Zofia Buszewska: Za mną dobry rok

10.01.2020 12:07

W poprzednim roku nasza obrończyni wróciła do gry po uporaniu się z urazem i była kluczową postacią zarówno w składzie GieKSy, jak i młodzieżowej reprezentacji Polski.

Rok 2019 potoczył się dla Ciebie tak, jak sobie to zakładałaś? 

To był dla mnie naprawdę dobry rok, który mnie bardzo wiele nauczył. Potraktowałam go jako lekcję. Powrót po kontuzji dla każdego sportowca jest bardzo trudny, ale udało mi się go jak najlepiej przepracować. Miałam dużo siły i byłam dobrze przygotowana motorycznie. Klub zapewnił mi dobre warunki do odzyskania pełni zdrowia, za co jestem bardzo wdzięczna. Udało mi się szybko wrócić i po drodze nie było żadnych komplikacji. 

Za Wami runda jesienna, w której był apetyt na więcej? 

Stawiałyśmy sobie wyższe cele, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Na pewno mogliśmy zakończyć rundę z lepszym dorobkiem punktowym, ale nie ma co się tym zadręczać, po prostu musimy wyciągnąć z tego lekcję i w rundzie wiosennej przełożyć wyciągnięte wnioski na lepszą grę. Na pewno musimy lepiej realizować na boisku to, co zakłada plan przygotowany przez naszych trenerów. 

W drużynie Witolda Zająca czujesz się komfortowo… 

Tak, odpowiada mi moja rola na boisku i dobrze wiem, jak mam funkcjonować. Zawdzięczam to także moim koleżankom. Atmosfera w szatni jest znakomita, dobrze się dogadujemy i czerpiemy dużo satysfakcji z tego, że możemy wspólnie walczyć na boisku. 

Kluczowe w 2020 roku będzie także to, byś rozwijała się również w reprezentacji Polski? 

Dla każdego sportowca granie z orzełkiem na piersi to ogromne wyróżnienie, dlatego bardzo się cieszę na każdy kolejne zgrupowanie kadry. To także potwierdzenie dobrze wykonanej pracy w klubie, bo tak naprawdę wszystko zaczyna się tutaj. Jestem w takim momencie mojej przygody z piłką nożną, że nie mogę ani na chwilę odpuścić i daje z siebie wszystko zarówno w koszulce GieKSy, jak i w koszulce reprezentacji.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy