• Jędrych (45)
  • Błąd (64)

Gryf Wejherowo: Leleń - Biedrzycki, Wojcinowicz, Koprowski, Sikorski, Prusinowski, Majewski, Hebel (77. Sławek), Goerke, Kolus, Nowicki (32. Szewczyk).

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Dejmek, Jędrych, Rogala - Kiebzak (59. Woźniak), Gałecki, Stefanowicz, Błąd (76. Urynowicz), Wroński (79. Kompanicki) - Rumin (88. Wojciechowski).

GieKSa do Wejherowa przyjechała po raz pierwszy w historii. Trener Rafał Górak na spotkanie z Gryfem desygnował do gry taką samą jedenastkę, jaka zagrała na inaugurację sezonu ze Zniczem Pruszków. Katowiczanie mieli w pierwszej połowie ogromną przewagę i przed doskonałą szansę stanęli dwukrotnie Łukasz Wroński, raz Adrian Błąd, a także Daniel Rumin. Wszystkie próby były jednak nieprecyzyjne. Gryf w międzyczasie groził kontratakami i dwa razy sędzina podnosiła chorągięwkę przerywając akcje, które gospodarze mogli zmienić na bramkę.

Goście czekali do 45 minuty. Po dośrodkowaniu Grzegorza Rogali, Arkadiusz Jędrych znalazł piłkę pod nogą, przełożył i oddał strzał tuż obok rękawicy bramkarza dając swojej drużynie prowadzenie. GieKSa odetchnęła z ulgą schodząc do szatni z przewagą, jednak zadanie nadal pozostawało bardzo trudne. Już na starcie mogliśmy podwyższyć na 2:0. Ostatecznie strzał Łukasza Wrońskiego zatrzymał się na bocznej siatce. Chwilę wcześniej po rajdzie prawą stronę źle dogrywał Szymon Kiebzak szukając w szesnastce jednego z kolegów.

W 64. minucie Kacper Michalski pociągnął piłkę prawą stroną i oddał potężny strzał na bramkę gospodarzy. Dawid Leleń wybił futbolówkę przed siebie i dopadł do niej Adrian Błąd strzelając w ekwilibristyczny sposób drugiego gola dla GieKSy. Miejscowi nie chcieli odpuszczać, ale z trudem kreowali swoje sytuacje. W 79. minucie dla GKS-u zadebiutował Mateusz Kompanicki zmieniając na boisku Łukasza Wrońskiego. W samej końcówce na boisko wszedł jeszcze Zbigniew Wojciechowski, dla którego również był to debiut. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie.

Koniec, zabieramy trzy punkty do Katowic!

Doliczone aż 4 minuty.

Próba głową na bramkę Mrozka, ale zbyt lekka, by zaskoczyć naszego bramkarza.

Za Rumina wejdzie Wojciechowski, kolejny debiut w GieKSie.

Rumin faulowany tuż przed szesnastką. Szansa dla GKS-u na strzał z rzutu wolnego.

Dzisiaj bardzo aktywny Daniel Rumin w środku pola.

Skutecznie przerywamy kontrę gospodarzy.

Zmiana również w GKS-ie. Wejdzie Kompanicki za Wrońskiego.

Mariusz Sławek zmienił Maksymiliana Hebla.

Żółta kartka dla Stefanowicza.

Urynowicz zmieni Błąda, który odrobinę kuleje.

Teraz gospodarze na naszej połowie.

Woźniak szukał Michalskiego na prawej stronie, ale odrobinę za mocne podanie.

Akcja Rumina z Wrońskim przed polem karnym, ale odrobinę panowie przekombinowali.

Cały czas groźnie Gryf, więc musimy zachować czujność w obronie.

Adrian dobił mocny strzał Kacpra Michalskiego.

GOOOOOOOL! ADRIAN BŁĄD!

Strzał Gryfa, ale piłka przelatuje nad poprzeczką bramki Mrozka.

Woźniak zastąpi Kiebzaka.

Wkradają się błędy w naszej grze, Gryf z kolejnymi szansami z rzutów rożnych.

Moment Gryfa i groźne akcje oboma skrzydłami.

Akcja Kiebzaka lewą stroną, zabrakło dobrego podania do kolegi.

Wrzutka na Rumina, ale po walce w górze bramkarz wybije z piątki.

Teraz WROŃSKI! Mogło być 2:0, strzał w boczną siatkę.

Doskonała okazja GKS-u z kontry, ale Kiebzak nie wiedział do kogo podać i... stracił piłkę.

Wracamy na drugą połowę, do boju GKS!

Koniec pierwszej połowy. Arek wykorzystał podanie Rogali i w polu karnym oddał strzał, który przeleciał tuż obok rękawicy bramkarza.

GOOOOOOL! JĘDRYCH!

Doliczone dwie minuty.

Faul Michalskiego w polu karnym Gryfa i za to obejrzał żółtą kartkę.

Żółta kartka dla Wrońskiego.

Rywal na spalonym po dobrym podaniu, ale było bardzo groźnie pod bramką Mrozka.

Kontra Gryfa, Dejmek wybija na aut.

Dejmek w poprzeczkę! Ogromne zamieszanie pod polem karnym, ostatecznie strzał zablokowany i kolejny rzut rożny dla GKS-u.

GieKSa cały czas przed szesnastką Gryfa.

Pudło Rumina, który wychodził sam na sam z bramkarzem. Jego strzał przelatuje nad poprzeczką.

Wcześniej doskonała okazja Wrońskiego, piłka po jego strzale o centymetry mija słupek.

Zmiana w Gryfie. Za Szymona Nowickiego wejdzie FIlip Szewczyk.

Błąd zagrywał do Kiebzaka prostopadle. Ostatecznie bramkarz ubiegł naszego zawodnika.

Próba Błąda. Piłka bardzo wysoko podniesiona.

Rumin przymierzył z daleka, ale próba nie zagroziła bramce gospodarzy.

Podanie do Błąda na 10 metr! Adrian niestety źle przymierzył.

Kontra Błąda, ale źle podaje do Wrońskiego, który nie zorientował się w zamiarach kolegi.

Dejmek faulował w kontrze, na razie bez kartki.

Kolejna wrzutka Michalskiego, jednak obrońca uprzedza naszych zawodników.

Rumin głową po dośrodkowaniu Michalskiego. Pilnowany przez obrońców nie potrafił precyzyjnie przymierzyć.

Dejmek głową po dośrodkowaniu Błąda, ale Leleń łapie.

Wroński w doskonałej sytuacji nie trafia w piłkę!

Faul na Ruminie w środkowej strefie, wcześniej Mrozek piąstkuje próbę z rzutu rożnego.

Bardzo niebezpieczna sytuacja, piłka minęła słupek po niefortunnej interwencji jednego z naszych zawodników.

Stały fragment dla gospodarzy, szansa na wrzutkę w pole karne GKS-u.

Wroński próbował wejść w pole karne, ale za daleko wypuścił sobie piłkę.