Zofia Buszewska: Traktujemy trudności jako wyzwania

13.10.2020 14:14

W swoim ostatnim spotkaniu piłkarki GKS-u Katowice pewnie pokonały Rolnika B. Głogówek 5:0, a dwie bramki strzeliła kapitan zespołu Zofia Buszewska.

- Bardzo się cieszymy z tego, że udało nam się wygrać i przerwać passę nieskuteczności. Teraz odpoczywamy i skupiamy się na dalszej pracy oraz kolejnych meczach. Spotkanie w Sosnowcu będzie z pewnością trudne, pozostaje nam się właściwie do niego przygotować i dać z siebie sto procent - oceniła po meczu Buszewska, która dwukrotnie wykorzystała świetne dośrodkowania Kingi Kozak z rzutów rożnych w 7. i 71. minucie spotkania. Pozostale bramki dla GieKSy strzeliły Klaudia Maciążka i Klaudia Miłek.

Obrończyni GieKSy i reprezentantka Polski skromnie oceniła swój wkład w zwycięstwo zespołu na Bukowej. - Na każdą bramkę pracuje cały zespół i uważam, że to przede wszystkim zasługa drużyny. Najważniejsze jest to, że mogłam pomóc drużynie wygrać spotkanie, a strzelone bramki bardzo mnie cieszą - stwierdziła Zofia Buszewska.

OGLĄDAJ PIŁKARKI I PIŁKARZY GIEKSY NA TV.GKSKATOWICE.EU!

Przed spotkaniem drużyna GKS-u rozgrzewała się w koszulkach z napisem "Siwa, Ola - czekamy na Was!". Były to słowa skierowane do Nicoli Brzęczek i Aleksandry Drąg, które z powodu urazów czeka dłuższa przerwa od futbolu. To nie jedyne braki kadrowe w zespołe trenowanym przez Witolda Zająca: kontuzje wyłączyły z gry także Marlenę Hajduk i Joannę Olszewską, a za czerwoną kartkę pauzuje Nadja Stanović. - Nie jest to łatwa sytuacja, aczkolwiek próbujemy wyjść z niej obronną ręką i potraktować trudności jak wyzwanie. Nie załamujemy się i czekamy na powrót dziewczyn do składu. Wiemy, że pracują ciężko, by jak najszybciej wrócić do treningu i pomóc nam na boisku - oceniła obrończyni GKS-u.

Nasze piłkarki rozegrają kolejny mecz na wyjeździe, a ich rywalem będzie zespół Czarnych Sosnowiec (31 października, godz. 15:30).