3-0

GKS Tychy

GKS Katowice: Nowak - Kamiński (82. Sapała), Wisio, Garbacik - Czerwiński, Zejdler, Kalinkowski (74. Pielorz), Foszmańczyk, D. Abramowicz - Prokić (88. Ćerimagić), Lebedyński.

GKS Tychy: Florek - Grzybek, Boczek, Tanżyna, Szywacz, Kowalski (75. Błanik), Pruchnik, Gancarczyk (79. Toernros), Grzeszczyk, Radzewicz (61. Wróblewski), Świerczok.

W meczu derbowym 28. kolejki Nice 1 Ligi GKS Katowice pewnie pokonał tyszan 3:0.

Trójkolorowi spróbowali tym razem ustawienia 3-5-2 z Alanem Czerwińskim i Dawidem Abramowiczem w roli skrzydłowych oraz bramkostrzelnym, ustawionym z przodu duetem Andreja Prokić – Mikołaj Lebedyński, który tej wiosny zdobył już sześć bramek. W środku oglądaliśmy Tomasza Foszmańczyka, a w obronie wystąpili od pierwszej minuty Damian Garbacik i Tomasz Wisio.

Katowiczanie od początku wysoko ustawili się przed tyszanami i próbowali zepchnąć ich jak najbliżej ich własnego pola karnego. Pierwsze skrzypce grał Tomasz Foszmańczyk, który znów zdominował środek pola, a wspomniany wcześniej duet napastników pozytywnie funkcjonował i obrona gości miała z nim spore problemy.

Efektem współpracy Lebedyńskiego z Prokiciem był gol już w 15. minucie. Mikołaj zagrał prostopadle w pole karne do Andreja, a ten strzałem po ziemi nie dał szans Pawłowi Florkowi. Przewaga optyczna katowiczan została udokumentowana golem.

Tyszanie po stracie gola nie zrazili się. Długie podania do Jakuba Świerczoka wreszcie zaczęły dochodzić do skutku i Wisio oraz Kamiński mieli z nim sporo problemów. Z pomocą przyszedł im jednak Sebastian Nowak, który wybronił z nim sytuację sam na sam w 37. minucie, a także w widowiskowy sposób wyciągnął groźną, techniczną próbę Seweryna Gancarczyka 4 minuty przed koncem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie.

Po zmianie stron GKS dalej dominował, co przyniosło rezultat w postaci kolejnych bramek. Prowadzenie podwyższył w 56. minucie Dawid Abramowicz, który z kilku metrów na prawym słupku zamknął podanie w "uliczkę" Tomasza Foszmańczyka, a kropkę nad "i" postawił asystent drugiej bramki w doliczonym czasie gry. Popisał się widowiskowym lobem z kilkudziesięciu metrów, po którym piłka odbiła się od słupka, a nastepnie od pleców Pawła Florka i przekorczyła linię bramkową. GKS w dobrych humorach schodził z boiska przy owacjach kibiców!

• 95 min

Koniec meczu.

• 94 min

Wisio ogląda kartkę.

• 93 min

Efektowne zwycięstwo, GKS w radosnych nastrojach po 3 bramkach.

• 92 min

Foszmańczyk lobuje bramkarza, piłka odbija się najpierw od słupka, potem od pleców golkipera i wpada do bramki!

• 92 min

Trzecia bramka dla GKS-u!

• 90 min

Sędzia doliczył 5 minut.

• 90 min

Tenżyna ogląda żółtą kartkę za faul na Lebedyńskim.

• 89 min

Nieciekawy fragment derbów, dużo walki i fauli, mało sytuacji. GKS zmierza pewnie do zwycięskiego końca.

• 88 min

Ćerimagić za Prokicia.

• 87 min

Czerwiński zarobił żółtą kartkę.

• 86 min

Grzybek ogląda kartonik za brzydki faul na Foszmańczyku.

• 85 min

GKS spowalnia grę, tyszanie próbowali strzału z dystansu Pruchnika, minimalnie nad poprzeczką.

• 84 min

W niedzielę o 23 kończymy naszą akcję "Zagrajmy to jeszcze raz", do tego czasu możecie wspomagać młodzież GKS-u!

• 82 min

Sapała za Kamińskiego.

• 79 min

Toernros za Gancarczyka.

• 75 min

Błanik za Kowalskiego.

• 74 min

Pielorz za Kalinkowskiego.

• 73 min

Nieczysty strzał Świerczoka z kilku metrów broni Nowak.

• 71 min

Nasz obrońca już wraca do gry.

• 70 min

Chwila przerwy, pomoc udzielana jest Kamińskiemu.

• 69 min

GKS teraz skupia się na powstrzymywaniu akcji prawą stroną Kowalskiego.

• 68 min

Gancarczyk przed polem karnym wślizgiem zatrzymuje piłkę zmierzającą do wychodzącego na czystą pozycję Foszmańczyka.

• 66 min

Nowak na razie pewnie poczyna sobie w bramce GieKSy, wygrywa wszystkie pojedynki powietrzne i dwa razy uratował zespół przed stratą bramki.

• 64 min

Kamiński zobaczył kartkę.

• 62 min

Tak wygląda strzelec drugiej bramki w dzisiejszych derbach.

Radzewicza zmienia Wróblewski.

Dwójkowa akcja Zedler - Lebedyński, ale było zbyt dużo zwlekania i próba Lebedyńskiego nieczysta w polu karnym.

Wymarzony początek drugiej połowy dla GKS-u, tyszanie pod ścianą.

Foszmańczyk zagrywa na 5. metr z prawego skrzydła, piłki nie sięga Prokić, ale akcję zamyka płaskim strzałem D. Abramowicz!

Drugi gol dla GKS-u!

Radość po golu Prokicia.

Pruchnik wymaga pomocy sztabu medycznego.

Nowak paruje za poprzeczkę wrzutkę Kowalskiego z prawej flanki.

Strzał Boczka z dystansu pewnie łapie Nowak.

Prokić faulowany przez rywala w polu karnym, lecz wcześniej był spalony.

Druga połowa na start!

Koniec 1. połowy.

Tempo spotkania spadło, ale tyszanie próbują częściej przedostać się pod pole karne GKS-u.

Nad stadionem przechodzi ulewa, zobaczymy czy będzie to miało wpływ na wynik.

Gancarczyk strzela pod porzeczkę technicznie, kapitalną paradą popisał się Nowak!

Wisio popchnął Kowalskiego w walce o piłkę i sędzia uznał, że był faul tuż przed lewą stroną pola karnego GKS-u.

Świerczok ucieka Kamińskiemu, Nowak broni jego strzał z ostrego kąta!

Czerwiński zagrywa piłkę wzdłuż bramki, zatrzymuje to obrońca. Nasi zawodnicy reklamowali zagranie ręką w polu karnym.

Tyszanie to wciąż groźny zespół, choć GieKSa ma przewagę. Jeden groźny strzał i może paść wyrównanie, dlatego GKS musi cały czas podwójnie koncentrować się.

Strzał z dystansu Pruchnika broni na raty Nowak.

Wisio teraz ratuje zespół przed stratą bramki, blokując wychodzącego na czystą pozycję Świerczoka.

Zagranie do Świerczoka w pole karne, ten próbuje "szczupaka", jednak nie zdołał skierować futbolówki do siatki.

Zejdler próbował strzelać z wolnego, lecz Florek to wyłapał.

Prokić najlepszy na boisku! Tym razem faulowany przy narożniku pola karnego.

Lebedyński przejmuje piłkę na lewym skrzydle i podchodzi pod bramkę, jednak czekał zbyt długo i obrońca wyłuskał mu futbolówkę.

Prokić wpada w pole karne, ale zagrał na środek ze skrzydła do nikogo.

GKS odważnie teraz gra i wywiera presję na tyszanach, którzy często odnotowują straty. GKS na razie kontroluje ten mecz.

Tyszanie próbują na razie długich piłek w okolice pola karnego GKS-u. Na razie obrona przewiduje te zagrania.

Duet Prokić - Lebedyński dobrze współpracuje na boisku, oby tak było do końca.

Kartka dla Gancarczyka za faul na Foszmańczyku.

Znakomita szarża Prokicia, nawinął jednego obrońcę, ale drugi zablokował jego strzał w polu karnym.

Groźny strzał z dystansu tyszan, piłka mija lewy słupek bramki Nowaka o metr.

Kontra katowiczan, Lebedyński zagrywa prostopadle do Prokicia, a ten płaskim strzałem nie daje szans golkiperowi!

Gol dla GKS-u!

Abramowicz schodzi do środka, odgrywa do Foszmańczyka, a ten decyduje się na kolejne trafienie. Niestety chybił z 25 metrów.

Mocny strzał Foszmańczyka z linii szesnastki w środek bramki, golkiper poradził sobie z tą próbą.

GKS dzisiaj próbuje zaskoczyć rywali skrzydłowymi w postaci Abramowicza i Czerwińskiego z trójką stoperów - Garbacika, Wisio i Kamińskiego.

GKS musi upilnować Świerczoka, jest próbuje urywać się obrońcom i trzeba go pilnować bardzo uważnie.

Świerczok próbował szarży prawą stroną, ale pomógł sobie ręką.

Czerwiński wrzucił piłkę na długi słupek, Wisio strzelił minimalnie niecelnie głową, ale wcześniej zagwizdał sędzia - spalony lub faul katowiczan w polu karnym.

Foszmańczyk faulowany na lewym skrzydle - rzut wolny.

Świerczok wpada w pole karne, w ostatnim momencie powstrzymał go Garbacik, ale goście mają rzut rożny.

GKS stara się ustawić wysoko i zepchnąć rywali do defensywy.

Tyszanie wychodzą z opresji obronną ręką, czyszczą pole karne po zagraniu Foszmańczyka.

Lebedyński wywalczył rzut rożny na prawym skraju pola karnego.

Start meczu!

• Dzisiaj w składzie widzimy zmiany - w wyjściowej jedenastce znalazł się Garbacik, Wisio i Lebedyński. Wypadli Frańczak, Praznovsky (czerwona kartka), Goncerz (żółte kartki).

• Obie ekipy prowadzą rozgrzewkę strzelecką.

• Spotkanie poprowadzi arbiter główny Zbigniew Dobrynin.

• To będą 14. ligowe Derby Śląska dla obu drużyn.

• Tyszanie nie wygrali przy Bukowej od sezonu 1977/1978, oby tak zostało po tym meczu.

• Tyszanie są groźni, potrafili ograć wicelidera z Chojnic i lidera z Nowego Sącza przed tą kolejką.

• GKS chce przełamać się u siebie, bo tej wiosny jeszcze nie wygrał przy B1.

• Dzisiaj w Katowicach dobra pogoda do gry w piłkę. Ciepło i bez deszczu, słońce walczy z chmurami.

• W przerwie meczu derbowego magiczny konkurs na terenie stadionu z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez naszego partnera Max Elektro.

• Sponsorem Meczu derbowego jest firma Denso.

• Witamy ze stadionu przy Bukowej! Dzisiaj czekają nas derbowe emocje!