2-0

Lech II Poznań

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Jędrych, Dejmek, Rogala - Woźniak (79. Wojciechowski), Gałecki, Stefanowicz, Błąd (79. Tabiś), Kiebzak (90. Grychtolik) - Rogalski (63. Urynowicz).

Lech II Poznań: Szymański - Jacenko (74. Bartkowiak), Białczyk, Tupaj, Smajdor (69. Kaczmarek), Kryg, Klupś (86. Karbownik), Szymczak, Niewiadomski, Andrzejewski, Pawlicki (83. Janiak).

Piłkarze GKS-u Katowice w przekroju trzech meczów pozwolili kibicom zapomnieć o złej serii, która trwała ponad rok. Wygrane ze Skrą Częstochowa, Legionovią Legionowo i Wartą Poznań sprawiły, że Stadion Miejski znów zaczął GieKSie sprzyjać. Trener Rafał Górak w starciu z rezerwami Lecha Poznań postanowił zagrać dokładnie takim samym składem, jakim zwyciężył z Garbarnią Kraków. GieKSa mogła otworzyć wynik już w 1. minucie. Adrian Błąd sam znalazł się z piłką na 10 metrze, ale jego próba trafiła prosto w głowę defensora. Kolejną okazję miał w 15. minucie Arkadiusz Woźniak. Błąd wrzucił piłkę na długi słupek i bramkarz Karol Szymański z trudem interweniował po strzale głową naszego doświadczonego zawodnika.

Poznaniacy mieli spore problemy ze skonstruowaniem akcji, więc ustawili się w obronie i czekali na nasze błędy. Kilka takich okazji kończyło się dośrodkowaniami, ale Bartosz Mrozek kontrolował wydarzenia w swoim polu karnym. GKS próbował środkiem i skrzydłami, ale liczne ataki nie przynosiły strzałów na bramkę. Po pierwszej połowie na tablicy wyników bezbramkowy remis. Po powrocie gra niemal cały czas prowadzona była na połowie Lecha, choć katowiczanom brakowało precyzji w kluczowych podaniach.

Złe wieści przyszły w 68. minucie, gdy Kacper Michalski faulował jednego z rywali wychodzącego do długiego podania posłanego przez bramkarza Lecha. Sędzia nie miał wątpliwości, prawemu obrońcy GKS-u należała się za to czerwona kartka i od tego momentu zadanie dla GieKSy zrobiło się jeszcze trudniejsze. Jednak w końcu, w 75. minucie do piłki w polu karnym dopadł Arkadiusz Woźniak, zrobił dodatkowy jeden ruch i po jego strzale piłka odbiła się od nogi Szymańskiego wpadając do bramki, 1:0 i radość przy Bukowej. Spotkanie rozstrzygnął Marcin Urynowicz. Przejął piłkę sytuacyjną na 16 metrze i huknął obok słupka podwyższając prowadzenie. GKS kontynuuje zatem zwycięską serię przed własną publicznością.

Koniec. GKS wygrywa mecz!

Żółta kartka dla Karbownika.

Zagramy jeszcze 4 minuty.

Grychtolik za Kiebzaka.

Pewnie kontrolujemy grę.

Karbownik zmienia Klupsia.

Janiak strzelił bardzo niecelnie zza pola karnego.

Janiak za Pawlickiego.

Żółta kartka dla Tabisia.

Rezerwowy GKS-u ładnym strzałem z dystansu podwyższa nasze prowadzenie.

Dwaaaaaaaaaaaaaa!

Tabiś za Błąda.

Wojciechowski za Woźniaka.

Żółta kartka dla Bartkowiaka za symulowanie faulu.

Lech rzuca się do ataku. Mrozek łapie piłkę.

Fantastyczna akcja GKS-u. Po podaniu Kiebzaka, Woźniak przyjmuje piłkę i mocnym strzałem umieszcza ją w bramce rywali.

Gooooooooooool!

Bartkowiak za Jacenkę.

Ciekawa akcja Błąda z Rogalą. Strzał naszego lewego obrońcy prosto w bramkarza rywali.

Kaczmarek za Smajdora w Lechu.

Czerwona kartka dla Michalskiego za przerwanie kontry.

Michalski do Woźniaka. Strzał głową niecelny.

Urynowicz zmienia Rogalskiego.

Dla odmiany uderzył Smajdor. Niecelnie.

Jeszcze raz Klupś. I jeszcze raz niecelnie.

Rogalski próbuje strzału przewrotką, ale wcześniej zagrał piłkę ręką.

Klupś strzela z ostrego kąta. Na szczęście niecelnie.

Strzał Michalskiego z kilku metrów zablokowany, dobitka Kiebzaka bardzo niecelna.

Teraz to Kiebzak ucierpiał w starciu i leży za linią końcową.

Strzał głową Kiebzaka, przy okazji sfaulował rywala.

Prowadzimy grę na połowie rywala. Przed chwilę próbował strzelać głową Woźniak.

Koniec pierwszej połowy. Sędzia nie przedłużył jej nawet o sekundę.

Błąd składa się do strzału w polu karnym, ale w ostatniej chwili traci piłkę.

Teraz z dystansu uderzył Kiebzak. Zabrakło precyzji.

Bardzo ładny strzał Błąda z około 18. metra. Piłka przelatuje tuż nad poprzeczką.

Wrzutka Błąda. Piłka w rękach Szymańskiego.

Brawa dla Stefanowicza, który popisał się efektowną kiwką w środku pola. Z całej akcji jednak niewiele wyszło.

Dobra akcja Klupsia. Niebezpieczeństwo pod naszą bramką zażegnane.

Zamknęliśmy na moment rywali w ich polu karnym. Nikt nie znalazł jednak pozycji do strzału.

Aktywny dzisiaj Woźniak walczy w polu karnym. Po jego uderzeniu piłka trafia w obrońców rywali.

Strzał Stefanowicza zablokowany. Michalski składał się do dobitki, ale został uprzedzony przez obrońcę.

Efektowne podanie piętą Woźniaka do Rogali. Rywale się w tym połapali i przerwali akcję.

Pressing GKS-u i rywale wybijają piłkę na oślep.

Świetny strzał głową Woźniaka. Bramkarz Lecha z trudem wybija piłkę.

Rzut rożny dla GieKSy. Goście jednak pewnie radzą sobie z zagrożeniem.

Zawodnik Lecha zagrywa ręką w naszym polu karnym. Grę wznawia Mrozek.

Po kornerze Lecha Szymczak dopadł do piłki, ale uderzył słabo.

Pierwszy groźniejszy wypad Lecha i wywalczony rzut rożny.

Przerwa w grze. Woźniak zderzył się z jednym z rywali i potrzebuje pomocy fizjoterapeuty.

Atakujemy mocno od początku spotkania i mamy sporą przewagę.

Znakomita akcja naszej drużyny. Po podaniu Rogali, Błąd trafia z bliska w rywala.

• Oba zespoły już na murawie.

• Po pucharowych emocjach, wracamy do zmagań ligowych. Przy Bukowej podejmujemy rezerwy Lecha Poznań. GieKSa stoi przed szansą trzeciego zwycięstwa z rzędu na własnym boisku.