Z Górnika do GieKSy

16.07.2019 09:27

Kacper Michalski i Marcin Urynowicz dołączyli do składu GKS-u Katowice.

Kacper Michalski podpisał z GKS-em Katowice 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia. Prawy obrońca jest wychowankiem Impulsu Wawrów, skąd trafił do akademii Pogoni Szczecin. Następnie przeniósł się do Górnika Zabrze i zagrał 11 meczów w sezonie 2018/2019 Ekstraklasy. Na swoim koncie ma także występy w reprezentacji Polski do lat 19. 

- Młody prawy obrońca, który stworzy ciekawą rywalizację z Kacprem Tabisiem i Zbyszkiem Wojciechowskim na prawej obronie. Ma dopiero 19 lat, a już występował w Ekstraklasie przeciwko takim drużynom jak Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, czy Legia Warszawa. Mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenie wykorzysta na poziomie 2 ligi - mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice. 

Marcin Urynowicz związał się z GieKSą rocznym kontraktem z opcją przedłużenia. 23-letni pomocnik rozpoczynał swoją przygodę z piłką nożną w Trampkarzach 22 Biskupice. Następnie grał dla Gwarka Zabrze, a od 2015 roku dla Górnika Zabrze. W sezonie 2017/2018 rozegrał 21 meczów na poziomie Ekstraklasy. W rundzie wiosennej minionych rozgrywek był wypożyczony do pierwszoligowej Odry Opole.

- To gracz z doświadczeniem zarówno na poziomie 1 ligi, jak i Ekstraklasy. Grając w juniorach strzelał bardzo dużo bramek, ale dotąd nie udało mu się potwierdzić potencjału, jakim dysponuje. Jest postrzegany przez pryzmat typowego napastnika, ale my jego największe atuty dostrzegamy na pozycji ofensywnego pomocnika. Stanowi zagrożenie dla każdej formy obrony - podsumowuje dyrektor Robert Góralczyk. 

Witamy Marcina i Kacpra w drużynie i życzymy sukcesów! 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Sponsor
Premium
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy