Śląsk II Wrocław - GKS Katowice [ZAPOWIEDŹ]

17.11.2020 17:31

W najbliższą środę GieKSa odrabia zaległości. W stolicy Dolnego Śląska zmierzymy się z drugą drużyną Śląska Wrocław.

Po nieudanych pierwszych fragmentach ostatniego meczu przy Bukowej, podrażniony GKS Katowice w 37 minut strzelił cztery bramki odnosząc pewne zwycięstwo nad KKS-em Kalisz. Była to trzecia wygrana z rzędu podopiecznych trenera Rafała Góraka. Pozwoliła też przesunąć się drużynie na 3. miejsce w tabeli 2 ligi. Dobrą serię postaramy się przedłużyć już w środę 18 listopada, gdy o godz. 12:00 rozegramy wyjazdowy mecz ze Śląskiem II Wrocław. Transmisja tego spotkania na kanale YouTube Śląska. Pierwotnie starcie między zespołami miało odbyć się w niedzielę 8 listopada, lecz spotkanie zostało odwołane ze względu na pozytywne wyniki badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród przedstawicieli drużyny z Dolnego Śląska. 

SZLACHETNA PACZKA. SPRAWDŹ, JAK MOŻESZ POMÓC PANU KAZIMIERZOWI

Druga drużyna Śląska jest jedną z najbardziej nieprzewidywalnych z uwagi na to, że w niektórych meczach otrzymuje wsparcie w postaci zawodników pierwszej drużyny, co sprawia, że niezwykle trudno ją rozgryźć. W jedenastu dotychczas rozegranych meczach Śląsk II Wrocław zanotował 14 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce spotkań podopieczni trenera Piotra Jawnego przegrali na wyjeździe z Lechem II Poznań 1:2. Wcześniej jednak pokonali HutnikA Kraków aplikując przeciwnikowi aż pięć bramek. Najlepszym strzelcem zespołu z Wrocławia jest 20-letni Sebastian Bergier, który dotąd pokonywał golkiperów sześciokrotnie. 

PRZESZEDŁEŚ COVID-19? POTRZEBNE OSOCZE! 

Spotkanie pomiędzy Śląskiem II a GKS-em odbędzie się na stadionie przy ul. Oporowskiej, gdzie katowiczanie gościli po raz ostatni w 2007 roku. W pięciu wyjazdowych meczach bieżącego sezonu gracze z Katowic trzykrotnie wygrywali, więc liczymy na dołożenie do tego bilansu kolejnego zwycięstwa. - Śląsk II to niewygodny rywal, ale skupiamy się na tym, co my musimy zrobić, czyli regeneracja i praca na treningach. W niedzielę znów mecz, ale intensywność na pewno nas nie zaskoczy. Tak naprawdę wszyscy się cieszą, bo lepiej więcej grać niż trenować. Musimy się odpowiednio przygotować i stanąć na wysokości zadania - mówił Michał Gałecki. Relacja LIVE z meczu na gkskatowice.eu i na naszych profilach na FACEBOOKU oraz TWITTERZE.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy