W 1. kolejce nowego sezonu GKS Katowice zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków.
Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy opublikował zestaw par sezonu 2026/27 PKO Bank Polski Ekstraklasy. Inauguracja nowych rozgrywek odbędzie się w piątek, 24 lipca 2026 roku, natomiast zakończenie sezonu zaplanowano na 22 maja 2027 roku. Wszystkie kolejki zostaną rozegrane w weekendy.
Dokładne terminy 1. kolejki sezonu 2026/27 Departament Logistyki Rozgrywek opublikuje po losowaniu pierwszych rund kwalifikacyjnych europejskich pucharów, niemniej jednak ze względu na udział czterech klubów w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz Ligi Konferencji już teraz wiemy, że Kolejorz wraz z Górnikiem Zabrze zagrają w sobotę, natomiast Raków oraz GKS Katowice zainaugurują sezon w niedzielę.
Przy układaniu terminarza uwzględniono uwagi zgłoszone przez kluby, dotyczące m.in. wymiany muraw, organizacji dużych imprez masowych oraz koncertów odbywających się na stadionach i w ich bezpośrednim otoczeniu.
– Dodatkowym wyzwaniem było także uwzględnienie w kalendarzu kobiecych Mistrzostw Świata U-20. Choć turniej będzie rozgrywany tylko na jednym ekstraklasowym stadionie, to fakt, że organizacja turnieju będzie miała miejsce m.in. na Górnym Śląsku oraz w Łodzi wpłynie również na terminarze innych klubów z regionu, a także Widzewa Łódź – mówi Marcin Stefański, dyrektor operacyjny Ekstraklasy S.A. GKS Katowice w czasie MŚ kobiet rozegra trzy wyjazdy z rzędu.
W nowym sezonie, podobnie jak w poprzednich latach, kluby uczestniczące w rozgrywkach UEFA będą mogły przełożyć dwa mecze ligowe: jeden podczas rund kwalifikacyjnych Q1–Q3 oraz jeden w okresie pomiędzy rundą play-off a fazą ligową. Uwagi klubów występujących w rozgrywkach UEFA zostały uwzględnione zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.
Na 5. kolejkę pomiędzy fazą play-off zaplanowano mecze zespołów występujących w europejskich pucharach: Raków Częstochowa zmierzy się z Górnikiem Zabrze, a Lech Poznań podejmie Jagiellonię Białystok. W przypadku zmiany terminu, mecze zostaną rozegrane 1-2 września tuż po 6. kolejce w trakcie trwania 1. rundy Pucharu Polski. GKS Katowice w 5. serii spotkań wystąpi natomiast z Wisłą Płock i ewentualnie przełożony mecz katowiczan odbędzie się późniejszym w terminie rezerwowym.
Mecze finalistów Pucharu Polski, którego finał odbędzie się 2 maja 2027 roku (niedziela), zostały natomiast zaplanowane pomiędzy 32. a 33. kolejką ligową.
Ogólne założenia terminarza:
- Początek rozgrywek: 24 lipca 2026 roku
- Ostatnia kolejka jesienią: 11-14 grudnia 2026 roku (później ew. mecze zaległe w dniach 16-20 grudnia 2026 roku)
- Rozpoczęcie wiosną: 29 stycznia 2027 roku
- Koniec rozgrywek: 22 maja 2027 roku
GKS Katowice w 1. kolejce nowego sezonu rozegra na wyjeździe z Wisłą Kraków. Pierwszy mecz domowy to starcie 2. kolejki z Radomiakiem Radom. W nadchodzącym sezonie zmierzymy się jeszcze z Cracovią, Górnikiem Zabrze, Jagiellonią Białystok, Koroną Kielce, Legią Warszawa, Lechem Poznań, Motorem Lublin, Piastem Gliwice, Pogonią Szczecin, Rakowem Częstochowa, Śląskiem Wrocław, Widzewem Łódź, Wieczystą Kraków, Wisłą Płock i Zagłębiem Lubin.
Terminarz rundy jesiennej TUTAJ.