Ostatni dzień zbiórki!

05.12.2016 09:47

Autor: ps

Przypominamy, że jeszcze tylko do poniedziałku włącznie (5 grudnia) można wspierać potrzebującą rodzinę w ramach Szlachetnej Paczki!

Pani Mariola (40 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Martę (16 l.) i Laurę (13 l.). Rodzina jest w trudnej sytuacji, a utrzymuje się głównie z zarobków pani Marioli. Łączny dochód w przeliczeniu na jednego członka rodziny to ok. 403 złote. Budżet domowy obciążony jest jeszcze spłatą kredytu, który został zaciągnięty na najpotrzebniejsze rzeczy oraz remont mieszkania.

Pani Mariola, aby poradzić sobie z dodatkowymi wydatkami, pomimo słabego zdrowia, pracuje na nadgodziny. Gdy sytuacja się ustabilizuje, jej marzeniem jest zdać egzamin na prawo jazdy – teraz brakuje na to pieniędzy i czasu. Matka jest dumna z córek, które dają jej najwięcej siły i motywują do działania. Jest także zadowolona, że ma stałą pracę, spełnia się w niej oraz jest doceniana. Rodzina - pomimo wielu trudnych i traumatycznych przeżyć - dobrze sobie radzi i jest zdeterminowana oraz silna w dążeniu do lepszego życia i ustabilizowania się.

Rodzina najbardziej potrzebuje odzieży i środków czystości. Byłaby również bardzo wdzięczna za tapczan, bo brakuje im jednego miejsca do spania dla trzeciej osoby.

POTRZEBY RODZINY

I. Żywność trwała: Herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, płatki smakowe, otręby.
II. Środki czystości i artykuły higieniczne: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące.
III. Odzież i obuwie
Marta:
- kurtka zimowa, rozmiar M (168 cm), kolor czarny
- spodnie przejściowe, rozmiar M, czarne
- buty zimowe, rozmiar 40, trapery
Laura:
- kurtka zimowa, rozmiar M (162 cm)
- spodnie przejściowe, rozmiar M, czarne
- buty zimowe, rozmiar 39, trapery
Mariola:
- kurtka zimowa, rozmiar L (168 cm), kolor czerwony
IV. Materiały szkolne: Zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, boki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, pastele.
V. Wyposażenie domowe: koc, ręczniki, firanki, zasłony.
VI. Brakujące rzeczy gospodarstwa domowego: tapczan, biurko.
VII. Szczególne upominki
Marta - telefon
Laura - telefon
Mariola - robot kuchenny

UWAGA! Dary dla rodziny pani Marioli zbieramy do 5 grudnia . Rzeczy można zostawiać w kasach obiektów sportowych na meczach piłki nożnej, siatkówki i hokeja oraz codziennie na Stadionie Miejskim przy ul. Bukowej w sklepie „Strefa GieKSy” lub w pokoju 148.

Prosimy także o pomoc finansową. Pieniądze można przelewać na poniższy numer konta:
60 1090 1186 0000 0001 2146 9534
BZ WBK
Dane: Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" ul. Sołtysia 89, 40-748 Katowice
DOPISEK: Szlachetna Paczka
Pieniądze będziemy przeznaczać na zakup brakujących produktów.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy
eWinner 2. Liga