W piątek sparing z Legią

23.03.2023 15:06

GKS Katowice podczas przerwy w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi rozegra mecz sparingowy z Legią Warszawa.

Z uwagi na przerwę reprezentacyjną, GKS Katowice do rozgrywek Fortuna 1 Ligi wróci dopiero 1 kwietnia, gdy rozegra wyjazdowy mecz z Arką Gdynia w ramach 25. kolejki. Podopieczni trenera Rafała Góraka spożytkują przerwę na to, by uporać się z problemami, jakie trapiły zespół w poprzednich meczach. W ramach przygotowań katowiczanie rozegrają mecz kontrolny z wiceliderem Ekstraklasy - Legią Warszawa. 

Spotkanie odbędzie się 24 marca o godz. 14:00 w Książenicach, gdzie znajduje się siedziba Legia Training Center. Mecz ma charakter zamknięty dla widzów i nie zostanie z niego przeprowadzona transmisja LIVE. Przebieg spotkania będziemy relacjonować na naszych mediach społecznościowych. 

Po raz ostatni GKS mierzył się z Legią 15 lat temu. Sparingowe starcie rozgrywane na głównej płycie stadionu przy ul. Łazienkowskiej zakończyło się wynikiem 1:0 dla GieKSy po bramce Bartosza Iwana. W oficjalnych meczach zespoły z Katowic oraz Warszawy mierzyły się ze sobą 74 razy. Legia wygrała 32 z tych spotkań, 21 razy padł remis, a 21 razy wygrywał GKS. W składzie naszej drużyny zabraknie przebywających na zgrupowaniu reprezentacji Polski Antoniego Kozubala i Daniela Dudzińskiego. 

Partner strategiczny
Partner Kluczowy
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga