Serduszko GieKSy

26.10.2021 08:00

Poznajcie nowy program społeczny GKS-u Katowice.

GKS Katowice uruchomił ważny projekt skierowany do przedszkolaków pod nazwą „Serduszko GieKSy”. Pod tą nazwą kryją się zajęcia zabawowo-sprawnościowe dla chłopców i dziewczynek od 3. do 6. roku życia, rozwijające koordynację, postrzeganie, czucie oraz umiejętność pracy w grupie. W trakcie zajęć kadra trenerska dba o wszechstronny rozwój dzieci poprzez ćwiczenia sportowe, przekazywanie podstawowej wiedzy teoretycznej o sporcie i promowanie zdrowego stylu życia.

SPRAWDŹ NA SERDUSZKOGIEKSY.PL

- Poprzez organizację zajęć z aktywności fizycznej dla dzieci z katowickich przedszkoli chcemy kształtować pozytywne postawy młodych ludzi wobec kultury fizycznej, w tym sportu oraz budować środowisko wokół GKS-u Katowice. To podstawowa misja „Serduszka GieKSy” - mówi Witold Hornik, lider projektu.

Główną trenerką „Serduszka GieKSy” została Karolina Dec. Była piłkarka GKS-u Katowice pracuje także jako trenerka w Akademii „Młoda GieKSa”. Kadra szkoleniowa „Serduszka GieKSy” w przyszłości obejmie kilkunastu trenerów.

- Zajęcia właśnie ruszyły w kilku katowickich przedszkolach, ale pracujemy nad tym, by w przyszłości objęły większość placówek w mieście. Docelowo w każdym przedszkolu zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu w różnych grupach wiekowych - podkreśla Witold Hornik.

Ważnymi celami projektu „Serduszko GieKSy” są kreowanie środowiska kibiców i promocja marki Klubu GKS Katowice, ale także pozyskiwanie zawodników do Wielosekcyjnej Akademii „Młoda GieKSa”. Akademia, prowadzona przez Fundację Sportowe Katowice, działa od stycznia 2014 roku, Obecnie prowadzi szkolenie w czterech dyscyplinach (piłka nożna, hokej, siatkówka, tenis) dla zawodników i zawodniczek od 3. do 18. roku życia. Pod opieką Fundacji znajduje się ponad 800 młodych sportowców.

--
Więcej informacji o projekcie „Serduszko GieKSy” udzieli Witold Hornik.
• T: 733 539 202
• E: [email protected]

Partner strategiczny
Partner Kluczowy
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga