„Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze”

16.03.2020 11:59

Zawieszone treningi zawodników i zawodniczek wielosekcyjnego GKS-u Katowice.

Treningi piłkarzy GKS-u Katowice zostały zawieszone do odwołania. – Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze. Zawodnicy otrzymali indywidualne rozpiski. Odwołując wspólne treningi, wpisujemy się w przyjęte powszechnie zalecenia. To jest obecnie jedynie słuszna droga postępowania – podkreśla Robert Góralczyk, dyrektor sportowy sekcji piłki nożnej.

Zawieszone są rzecz jasna także treningi piłkarek. – Dziewczyny są w domach i - w miarę możliwości - trenują indywidualnie – mówi trener żeńskiej drużyny Witold Zając.

Takie samo zalecenie otrzymali siatkarze. - Każdy z zawodników dostał indywidualny program treningowy do wykonywania w domu. Taki trening wykonywany w specyficznych warunkach ma przede wszystkim utrzymać organizmy w gotowości i odpowiedniej formie, choć wiadomo, że nie zastąpi on zajęć w hali lub siłowni. Do tego drużyna otrzymała zalecenie unikania skupisk ludzkich i prowadzenie wszelkich sportowych aktywności zgodnie z wszelkimi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa – mówi Dariusz Daszkiewicz, trener siatkarskiej GieKSy.

Nieco inaczej ma się sytuacja w hokeju - sezon PHL został bowiem formalnie zakończony. – Pod koniec ubiegłego tygodnia podsumowaliśmy rozgrywki ze wszystkimi zawodnikami, a treningi zostały zakończone. Wszyscy hokeiści rozjechali się do domów. Co ważne, mam też potwierdzenie od wszystkich obcokrajowców, którzy reprezentowali GKS, że bezpiecznie wrócili – mówi Wojciech Tkacz, dyrektor sekcji hokeja na lodzie.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partner medialny
Partnerzy