Szlachetna Paczka dla pana Kazimierza

15.11.2020 10:43

Jak co roku wielosekcyjna GieKSa oraz stowarzyszenie „SK1964” przyłączają się do ważnej akcji społecznej. Tym razem nasze starania ubrane w Szlachetną Paczkę trafią do pana Kazimierza, kibica GKS-u Katowice.

Pan Kazimierz - 65 lat

Historia Rodziny

Pan Kazimierz nie miał łatwego życia, bo jako mały chłopiec trafił do domu dziecka. Szybko jednak się usamodzielnił i zaczął pracować w handlu. Problem pojawił się niespodziewanie na stare lata – w trakcie nieszczęśliwego wypadku 3 lata temu doznał poważnego uszkodzenia stopy. Jego życie zmieniło się o 180 stopni, bo stracił pracę i sprawność fizyczną. Leczenie jest jednak długotrwałe. Obecnie utrzymuje się z zasiłków w wysokości 700 złotych. Po odjęciu kosztów utrzymania i leków (łącznie 645 złotych), na życie zostaje mu zaledwie 55 złotych. Może przetrwać dzięki wsparciu rodzeństwa i instytucji charytatywnych.

Piękno Rodziny

Mimo trudnej przeszłości, mężczyzna jest skromny, a przy tym życzliwie nastawiony do innych ludzi. Niegdyś zajmował się organizacją festynów charytatywnych dla domu dziecka – dzięki takiemu działaniu mógł pomagać osobom postawionym w podobnej sytuacji jak jego z lat dziecięcych. Wypadek w pracy zmienił jego życie, ale nie chce pozostać w biedzie na stare lata. Zawzięcie kontynuuje leczenie - ma nadzieję, że będzie mógł wrócić do pracy, a przez to też stać się potrzebny dla innych ludzi.

TRZY KLUCZOWE POTRZEBY

1. Telewizor. 
Pan Kazimierz jest osobą starszą, która lubiła oglądać programy naukowe w telewizji. Niestety obecnie już go nie posiada. Zakup taniego modelu mógłby ułatwić mu rozwijanie zainteresowań, pomóc przezwyciężyć traumę związaną z unieruchomieniem.

2. Kołdra i pościel 200x160cm

3. Żywność. 
W obecnej sytuacji nie zawsze na nią wystarcza, bo ważniejsze są leki.

POZOSTAŁE POTRZEBY

Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, makaron, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, owoce i warzywa w puszkach, konserwy rybne
Środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, szampon
Obuwie: trapery rozmiar: 44, uwagi: Buty na zimę, najlepiej ciemny kolor
Wyposażenie mieszkania: kołdra, pościel (poszwy, prześcieradło), koc, ręczniki (wymiary kołdry/pościeli/koca: 220x160 cm)
Inne potrzeby materialne: Farba - 5 litrów (może być biała lub bardzo jasny niebieski)
Szczególne upominki: czekolada 

Cała GieKSa – sportowcy wszystkich sekcji, pracownicy klubu oraz katowiccy kibice, wzorem poprzednich lat, przygotują Szlachetną Paczkę, która ma sprawić, by nadchodzące święta były dla pana Kazimierza wyjątkowe i niezapomniane. Jeśli macie możliwość niesienia pomocy, prosimy pokażcie Wasze wielkie TRÓJKOLOROWE serca!

Rzeczy można zostawiać na portiernii (całodobowo) Stadioniu Miejskiego przy ul. Bukowej oraz w Sklepie Blaszok przy ul. Św. Stanisława 8. Zbiórka potrwa do 4 grudnia!
 
KONTO:
60 1090 1186 0000 0001 2146 9534
Santader
Dane: Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" ul. Sobieskiego 11/E6 , 40-082 Katowice
 
DOPISEK: Szlachetna Paczka

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy