Pod lupą: Miedź Legnica

24.11.2021 16:57

W piątek 26 listopada o godz. 18:00 przy Bukowej zmierzymy się z liderem Fortuna 1 Ligi. W Czorny Piontek na kibiców czekać będzie specjalna oferta na bilety!

HISTORYCZNE SUKCESY

- Zdobywca Pucharu Polski w 1992 roku.
- Awans do Ekstraklasy w sezonie 2017/18 1 ligi.
- 1/16 finału Pucharu Zdobywców Pucharów (przegrana po dwumeczu z AS Monaco)

POPRZEDNIA RUNDA

Miedź Legnica przystąpiła do walki w lidze z nadziejami na rywalizację w czołówce. Choć w Legnicy nie chcieli głośno rozprawiać o awansie, to ich forma i wyniki bardzo szybko potwierdziły, że jest to zespół gotowy do walki o absolutnie najwyższe cele. Miedź po 18 meczach ma na swoim koncie 38 punktów i o trzy oczka wyprzedza drugi w tabeli Widzew Łódź. Nikt nie przegrywał tak rzadko jak Miedź Legnica. Podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego tylko dwa razy musieli uznać wyższość rywala. Warte odnotowania jest również to, że wygrali siedem z ostatnich dziewięciu meczów, a pozostałe dwa zremisowali. Możemy zatem bez zawahania zadeklarować, że w piątek przy Bukowej podejmiemy obecnie najlepiej grający zespół na zapleczu Ekstraklasy.

OSTATNI MECZ

Nasz kolejny rywal mierzył się u siebie z Odrą Opole i od pierwszych minut narzucił rywalowi własne warunki. Gospodarze mieli jednak duże problemy ze skierowaniem piłki do bramki przeciwnika. W pierwszej połowie gole nie padły, a na początku drugiej zdecydowanie bliżej otworzenia wyniku była Odra, gdy w 47. minucie Mateusz Marzec zagrał w polu karnym do Macieja Wróbla, a ten trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Chwilę później Marzec sam główkował w poprzeczkę. W końcu jednak w 69. minucie Maciej Śliwa ograł rywali w polu karnym i przełamał niemoc Miedzi strzelając pierwszego gola. W samej końcówce wynik z jedenastu metrów ustalił Patryk Makuch i legniczanie wygrali 2:0.

GWIAZDA SKŁADU

Patryk Makuch - w dotychczasowych meczach sezonu 2021/22 zawodnik Miedzi zapisał na swoje konto 8 goli i 3 asysty. Jedno z tych trafień zanotował w starciu z GieKSą. Jest jedną z czołowych postaci składu trenera Łobodzińskiego. To dopiero 22-letni gracz, więc biorąc pod uwagę fakt, że jest wyróżniającym się zawodnikiemlidera Fortuna 1 Ligi, możemy mówić o talencie, który dopiero rozwija swoje skrzydła. Wychowanek SMS-u Łódź trafił do Legnicy w 2018 roku. W poprzednim sezonie na rundę jesienną został wypożyczony do GKS-u Bełchatów, ale po pół roku wrócił do Legnicy. Mimo młodego wieku, ma na swoim koncie 77 meczów na poziomie 1 ligi i trzy mecze w Ekstraklasie rozegrane w sezonie, w którym Miedź żegnała się z najwyższym szczeblem rozgrywkowym.

TRENER

Wojciech Łobodziński -  wielokrotny reprezentant kraju, czterokrotny Mistrz Polski (trzy razy z Wisłą Kraków, raz z Zagłębiem Lubin), zdobywca Superpucharu Polski (z Zagłębiem Lubin), Mistrz Europy do lat 18 z 2001 roku oraz uczestnik EURO 2008. Prawdziwa legenda drużyny z Legnicy. Do Miedzi trafił w 2012 roku i grał dla niej przez osiem kolejnych lat. W poprzednim sezonie prowadził drużynę rezerw, wcześniej zdobywając doświadczenie m.in. u Leo Beenhakera czy Czesława Michniewicza. Od dawna planował pracę w charakterze szkoleniowca. W bieżącym sezonie dostał szansę prowadząc swój ukochany Klub i pierwszą połowę sezonu zakończył fantastyczną serią, która wywindowała Miedź na 1. miejsce w tabeli.