(4:3)

• Płonka Michał (63)

Stal Stalowa Wola: Kalinowski - Waszkiewicz, Jarosz, Kiercz, Witasik, Sobotka, Jopek (57. Stelmach), Pietras (64. Mroziński), Płonka (97. Wójcik), Zjawiński (46. Dadok), Fidziukiewicz.

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Jędrych, Janiszewski, Wojciechowski - Tabiś (58. Kiebzak), Gałecki, Grychtolik (64. Stefanowicz), Urynowicz (91. Błąd), Wroński (64. Woźniak) - Rogalski.

W Boguchwale, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa Stal Stalowa Wola, GieKSa walczyła o awans do 1/8 rozgrywek Pucharu Polski. Trener Rafał Górak postanowił dać szansę zawodnikom, którzy tej szansy nie dostali w meczach ligowych. Od początku spotkania swoją przewagę zarysowali gospodarze. Udokumentowali ją w 9. minucie, gdy po wrzutce z rzutu rożnego głową Bartosza Mrozka pokonał Krzysztof Kiercz. Od tego momentu to GKS musiał nacisnąć i tak też się stało. Naszym atakom brakowało jednak skutecznego wykończenia, wszystkie próby kończyły się na złym podaniem do kolegi czekającego w obrębie pola karnego.

Za to Stal miała dwie dobre okazje na podwyższenie wyniku. Najpierw jeden z naszych obrońców wybijał piłkę z linii bramkowej po kolejnym strzale głową rywala, a chwilę później próba Michała Płonki zatrzymała się na słupku naszej bramki. Dopisało nam więc sporo szczęścia. Na drugą połowę wracaliśmy ze stratą jednego gola i ponownie w pierwszym fragmencie to Stalówka była aktywniejsza i konstruowała akcje na połowie GieKSy. Dopiero w 63. minucie po stałym fragmencie gry bramkarza Stali pokonał Marcin Urynowicz. Spotkanie zaczęło się od początku.

Chwilę później zza pola karnego przymierzył Szymon Kiebzak, piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki. W kolejnych minutach Dawid Rogalski strzelał głową i Krystian Kalinowski wypluł piłkę przed siebie. Z woleja dobijał Zbigniew Wojciechowski, ale jego próba zatrzymała się na głowie obrońcy. W samej końcówce drugiej połowy Arkadiusz Woźniak otrzymał podanie na 10 metr. Obrócił się i wyprowadził strzał, ale nabił obrońcę. To oznaczało kolejną dogrywkę w Pucharze Polski.

I już na początku dodatkoweog czasu Wojciechowski i Rogalski oddali dwa groźne strzały zmuszając Kalinowskiego do dwóch trudnych interwencji. W 117. minucie doskonałą okazję miał Woźniak dostając podanie od Adriana Błąda. Ponownie jednak dobrze interweniował Kalinowski. Bez bramek, czyli kolejna seria rzutów karnych. Tym razem jednak to rywal był górą wygrywając 4:3. To oznaczało, że GKS drugi rok z rzędu zakończył udział w Pucharze Polski na 1/16.

• Niestety to dla nas koniec udziału w Pucharze Polski.

• Przegrywamy 3:4.

• Gol Stefanowicza, jeśli Stal strzeli - wygrywa.

• Mrozek broni strzał Fidziukiewicza, jeszcze jest nadzieja, na razie 3:2 dla Stali.

• Niestety, strzał Błąda niecelny.

• Woźniak wykorzystuje karnego, 2:2.

• 2:1 dla Stali, skutecznie Kiercz.

• Kalinowski broni strzał Gałeckiego, dalej 1:1.

• 1:1 strzela Jarosz.

• 1:0 dla GieKSy

• Jędrych podchodzi do piłki jako pierwszy.

• 120+1 min

Koniec, przed nami seria rzutów karnych.

• 120+1 min

Rzut rożny dla Stali

• 120 min

Doliczona minuta.

• 120 min

Dwa razy wybijamy piłkę z naszego pola karnego, teraz to Stal ma swoje okazje.

• 120 min

Ostatnie minuty gry.

• 118 min

Kiebzak szukał Rogalskiego, ale ten nie zdążył dołożyć nogi do podania.

• 117 min

Woźniak strzelał! Kalinowski wyrzucił przed siebie, szkoda!

• 117 min

Kiebzak minął się z piłką po podaniu na 16 metr Rogalskiego.

• 116 min

GieKSie brakuje dokładności w wyprowadzaniu akcji.

• 114 min

Nieudana akcja Kiebzaka z Michalskim.

• 113 min

Rywal przed naszym polem karnym, ale oddalamy zagrożenie.

• 111 min

Żółta kartka dla Gałeckiego.

• 110 min

Michalski wywalczył rzut rożny.

• 107 min

Stal w naszym polu karnym, ale dobrze interweniujemy.

• 106 min

Gramy!

• 105 min

Koniec pierwszej części, przed nami ostatnie 15 minut.

• 105 min

Kiebzak w wyścigu z obrońcą, ten drugi zdołał opanować piłkę.

• 103 min

Michalski faulowany, szansa na wrzutkę w pole karne Stali.

• 101 min

Kiebzak wpadł w pole karne, jego strzał w ostatnim momencie zatrzymany.

• 99 min

Fidziukiewicz strzelał, ale bardzo niecelnie.

• 97 min

Z boiska schodzi Płonka, w jego miejsce Wójcik.

• 96 min

Strzał Błąda, ale daleko od bramki.

• 95 min

Rogalski mógł przeciąć podanie Woźniaka, znów niewiele zabrakło.

• 92 min

Kalinowski dwa razy zmuszony do interwencji, próbowali Wojciechowski i Rogalski.

• 91 min

Adrian Błąd zastąpił Marcina Urynowicza.

• 91 min

Wracamy, do boju GKS!

Koniec, przed nami dogrywka.

Dobra akcja GKS-u na połowie Stali. Kalinowskie łapie jednak wrzutkę Woźniaka.

Doliczone 3 minuty.

Strzał Woźniaka z pola karnego! Jeszcze rzut rożny.

Kiebzak dogrywał w pole karne, ale trafił prosto w defensora.

Długa akcja GKS-u, ale nie udało się znaleźć podania otwierającego szansę na gola.

Woźniak oddala zagrożenie po rzucie rożnym, przerwana kontra Kiebzaka.

Gałecki z dystansu, niewiele zabrakło.

Mrozek łapie po rykoszecie.

Znów gospodarze dochodzą do głosu i próbują sił na naszej połowie.

Jeden z naszych obrońców interweniuje po próbie strzału na długi słupek bramki Mrozka.

Żółta kartka dla Kacpra Michalskiego.

Rogalski głową! Kalinowski wypluwa piłkę przed siebie. Potem świetny strzał Wojciechowskiego, ale trafił w głowę defensora.

Strzał Urynowicza mija bramkę Kalinowskiego.

Dwie akcje Urynowicza i dwa dogrania, ale niestety bez strzału.

Mocny strzał Kiebzaka, tuż nad bramką.

Kiebzak zamykał dośrodkowanie, ale w ostatnim momencie głową zdjął podanie obrońca.

Zmiana także u gospodarza. Za Pietrasa wszedł Mroziński.

Dwie zmiany w GKS-ie. Woźniak za Wrońskiego i Stefanowicz za Grychtolika.

GOOOOOL! Urynowicz doprowadza do wyrównania po stałym fragmencie.

Rywal przewracał się w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Strata Grychtolika, strzelał jeden z rywali, ale obok bramki.

Żółta kartka dla Janiszewskiego za dyskusję.

Zmiana w naszej drużynie. Kiebzak zmienił Tabisia.

Stelmach zmienia Jopka.

Znów to Stal aktywniejsza i szuka dogrania w naszą szesnastkę.

Urynowicz dogrywał w pole karne do Wrońskiego, ale ten źle przyjmuje piłkę.

Szukamy długiego podania otwierającego drogę do kontrataku, ale brakuje dokładności.

Teraz Stal konstruuje akcje na naszej połowie. Dużo błędów GKS-u w wyprowadzaniu piłki.

Strzał Wrońskiego, ale próba bez powodzenia.

W drużynie gospodarzy Zjawińskiego zastąpił Dadok.

Koniec pierwszej połowy, walczymy w drugiej.

Mrozek wybija nogą po strzale z ostrego kąta.

Grychtolik szukał w polu karnym Wrońskiego, w ostatnim momencie nogę wkłada obrońca wybijając piłkę.

Tabiś wrzuca w pole karne ze stałego fragmentu, ale za mocno.

Żółta kartka dla Jopka za faulowanie biegnącego w kontrze Tabisia.

Tabiś przed polem karnym, ale jego podanie otwierające bardzo niecelne.

Słupek ratuje nas przed utratą gola. Dobry strzał Płonki.

Przewracany w polu karnym jeden z rywali, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka.

Żółta kartka dla Tabisia za przerwanie kontry.

Dobry zwód Michalskiego, który uwolnił się od rywala, niestety nasz zawodnik nie zdążył jej złapać w polu gry.

Zamieszanie w polu karnym Stali, ale jeden z naszych graczy zagrywał ręką.

Rogalski dogrywał do Tabisia i można było odnieść wrażenie, że ten drugi ma prosty strzał głową. Niestety nasz zawodnik nie trafił dobrze w futbolówkę.

Dalekie wybicie Mrozka, ale łapie... bramkarz Stali.

Było blisko drugiego gola dla Stali. Wybijamy z linii bramkowej po rzucie rożnym.

Strzał z dystansu Grychtolika, ale mija słupek bramki.

Urynowicz próbował wrzucić w pole karne i wywalczył rzut rożny.

Strzał Urynowicza, ale prosto w ręce Kalinowskiego.

Grychtolik próbował uruchomić Michalskiego, odrobinę za mocne podanie.

Dośrodkowanie Michalskiego przerwane.

Dobra kontra GKS-u wyprowadzona przez Grychtolika, niestety zabrakło strzału.

Krzysztof Kiercz otwiera wynik po stałym fragmencie.

Fidziukiewicz z 20 metrów, ale znów bez zagrożenia.

Kolejny strzał Stali, ale tym razem w... dach budynku znajdującego się za boiskiem.

Strzał z dystansu na bramkę Mrozka, ale ten odprowadził piłkę wzrokiem.

Teraz niebezpiecznie w naszym polu karnym, ale strzał odbity od nóg jednego z obrońców, zacznie Bartosz Mrozek.

Grychtolik w pole karne, ale przerywa obrońca.

• Obie jedenastki już na boisku, za moment rozpoczynamy.

• Walkę o 1/8 Pucharu Polski rozpoczynamy o godzinie 13:00. Jesteśmy na boisku Izolatora Boguchwała, gdzie swoje domowe mecze rozgrywa Stal Stalowa Wola.

• Skład GieKSy znacząco różni się od ostatniego ligowego. W obronie Janiszewski zamiast Dejmka oraz Wojciechowski w miejsce Rogali. Natomiast w pomocy Tabiś, Grychtolik, Urynowicz oraz Wroński, którzy ostatnio byli wśród rezerwowych. Wraca natomiast Michał Gałecki.