Msza w intencji GKS-u Katowice

03.12.2021 10:39

W przeddzień Barbórki, w kościele św. Józefa Robotnika na katowickim Józefowcu tradycyjnie miała miejsce Msza Święta w intencji GKS-u Katowice.

GKS Katowice uczcił Święto Górnika uroczystą mszą pod przewodnictwem proboszcza Zenona Drożdża. Na nabożeństwie pojawili się przedstawiciele naszego Klubu, jego legendy oraz kibice. W skład pocztu niosącego sztandar Górniczego Klubu Sportowego “KATOWICE” weszli młodzi piłkarze GKS-u Katowice. W trakcie wygłaszania homilii proboszcz Zenon Drożdż podkreślił, że sport odgrywa ważną rolę duchową, ponieważ wspólne wysiłki i trud włożony w odniesienie sukcesu buduje zarówno zespół, jak i społeczność wokół niego. 

- Sportowcom, trenerom oraz wszystkim związanym z GKS-em Katowice życzymy wytrwałości zarówno duchowej, jak i fizycznej, by owoce ich pracy dawały satysfakcję im oraz sympatykom Klubu - mówił proboszcz Drożdż podczas mszy. Proboszcz przywołał również postać śląskiego księdza Jana Franciszka Machy, który został zamordowany podczas II wojny światowej. Jego życiorys jest pełen sportowych wątków, które stanowią ogromną inspirację i przykład do naśladowania. 20 listopada ks. Jan Franciszek Macha został ogłoszony błogosławionym. 

Dzień Świętej Barbary to czas, w którym chcemy pielęgnować żywe na Śląsku górnicze tradycje oraz związaną z nimi przeszłość naszego Klubu. Szczęść Boże wszystkim Górnikom!

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner premium
Partner
Złoty
Partner srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga