• Czubak (6)
  • Rukowski (79)

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Dejmek, Jędrych, Rogala - Kiebzak, Gałecki, Stefanowicz, Błąd (60. Urynowicz, 90. Szwedzik), Wroński (65. Tabiś) - Woźniak (65. Rogalski).

Bytovia Bytów: Ryngwelski - Kawula, Bąk, Wasiak (46. Bielawski), Lech, Kwiatkowski, Feruga, Santos, Liberacki (45. Rutkowski), Czubak (80. Janik), Hołtyn (76. Giel).

Po pierwszych trzech punktach dopisanych w Wejherowie, GieKSa wracała na Bukową, by podjąć innego spadkowicza - Bytovię Bytów. Zaledwie kilka miesięcy temu drużyny mierzyły się w decydującym starciu o utrzymanie, a już na starcie 2 ligi podopieczni Adriana Stawskiego wrócili do Katowic. W składzie gospodarzy nastąpiła jedna zmiana. Daniela Rumina w pierwszym składzie zastąpił Arkadiusz Woźniak. Na ławce natomiast pojawił się 17-letni Patryk Szwedzik z Akademii “Młoda GieKSa”. Mecz jednak nie zaczął się najlepiej dla katowiczan. Już w 6. minucie Karol Czubak pokonał Bartosza Mrozka strzałem głową po rzucie wolnym.

GieKSa w kolejnych minutach doszła do głosu i zintensyfikowała swoje ataki. Bardzo dobrze na prawej stronie operował Kacper Michalski co chwilę grożąc rywalowi mocnymi podaniami w szesnastkę. Miejscowym zabrakło jednak wykończenia. Dużo gry GKS-u sprowadziło się do pracy skrzydłami i to stamtąd tworzyliśmy największe zagrożenie. Bytovia postawiła na defensywę i oczekiwanie na kontratak. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy mocnym strzałem z 35 metrów zaskoczyć próbował Deleu, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki GieKSy. Na przerwę schodziliśmy ze stratą jednego gola.

W drugiej połowie Bytovia grała znacznie bardziej ofensywie, ale grę nadal prowadził GKS. Po kilku zmianach w naszych szeregach, w końcu w 71. minucie Szymon Kiebzak dobrze wszedł w szesnastkę i doskonale obsłużył Marcina Urynowicza, który dołożył nogę i doprowadził do remisu. Chwilę później drugiego gola dla GKS-u strzelić mógł Dawid Rogalski, jego próba głową przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Bytovia ostrzegała, że jest groźna ze stałych fragmentów. Kolejny wykrozystali w 79. minucie, gdy naszego bramkarza z bliskiej odległości pokonał Michał Rutkowski. Jeszcze przed końcem GKS miał kilka szans po dobrych dośrodkowaniach. Ostatecznie nie udało się zmienić wyniku.

Rzut rożny dla GKS-u, ale niestety nie wykorzystaliśmy szansy. Bartek Mrozek zawędrował w pole karne rywala.

Nieudana próba ze stałego fragmentu GieKSy.

Za Urynowicza Patryk Szwedzik, to dla niego debiut w GKS-ie.

Faul na Stefanowiczu, czerwona kartka dla Kwiatkowskiego.

Doliczone 4 minuty.

Znów zamieszanie w polu karnym gości, próbował Urynowicz, ale bezskutecznie. Teraz problemy naszego zawodnika.

Nieudana wrzutka Rogali po dwójkowej akcji z Kiebzakiem.

Urynowicz z piłką w polu karnym, ale nabił obrońcę!

Świetna próba Kiebzaka! Ryngwelski z trudem wybija na rzut rożny.

Jesteśmy na połowie rywala i szukamy kolejnego wyrównania.

Janik za Czubaka.

Niestety Bytovia wykorzystuje kolejny stały fragment. Gol Rutkowskiego.

Giel za Hołtyna.

Ajj! Niewiele zabrakło Dawidowi Rogalskiemu. Próbował głową po wrzutce Tabisia.

GOOOL! MARCIN URYNOWICZ!

Znakomite podanie Dejmka do Michalskiego, ale ten nie opanował piłki.

Żółta kartka dla Bąka, robi się bardzo agresywnie.

Dwie zmiany w GKS-ie. Tabiś za Wrońskiego i Rogalski za Woźniaka.

Wolny wykonywany przez Stefanowicza, ale piłka odbita przez mur.

Żółta kartka dla Kawuli, szansa dla GKS-u tuż sprzed szesnastki.

Urynowicz za Błąda.

Rykoszet Deleu, ale Ryngwelski na posterunku.

Bytovia odpowiada kontrą, po której wywalczyła rzut rożny.

Dobra kontra GieKSy, ale Błąd za daleko wypuścił sobie piłkę.

Adrian Bielawski za Łukasza Wasiaka.

Faul Wrońskiego, Bytovia z szansą na wrzutkę w pole karne.

Wrzutka w nasze pole karne, ale Rogala wybija na aut.

Wracamy na drugą połowę, do boju GKS!

W pierwszej części nie udało nam się doprowadzić do remisu, walczymy dalej!

Doliczone dwie minuty.

Michał Rutkowski zmienia Adriana Liberackiego.

Mocny strzał Wrońskiego, ale prosto w Ryngwelskiego.

Teraz Kiebzak otrzymał żółtą kartkę za faul.

Kiebzak szukał Błąda długim podaniem, ale odrobinę za mocno.

Dobre podanie do Wrońskiego w pole karne, ale zaraz po jego przyjęciu obrońca wybija piłkę.

Rywal uspokaja sytuację.

Kolejny faul na Michalskim, będzie wrzutka w pole karne praktycznie z linii szesnastki.

Michalski faulowany 30 metrów przed bramką rywala.

Nieprecyzyjna próba strzału, Mrozek zacznie z piątki.

Rzut wolny dla Bytovii, musimy uważać.

Próbujemy zaskoczyć rywala skrzydłami, brakuje jednak strzałów.

Kontra Bytovii, ale strzał nie mógł zaskoczyć Mrozka.

Dobra próba Michalskiego, ale bramkarz wyciąga strzał nogą!

Woźniak przepuścił piłkę myśląc, że ma za sobą kolegę czekającą na jedenastym metrze, ale niestety futbolówka do nikogo nie dotarła.

Michalski w szesnastkę, ale nikt nie zamknął.

Żółta kartka dla Rogali za zatrzymywanie kontry.

Zamieszanie w szesnastce gości, ale Ryngwelski ostatecznie łapie piłkę.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GieKSy.

Przed szansą Wroński po podaniu Michalskiego, ale w ostatnim momencie przeszkodził mu obrońca.

Próbujemy przejąć inicjatywę, ale brakuje dokładności.

Napastnik gości pokonał Bartka Mrozka strzałem głową.

Czubak strzela gola dla Bytovii.

Tym razem faul Stefanowicza i kolejny rzut wolny dla gości.

Bartosz Mrozek łapie strzał oddany prosto w jego ręce.

Jeden z graczy Bytovii faulowany 25 metrów od naszej bramki.

Do boju GIEKSA!

• Obie jedenastki już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie 3. kolejki.

• W składzie gospodarzy nastąpiła jedna zmiana. Daniela Rumina w pierwszym składzie zastąpił Arkadiusz Woźniak. Na ławce natomiast pojawił się 17-letni Patryk Szwedzik z Akademii “Młoda GieKSa”.

• WAŻNE: Bramy na Stadion Miejski zostaną otwarte o 18:00, na godzinę przed rozpoczęciem meczu!!