Zagraj na Bukowej. Rusza szósta edycja

21.04.2016 13:35

To już szósty raz, kiedy akcja społeczna „Zagraj na Bukowej” zawita na boiska w województwie śląskim.

Projekt przygotowany przez GKS Katowice we współpracy z Akademią Piłkarską „Młoda GieKSa”, Domem Aniołów Stróżów, Stowarzyszeniem Kibiców GKS Katowice „SK1964” oraz Urzędem Miasta rozrasta się z roku na rok. – „Zagraj na Bukowej” wpisało się w krajobraz piłkarskiego GKS-u jako projekt integrujący wszystkie środowiska skupione wokół klubu. Powstał w 2013 roku i stale się rozwija. Zaczynaliśmy od sześciu lokalizacji na terenie Katowic, teraz jest ich już dwadzieścia, również w Mysłowicach i Jaworznie – opisuje wiceprezes GKS-u Marcin Janicki.

„Zagraj na Bukowej” to wyzwanie nie tylko organizacyjne, lecz także biznesowe. Sponsorzy coraz częściej włączają się we wspólne dzieło krzewienia aktywności fizycznej. W tym roku sponsorem głównym będzie firma Węglo Smyk. Patronem została natomiast firma Egmont Polska.  – Z roku na rok „Zagraj na Bukowej” przybiera coraz większą skalę i siłę. Sam trenowałem w GKS-ie Katowice i uczestniczyłem w życiu klubu z Bukowej. Jako firma działająca na rynku dystrybucji węgla chcemy wspierać ten projekt – podkreśla prezes firmy Michał Smyka.

Każdy trening z trenerami i zawodnikami to dla dzieci nie tylko ogromna radość i przeżycie, ale także dzieło procesu piłkarskiej socjalizacji. Fakt ten podkreśla wiceprezes ds. szkolenia Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa” Marek Oględziński. – Chcemy propagować, tak jak zaleca UEFA, aktywne spędzanie wolnego czasu. Młodzi ludzie mają teraz więcej alternatywnych form spędzania wolnego czasu, niż my kiedyś za czasów dzieciństwa. Będziemy starali się poprzez „Zagraj na Bukowej” kształtować u młodych aktywność fizyczną poprzez zajęcia ruchowe i grę w piłkę – mówi.

Nowa edycja to także innowacje. Oprócz nowego sponsora i premierowej lokalizacji – Murcek, akcja odbędzie się w klimacie zbliżającego się Euro 2016. Każda z drużyn podczas Wielkiego Finału będzie reprezentowała inny kraj uczestnika Euro. Dla zwycięzców została przygotowana także wyjątkowa atrakcja – będą mogli udać się na mecz reprezentacji Polski z Litwą.

Patronat nad VI edycją objęli: Prezydent Katowic Marcin Krupa, Wojewoda Śląski, a także Polski Związek Piłki Nożnej.

Szczegółowe informacje na temat treningów znajdziecie na stronie zagrajnabukowej.pl oraz na profilu akcji na Facebooku.

 
Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partner medialny
Partnerzy