Pod lupą: Puszcza Niepołomice

21.10.2021 13:52

Puszcza Niepołomice przyjeżdża do Katowic po dwóch zwycięstwach z rzędu. W sobotę 23 października GieKSa spróbuje rywala zatrzymać. Początek meczu przy Bukowej o godz. 18:00.

HISTORYCZNE SUKCESY

- 8. miejsce w 1 lidze w sezonie 2019/20
- 1/4 Finału Pucharu Polski w sezonach 2016/17, 2018/19 i 2020/21

POPRZEDNI SEZON

Zespół trenera Tomasza Tułacza relatywnie szybko zapewnił sobie pozostanie na szczeblu Fortuna 1 Ligi, ale przegrał osiem ostatnich meczów sezonu 2020/21 i ostatecznie uplasował się na 13. pozycji. Plan był jednak bardzo jasny - Puszczy zależało na tym, by wygrać klasyfikację Pro Junior System, dlatego sezon kończyli odmłodzonym składem. W ten sposób mogli zapewnić Klubowi zastrzyk finansowy i przy okazji wypromować młodych graczy. Latem w szatni doszło do gruntownych zmian, ponieważ odeszło aż dziesięciu zawodników. Sztabowi szkoleniowemu zależało na tym, by rozpocząć zupełnie nowy projekt. 

OSTATNI MECZ

W ostatnim meczu Puszcza Niepołomice odrabiała zaległości i w Polkowicach zmierzyła się z tamtejszym Górnikiem. Spotkanie nie dostarczyło kibicom wielu wrażeń, bowiem obie ekipy miały problem z wykreowaniem stuprocentowych sytuacji. Puszcza miała jednak delikatną przewagę i częściej zatrudniała bramkarza rywala. Z trzech celnych strzałów w drugiej części gry, jeden wpadł do bramki, gdy w doliczonym czasie bramkarza Górnika pokonał Erik Cikos zapewniając swojej drużynie trzy bardzo ważne punkty. 

GWIAZDA SKŁADU

Rafał Boguski - postać, której nie trzeba szczególnie przedstawiać. Bardzo dobrze znany kibicom Wisły Kraków. W wieku 37 lat powoli przygotowuje się do sportowej emerytury. Zanim jednak odwiesi buty na kołek, chce pomóc Puszczy w osiągnięciu kolejnego historycznego wyniku w rozgrywkach ligowych. Boguski ma na swoim koncie sześć występów w reprezentacji Polski, a także zwycięstwo nad FC Barceloną w ramach eliminacjach do Ligi Mistrzów - mowa o meczu sprzed 13 lat, gdy Wisła u siebie ograła Barcę 1:0. Jego doświadczenie jest niepodważalne i zarówno na boisku, jak i poza nim stanowi dla drużyny z Niepołomic ogromną wartość.

TRENER

Tomasz Tułacz - to jego szósty sezon w roli pierwszego trenera Puszczy Niepołomice. Zarząd ufa jego wizji i nawet w gorszych momentach pozostaje przekonany, że to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Rokrocznie dostarcza Puszczy konkretny wynik - albo w lidze, albo w Pucharze Polski. Ma bardzo dużą swobodę działania, co sprawia, że dobrze mu się w Niepołomicach pracuje. Przed objęciem zespołu z Niepołomic prowadził takie drużyny jak Tłoki Gorzyce, Stal Mielec, Resovię Rzeszów oraz Siarkę Tarnobrzeg. 

HISTORIA POJEDYNKÓW Z GIEKSĄ

Mecze: 6
Bilans: 1 zwycięstwo, 3 remisy, 2 porażki
Bilans bramkowy: 7 strzelonych, 8 straconych

OSTATNI MECZ Z GIEKSĄ

14 kwietnia 2019

Puszcza Niepołomice - GKS Katowice 1:2
Łukasz Szczepaniak - Wojciech Lisowski, Adrian Błąd

Puszcza: Mleczko - Zagórski, Stępień, Stawarczyk, Widejko, Bąk (78. Sajdak), Kotwica, Żytek (78. Bartków), Mikołajczyk (46. Nowak), Szczepaniak, Orłowski.

GKS: Pawełek - Remisz, Jędrych, Rzonca (90. Grychtolik), Mączyński (46. Woźniak), Anon (80. Habusta), Błąd, Poczobut, Puchacz, Śpiączka, Lisowski.

BILETY NA MECZE Z PUSZCZĄ I TERMALIKĄ W SPRZEDAŻY! 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner premium
Partner
Złoty
Partner srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga