Stal Rzeszów - GKS Katowice [ZAPOWIEDŹ]

06.09.2019 13:04

Po kolejne trzy punkty GieKSa jedzie do Rzeszowa, by zmierzyć się z beniaminkiem i liderem tabeli.

Wszyscy w Katowicach odetchnęli z ulgą, gdy sędzia odgwizdał zakończenie meczu pomiędzy GieKSą, a Skrą Częstochowa w ramach 7. kolejki 2 ligi. Przełamaliśmy złą passę i po raz pierwszy od ponad roku odnieśliśmy zwycięstwo przy Bukowej. Dwie bramki strzelił Dawid Rogalski, który wrócił do gry po krótkiej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. W 8. kolejce katowiczanie na wyjeździe zmierzą się ze Stalą Rzeszów. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 15:00. - Dwunasty zawodnik w meczu ze Skrą bardzo nam się przydał, bo mimo zwycięstwo popełnialiśmy sporo błędów. Widać jednak naszą determinację i teraz czas na operację “Stal Rzeszów” - mówił trener Rafał Górak. 

W sprzedaży karnety na hokejowy sezon 2019/2020

W Rzeszowie plany mają bardzo ambitne. Mimo, że to ligowy beniaminek, już na początku sezonu udowodnił, że celem nie będzie utrzymanie, lecz jak najszybszy awans na zaplecze ekstraklasy. Po siedmiu meczach nasi rywale zebrali imponujące 15 punktów, co daje im pozycję lidera tabeli. Jednak w ostatniej kolejce gracze trenera Janusza Niedźwiedzia musieli uznać wyższość Widzewa Łódź. Ten na własnym stadionie pokonał rzeszowian 3:1. Nie zmienia to faktu, że u siebie Stal nie zawodziła. W czterech rozegranych meczach odniosła cztery zwycięstwa. Warto podkreślić, że spotkamy się z kilkoma byłymi zawodnikami GKS-u - Grzegorzem Goncerzem, Damianem Michalikiem, Dominikiem Sadzawickim, Michałem Nawrotem Radosławem Sylwestrzakiem. 

Zapraszamy na Bukową, 14 sierpnia gramy z Legionovią!

GieKSa w trzech dotychczasowych meczach wyjazdowych wygrywała dwa razy. Mamy nadzieję, że w sobotę poprawimy tę statystykę. Ciekawostką jest natomiast fakt, że ostatni mecz między zespołami z Katowic i Rzeszowa odbył się… 42 lata temu. Stal nie była wówczas w stanie dotrzymać kroku czołowym ekipom w kraju. W 20 meczach między ekipami, po pięć zwycięstw GKS- i Stali, a dziesięciokrotnie zespoły dzieliły się punktami. - W Łęcznej zagraliśmy słabe spotkanie, ze Skrą pokazaliśmy, że był to wypadek przy pracy. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie tylko lepiej - mówił nasz obrońca Kacper Michalski.

Transmisja PPV (pay-per-view) z meczu GKS-u Katowice w cenie 12 PLN na platformie TVCOM. 

Relacja LIVE z meczu na gkskatowice.eu i na naszych profilach na FACEBOOKU oraz TWITTERZE.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy