Patryk Szczuka: Wierzę, że mogę się tutaj rozwinąć

21.06.2022 09:10

Młody bramkarz ma już za sobą pierwszy mecz w barwach GKS-u.

20-letni Patryk Szczuka w poprzednim sezonie rozegrał dla trzecioligowego LKS-u Goczałkowice-Zdrój 32 mecze, będąc ważną częścią składu. Przed nim jednak zupełnie nowy etap przygody z piłką nożną. - Uważam, że rozegrałem dobrą rundę wiosenną w LKS-ie, więc cieszę się, że dostałem szansę i trafiłem do GKS-u Katowice. Wierzę, że mogę się tutaj rozwinąć i wspólnie z drużyną walczyć o jak najwyższe cele - mówi Patryk Szczuka. - Czuję się gotowy na wyzwanie związane z rywalizacją o miejsce w składzie - dodał. 

W Katowicach nowy bramkarz GieKSy dostanie również szansę na to, by uczyć się od doświadczonego Dawida Kudły. - Super, że będę miał taką możliwość. Pamiętam Dawida z jego występów w Ekstraklasie w barwach Pogoni Szczecin. Śledziłem także poprzednie rozgrywki 1 ligi i uważam, że Dawid jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym bramkarzem na tym poziomie. Zanotował kilka fantastycznych interwencji. Cieszę się, że będę miał okazję uczyć się od tak doświadczonego bramkarza - przyznaje. 

Za Patrykiem pierwsze dni w katowickiej szatni i na boisku. Miał okazję rozegrać także drugą połowę sparingowego meczu ze Skrą Częstochowa zakończonego wynikiem 0:0. - Jestem pozytywnie zaskoczony po pierwszych dniach spędzonych z zespołem. Spotkałem tutaj pozytywną grupę ludzi, która jest gotowa, by wspólnie się rozwijać i zbudować kolektyw. Mamy tutaj wszystko, czego nam potrzeba - kończy Szczuka, przed którym pierwszy sezon w karierze na poziomie centralnym. 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner premium
Partner
Złoty
Partner srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga