Resovia Rzeszów

• Twardowski (43)

GKS Katowice: Frankowski - Wojciechowski, Jędrych, Dejmek, Woźniak - Kiebzak, Urynowicz (64. Stefanowicz), Gałecki, Błąd (73. Bętkowski), Pavlas (69. Wroński) - Rogalski (80. Szwedzik).

Resovia Rzeszów: Zapytkowski - Kubowicz (57. Wasiluk), Domoń, Twardowski, Adamski, Płatek (90. Feret), Krykun, Geniec, Dziubiński (74. Radulj), Hebel (83. Antkowiak), Zalepa.

Domowy mecz z Resovią Rzeszów był dla GKS-u Katowice ostatnią szansą na wywalczenie bezpośredniego awansu. Katowiczanie musieli wygrać licząc na potknięcia swoich rywali. Zadanie był tym trudniejsze, że w składzie zabrakło czterech podstawowych graczy - Bartosza Mrozka, Grzegorza Rogali, Kacpra Michalskiego oraz Piotr Kurbiela. To zmusiło trenera Rafała Góraka do przemodelowania składu i w ten sposób Arkadiusz Woźniak znalazł się na boku obrony, gdzie ostatni raz grał będąc zawodnikiem Zagłębia Lubin. Spotkanie układało się lepiej dla GKS-u. W 30. minucie po strzale z rzutu wolnego Adriana Błąda, piłka zatrzymała się na słupku bramki rzeszowian.

Tamta niewykorzystana okazja zemściła się jednak w 43. minucie, gdy Karol Twardowski wykorzystał zamieszanie przed bramką Szymona Frankowskiego i po stałym fragmencie wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Czasu na odrobienie strat przed przerwą było mało, ale GieKSie dopisało szczęścia, gdy w 45. minucie jeden z rywali zagrywał ręką w polu karnym. Do jedenastki podszedł Dawid Rogalski i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Na przerwę drużyny schodziły więc z remisem 1:1.

W 49. minucie Kiebzak znakomicie okiwał rywala w polu karnym i nagrał piłkę przed bramkę, groźnego podania niestety nikt nie zdołał zamknąć. Katowiczanie chcieli grać konsekwentnie piłką, jednak brakowało ostatniego podania otwierającego drogę do bramki. Chwilę później to GKS mógł strzelić drugiego gola, ale Adrian Błąd za późno podawał do wbiegającego przed bramkę Dawida Rogalskiego. Następnie groźnie strzelał Szymon Kiebzak po tym, jak wpadł w pole karne. Tym razem jednak dobrym refleksem popisał się Marceli Zapytkowski. GieKSa w ostatnich minutach bardzo aktywnie szukała kolejnych szans.

Próbowaliśmy z wszystkich sił doprowadzając do kilku dogodnych sytuacji, podczas gdy Resovia cały czas się broniła. Niestety szansy nie udało się wykorzystać. GKS zagra w barażach.

• 90+8 min

Koniec meczu, zagramy w barażach.

• 90+5 min

GKS sygnalizuje zagranie ręka po strzale Bętkowskiego, ale gwizdek sędziego milczy.

• 90+5 min

Zapytkowski łapie wrzutkę z rzutu rożnego.

• 90+5 min

Strzał Stefanowicza obok słupka...

Nieudana kontra Resovii. Feret za Płatka.

Dobry strzał Kiebzaka, niestety Zapytkowski broni.

Żółta kartka dla naszej ławki.

Rzut wolny z bardzo bliskiej odległości do bramki Resovii.

Doliczone pięć minut.

Kolejna piłka meczowa! i znów tylko piłka mija słupek bramki...

Woźniak z piłką meczową, zabrakło centymetrów!

Wroński głową w pole karne, ale piłkę wybija defensor.

Rzut rożny dla GKS-u, ale Resovia oddala zagrożenie.

Kiebzak traci piłkę w kluczowym momencie akcji.

Strzał Bętkowskiego prosto w ręce bramkarza.

Wroński faulowany, 25 metrów do bramki.

Antkowiak za Hebla.

Gałecki zagrywał w pole karne, ale bramkarz gości spokojnie łapie piłkę. Coraz mniej czasu dla GKS-u.

Rzut rożny dla GieKSy.

Szwedzik zastąpi Rogalskiego.

Wrzutka Wrońskiego, niestety prosto w nogi przeciwnika.

Strzał rywala, Frankowski łapie, szansa na rozegranie akcji pozycyjnej.

GKS cały czas ma problem z wejściem na połowę rywala.

Stefanowicz wrzucał, ale bardzo nieprecyzyjnie.

Za Dziubińskiego wejdzie Radulji.

Bętkowski zastąpi Błąda.

Kontuzja Adriana Błąda. Mamy nadzieję, że to nic poważnego.

GKS przed polem karnym, szansa na wrzutkę po faulu na Stefanowiczu.

Wroński zastąpi Pavlasa.

Kiebzak w polu karnym strzelał, ale Zapytkowski dobrze broni.

Kartonik dla Świderskiego siedzącego na ławce.

Przerywamy niezwykle groźną kontrę wybiciem na rzut rożny.

Doskonała okazja GKS-u. Błąd podawał w kontrze do Rogalskiego, ale w ostatnim momencie przerywa obrońca. Wielka szkoda...

Stefanowicz zastąpił Urynowicza.

Żółta kartka także dla Wojciechowskiego.

Żółta kartka dla Hebla.

Główka rywala po stałym fragmencie, ale Frankowski pewnie łapie.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla Resovii.

Kontra gości, oddali strzał, ale Frankowski pewnie łapie.

Urynowicz znów przed polem karnym. Uderzał, lecz piłka mija światło bramki Zapytkowskiego.

Wasiluk za Kubowicza.

Rywale na moment oddalają zagrożenie.

Zamieszanie w polu karnym, oddaliśmy strzał, ale rywal zatrzymuje, kolejna szansa z rzutu rożnego.

Urynowicz nabija rywala po strzale i mamy rzut rożny.

Strzał z daleka Hebla, ale bardzo niecelny. Wcześniej GKS źle wyprowadził kontrę.

Woźniak przerwał długie podanie zmieniające stronę, teraz to jednak goście na naszej połowie.

Błąd wrzucał w pole karne, niestety trafił prosto na rywala.

Zamieszanie w naszej szesnastce po podaniu z autu. Na szczęście oddalamy zagrożenie.

Kiebzak wpadł w pole karne, wyłożył piłkę przed bramkę, niestety nikt tego nie zamknął.

Kubowicz z problemami, opuszcza na moment boisko.

Kontra Resovii, ale strzał Dziubińskiego bardzo niecelny.

Zaczynamy drugą część, do boju GKS!

• Mecz GKS - Resovia przy Bukowej ogląda 1318 widzów.

• Górnik Łęczna remisuje z Legionovią 0:0, natomiast Widzew Łódź przegrywa u siebie ze Zniczem Pruszków 0:1.

Sędzia kończy pierwszą część.

GOL! Rogalski doprowadza do remisu.

Ręka w polu karnym rzeszowian, karny dla GKS-u.

Niestety tracimy bramkę. Strzelcem Twardowski.

Zatrzymujemy kontrę faulem, sędzia długo czekał z gwizdkiem.

Dobry odbiór na naszej połowie, nie udało się niestety uruchomić szybkiej akcji.

GKS długo rozgrywa i szuka luki w formacji rywala.

Kiebzak świetnie wyłożył piłkę, niestety Wojciechowski fatalnie uderzył w dobrej sytuacji.

Dwie wrzutki Błąda, druga groźniejsza, ale obrońca pierwszy dopadł do piłki.

Strzał z daleka na bramkę Frankowskiego, ale ten odprowadza piłkę wzrokiem.

Słupek po strzale Błąda!

I jeszcze jedna szansa na bezpośrednie dogranie, tym razem po faulu na Rogalskim.

Resovia oddala zagrożenie.

Szansa na wrzutkę, Wojciechowski faulowany po rajdzie lewą stroną.

Kiebzak wpadł w pole karne, ale nie potrafił dobrze dograć do kolegi.

Dejmek faulowany w walce o piłkę, zacznie Frankowski.

Resovia przeniosła się na naszą połowę. Staramy się oddalić zagrożenie.

Żółta kartka dla Kiebzaka, wysoko uniósł nogę i kopnął rywala w twarz.

Wojciechowski znakomicie zatrzymuje kontrę, uruchamia kontratak, ale rywal przerywa podanie. Ostatecznie Błąd wywalczył rzut rożny.

Kontra GKS-u, ale Kiebzak za daleko wypuścił piłkę i obrońca zdołał zatrzymać.

Dwie wrzutki po ziemi w pole karne gości, ale obie przerwane przez obrońcę.

Błąd przed szesnastką Resovii, spodziewał się, że Urynowicz wejdzie w pole karne, niestety ten się zatrzymał.

Frankowski okiwał rywala i spokojnie podał do obrońcy. Ciekawe zagranie naszego bramkarz pod presją.

Ogromne szczęście GKS-u, rywal źle przymierzył w idealnej sytuacji po stałym fragmencie.

Nasz zawodnik przewracany w polu karnym po rzucie rożnym, ale sędzia niczego się nie dopatrzył.

Błąd szukał w kontrze Kiebzaka, rywal ratował się wybiciem na rzut rożny.

Woźniak przerywa podanie, które mogło otworzyć dobrą szansę dla gości.

Błąd Gałeckiego przy wyprowadzaniu piłki, Resovia w naszej szesnastce, ale rywal źle podaje i oddalamy zagrożenie.

Pavlas wrzucił w pole karne, ale piłka trafiła prosto pod nogi defensora.

GKS stara się spokojnie rozgrywać od linii obrony.

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie przy Bukowej.

• By awansować, GKS musi wygrać i liczyć na potknięcie któregoś z rywali. Dzisiaj bez Bartosza Mrozka, Grzegorza Rogali, Kacpra Michalskiego oraz Piotr Kurbiela. Arkadiusz Woźniak rozpocznie mecz na boku obrony, natomiast Macieja Stefanowicza zastąpił w pierwszym składzie Marcin Urynowicz. Zaczynamy o 17:00!