora.

Plewka za Górę.

Groźnie! Piłka po strzale głową tuż nad naszą poprzeczką.

Musimy jednak uważać, rzut rożny dla gości.

Nasz obrońca znalazł się w doskonałej sytuacji i dołożył nogę do niemalże pustej bramki.

GOOOOOOOL! GRZEGORZ JANISZEWSKI!

Mrozek wybija dośrodkowanie, ale piłka spada na szesnastkę, na szczęście Wroński zdołał zatrzymać rywala.

Szwedzik zastąpi Kurbiela.

Woźniaka zastąpi Wroński.

Pieczara zastąpi Szeligę.

Strzał Kiebzaka, minimalnie nad poprzeczką...

Mrozek zdołał przekierować piłkę.

Reiman w poprzeczką po kontrze Stali, mieliśmy mnóstwo szczęścia.

Wojciechowski zmieni Rogalę, który chwycił się za pachwinę.

Błąd szukał długim podaniem Rogali, odrobinę za mocno.

Pląskowski za Goncerza.

Żółta kartka dla Michalskiego za przerwanie kontrataku.

Habusta za Stefanowicza.

Strzał Goncerza, Mrozek łapie.

Kolejny fragment meczu zdominowany przez rzeszowian.

Faul Woźniaka, szansa na dośrodkowanie dla gości.

Mocne dogranie w naszą szesnastkę, oddalamy, ale tylko na moment.

Błąd trafia prosto w nogi muru.

Żółta kartka dla Kostkowskiego za faul na Błądzie.

Groźna akcja Stali, na szczęście dla nas strzał z szesnastki Kotwicy daleko od bramki Mrozka.

Woźniak szukał długim podaniem Kiebzaka, ale ten nie opanował piłki w polu karnym Stali.

Michalski głową po rożnym Błąda, niestety trafia prosto w przeciwnika.

Żółta kartka dla trenera Rafała Góraka.

GieKSa domagała się karnego na Kurbielu, do piłki dopadł Kiebzak, ale strzela prosto w Kaczorowskiego.

Dogranie w pole karne Woźniaka przerwane przez obrońcę.

Kiebzak bardzo niedokładnie z rzutu rożnego, nie wykorzystujemy dobrej szansy.

Gra toczy się na naszej połowie, cały czas szukamy sposobu na uruchomienie ataku.

Wracamy na drugą część, do boju GKS!

Koniec pierwszej części meczu, bardzo emocjonującej.

Żółta kartka dla Kłosa za przerwanie kontry.

Doliczone dwie minuty.

Oddalamy zagrożenie po kolejnej bardzo groźnej kontrze rzeszowian.

Rogala szukał głową Kiebzaka po długim podaniu Błąda, ale podanie za mocne i zacznie Kaczorowski.

Piłka w naszej szesnastce, całe szczęście, że Reiman nie trafił dobrze w piłkę...

Żółta kartka dla Błąda za przerwanie kontry.

Mrozek łapie strzał sprzed szesnastki.

Znów ogromne zamieszanie w naszej szesnastce, Rogala blokuje strzał rywala.

Długie podanie Błąda ze stałego fragmentu, ale Kaczorowski kontrolował lot piłki.

Dominacja Stali zaowocowała bramką dla gości, w pełni zasłużenie.

Gol Kłosa, ponownie remis.

Kostkowski z głowy minimalnie nad naszą poprzeczką, dostajemy coraz więcej sygnałów ostrzegawczych.

Kolejna groźna wrzutka w naszą szesnastkę, uspokajamy tylko na chwilę.

Przerwa na wodę.

Stal przyspieszyła i cały czas tworzy zagrożenie pod naszą bramką.

Michalski próbował uruchomić kontrę, ale podawał za plecy do Kurbiela.

Woźniak wolny na lewej stronie, szukał w polu karnym Kurbiela, ale w ostatnim momencie przerywa defensor.

Kolejne ostrzeżenie. Kłos tuż nad poprzeczką naszej bramki. Musimy wystrzegać się błędów na naszej połowie.

Reiman strzelał na długi słupek, piłka o centymetry mija naszą bramkę.

Kontra Stali, Michalski faulował, Stal z szansą na dośrodkowanie w nasze pole karne.

Błąd wyprowadził kontrę, skończył strzałem, ale bardzo nieprecyzyjnym.

Kacper wykończył dogranie strzałem z bliskie odległości, bramkarz Stali bez szans.

Druga bramka dla GIEKSY! Michalski znów daje nam prowadzenie.

Kurbiel mógł przeciąć podanie od Woźniaka, niewiele brakło do strzału.

Długa wrzutka Błąda na głowę Woźniaka, ale ten nie był w stanie opanować futbolówki i Kaczorowski zaczął od piątki.

Kaczorowski przerywa podanie Błąda do urywającego się Stefanowicza.

Stal od kilku minut mocno naciskała i w końcu wypracowała dogodną sytuację, którą zamieniła na bramkę.

Reiman doprowadza do remisu.

Strzał Goncerza z głowy, piłka szczęśliwie dla nas mija słupek bramki Mrozka.

Janiszewski blokuje strzał Michalika, Stal bardzo mocno na nas naciska i zmusza do błędów.

Michalik przed szansą, ale zdecydowanie przekombinował.

Stal miała rzut rożny, próbowała kombinacyjnie, ale za długie podanie i Mrozek zacznie z piątki.

Mocny strzał Błąda, ale trafił prosto w przeciwnika.

Żółta kartka dla Szeligi, tuż przy polu karnym Stali, dobra szansa na wrzutkę.

Bardzo dobra akcja GKS-u znakomicie wykończona przez Kurbiela po podaniu od Adriana Błąda.

GOOOOOL! Piotr Kurbiel otwiera wynik!

Michalski próbował uruchomić Kiebzak, potem pomyłka obrońców Stali i szansa Błąda, ale defensor się w porę zrehabilitował.

Strzał Goncerza, ale Mrozek pewnie łapie.

• Zawodnicy obu drużyn już na murawie, za moment rozpoczynamy walkę o trzy punkty!

• W pierwszym składzie GKS-u zadebiutuje Piotr Kurbiel, który dołączył do naszego zespoły w przerwie zimowej. Natomiast w jedenastce Stali dwóch byłych GieKSiarzy - Grzegorz Goncerz oraz Damian Michalik.

• Stal Rzeszów ma za sobą bezbramkowy remis z Widzewem Łódź na własnym boisku. Nasz kolejny rywal wypadł bardzo dobrze na tle lidera tabeli i potwierdził ambicje związane z walką o czołowe miejsca. Z dorobkiem 34 punktów, Stal traci 3 oczka do miejsca zapewniającego udział w barażach. GieKSa natomiast pozostaje na 2. miejscu w tabeli i w meczu 25. kolejki postara się tę pozycję obronić. W naszym zespole nie ma żadnego gracza pauzującego za kartki.

• Aby obejrzeć transmisję należy zarejestrować konto na stronie live.slaskie.tv (wystarczy podać e-mail i hasło). Cena dostępu wynosi 12 zł, a płatność można zrealizować w tpay.com lub PayPal. Możliwość zalogowania się na konto pojawi się na godzinę przed meczem, a start transmisji zaplanowano na 10 minut przed początkiem spotkania. Zachęcamy do zakupu dostępu jak najwcześniej.