Pogoń Dekpol Tczew - GKS Katowice [ZAPOWIEDŹ]

29.09.2023 20:54

W niedzielę 1 października o godzinie 12:00 Mistrzynie Polski rozegrają wyjazdowe spotkanie 6. kolejki Orlen Ekstraligi kobiet z Pogonią Dekpol Tczew.

Po nieco ponad dwóch tygodniach przerwy związanej z meczami reprezentacji narodowych GKS Katowice wznawia występy w lidze. Katowiczanki po czterech pierwszych spotkaniach sezonu 2023/2024 mają na swoim koncie komplet punktów przy zaledwie dwóch straconych bramkach. W ostatnim ligowym starciu przy Bukowej zespół trener Karoliny Koch pokonał 2:0 Medyk POLOmarket Konin po trafieniach Nicoli Brzęczek i Anity Turkiewicz. - Wykonujemy konsekwentnie nasz założony plan, chcemy zbierać punkty, najlepiej po trzy w każdym meczu. To nam się udaje, nasza gra jest poparta ciężką pracą, jaką wykonałyśmy dotychczas i to wykonujemy - mówiła po tym meczu Brzęczek. 

W ramach kolejnego ligowego wyzwania Mistrzynie Polski pojechały do Tczewa na mecz z miejscową Pogonią, z którą jak do tej pory GieKSa rozegrała dwa spotkania, oba wygrane 1:0. Co ciekawe, w obu tych starciach mistrzowskiego sezonu 2022/2023 bramki dla GKS-u strzelała Amelia Bińkowska, obecnie rehabilitująca się po urazie. Zespół z północy Polski zanotował przyzwoity start sezonu, zdobywając po pięciu ligowych meczach 7 punktów po dwóch zwycięstwach, remisie i dwóch porażkach. Tczewianki rozpoczęły obecny sezon ligowy od wysokiej porażki 1:7 z TME SMS-em Łódź, natomiast w kolejnych meczach były w stanie punktować z Rekordem Bielsko-Biała (3:2) i AZS-em UJ Kraków (1:1). W ostatnime meczu przed przerwą reprezentacyjną drużyna trenera Mateusza Sroki pokonała w dobrym stylu 4:1 Śląsk Wrocław, rehabilitując się tym samym za wcześniejszą porażkę 0:3 z AP ORLEN Gdańsk.

Najlepszą strzelczyną Pogoni z Tczewa, co nie powinno zaskakiwać żadnego kibica polskiej piłki nożnej kobiet, jest Magdalena Sobal z dorobkiem trzech bramek, tuż za nią plasują się Julia Jedrzejewska i Oliwia Katowicz z dwiema bramkami. Póki co zespół Pogoni, rozgrywający drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, nie zdołał strzelić nam bramki i GKS zamierza ten stan rzeczy utrzymać. - Czeka nas trudny mecz, miałyśmy już okazję oglądać grę naszego najbliższego rywala i skupiamy się na tym, by ograniczać jego mocne strony. Chcemy udowodnić, że to my słusznie jesteśmy określani faworytem meczu i zasługujemy na zwycięstwo - oceniła zawodniczka naszego Klubu Karolina Bednarz.

Zapraszamy na najbliższy mecz Mistrzyń Polski na stadionie przy Bukowej! W piątek 6 października o godzinie 14:00 piłkarki GieKSy podejmą Rekord Bielsko-Biała. Wstęp wolny!

Partner strategiczny
Partner Kluczowy
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga