Wyjątkowy bieg w sercu Katowic

11.05.2021 09:45

Po roku przerwy mieszkańcy Śląska, Zagłębia i okolic mogą wziąć udział w biegu, którego celem jest pomoc dzieciom z Domu Aniołów Stróżów. Cały zysk z opłat wpisowego TAURON Biegnij dla Aniołów II Charytatywnego Biegu z okazji Dnia Dziecka zostanie przeznaczony na działania Stowarzyszenia, które od 27 lat otacza opieką dzieci, młodzież i rodziny wykluczone społecznie z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy.

W katowickim Parku Kościuszki 30 maja br. odbędzie się II edycja biegu charytatywnego na dystansie 5 km dla wszystkich powyżej 7 roku życia ( dzieci w wieku 0 do 6 lat mogą bezpłatnie towarzyszyć opiekunowi na trasie po uprzednim zgłoszeniu). TAURON Biegnij dla Aniołów II Charytatywny Bieg z okazji Dnia Dziecka będzie miał formułę startów interwałowych z elektronicznym pomiarem czasu, z uwzględnieniem wszystkich obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Podczas biegu prowadzona będzie klasyfikacja mężczyzn i kobiet, pierwsze III miejsca w każdej kategorii zostaną nagrodzone. Będą też nagrody specjalne Prezydenta Miasta Katowice -  dla najmłodszego i najstarszego uczestnika! 

– Bardzo się cieszę, że po roku przerwy ta wspaniała inicjatywa, jaką jest bieg charytatywny na rzecz podopiecznych Domu Aniołów Stróżów, powraca do Katowic. To wydarzenie istotne z kilku powodów. Najważniejszy to oczywiście pomoc podopiecznym Stowarzyszenia. Pamiętajmy, że to również promocja zdrowego trybu życia i okazja do integracji ludzi w różnym wieku. Jestem przekonany, że podczas tego wyjątkowego biegu nie zabraknie pozytywnych emocji i dobrej energii – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 

Niezależnie od wyniku, każdy z zawodników pomaga, dokładając swoim wpisowym cegiełkę na rzecz Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów. Organizator przewidział nagrody dla najlepszych biegaczy, a dzięki wsparciu współorganizatora -  Miasta Katowice - dla wszystkich uczestników przygotowane zostały pamiątkowe medale! O dobrą energię podczas biegu zadba tytularny partner wydarzenia - TAURON Polska Energia.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy.

Twój start, nasze wsparcie

- To co liczy się w biegu dla Aniołów to: zdrowo spędzony czas i zebranie funduszy na pomoc podopiecznym Domu Aniołów Stróżów - dzieciom i młodzieży z biednych i trudnych środowisk, pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy i wykluczenia. Spotykamy się w przeddzień ważnego święta - Dnia Dziecka. Jesteśmy przekonani, że Biegnij dla Aniołów to dobra okazja do spędzenia wspólnie wartościowego czasu, wymiany uśmiechów, za czym tak bardzo wszyscy tęskniliśmy i jednocześnie do wsparcia dzieci, które potrzebują naszej pomocy. Dwa lata temu było wspaniale, atmosfera rozgrzała nasze serca! Wierzę, że w tym roku możemy to powtórzyć. - mówi Monika Bajka, Prezes Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów. 

Każdy może wziąć udział w biegu dla Aniołów i wpłacając wpisowe dołożyć swoją cegiełkę do budowania DOMU, który jest ważnym miejscem na mapie trzech miast: Katowic, Chorzowa oraz Sosnowca. Bieg, marsz czy spacer - forma nie ma znaczenia, kiedy cel jest szczytny. 

 Zapisy, wpłaty i więcej informacji na: www.anioly24.pl/biegnij-dla-aniolow

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner premium
Partner
Złoty
Partner srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga