GieKSa rozpoczyna obóz w Opalenicy.
Piłkarze GKS-u Katowice wyjechali na zgrupowanie do Opalenicy. Zespół będzie tam trenował do czwartku 2 lipca. W trakcie obozu GieKSa rozegra cztery sparingi. Naszymi rywalami będą KS Świt Szczecin (25.6), Arka Gdynia (28.6), Piast Gliwice oraz Miedź Legnica (oba mecze 1.7).
W kadrze na zgrupowanie znaleźli się nowi piłkarze GKS-u Szymon Bartlewicz, Bartosz Wolski i Gabriel Kobylak, a także bramkarz Kacper Szkuta (rocznik 2009) z klubowej Akademii. Do Opalenicy nie pojechał rehabilitujący się po kontuzji bramkarz Rafał Strączek. W kadrze nie ma już także pomocników Alan Bróda, którego kontrakt z GKS-em dobiegł końca oraz Miłosza Swatowskiego, który będzie piłkarzem drugiej drużyny GKS-u. Ponadto do Opalenicy nie pojechali Dawid Kudła, Grzegorz Rogala, Mateusz Marzec i Filip Rejczyk. O aktualnej sytuacji tych zawodników będziemy informowali na bieżąco w osobnych komunikatach.
Kadra GKS-u Katowice na zgrupowanie
Bramkarze: Gabriel Kobylak, Wojciech Pańkowski, Patryk Szczuka, Kacper Szkuta
Obrońcy: Alan Czerwiński, Arkadiusz Jędrych, Lukas Klemenz, Marten Kuusk, Marius Olsen, Aleksander Paluszek, Łukasz Trepka, Marcin Wasielewski
Pomocnicy: Szymon Bartlewicz, Adrian Błąd, Jesse Bosch, Borja Galan, Erik Jirka, Mateusz Kowalczyk, Kacper Łukasiak, Eman Markovic, Sebastian Milewski, Bartosz Nowak, Damian Rasak, Mateusz Wdowiak, Marcel Wędrychowski, Bartosz Wolski
Napastnicy: Jakub Kokosiński, Ilya Shkuryn, Adam Zrel’ak