Mikołaj Lebedyński w GKS-ie Katowice

31.08.2016 16:57

Autor: ps

W środę doszło do kolejnego transferu w letnim okienku transferowym przy Bukowej. Zespół z Katowic wzmocnił wypożyczony z Wisły Płock napastnik Mikołaj Lebedyński.

Mikołaj Lebedyński to napastnik z rocznika 1990, mierzący 185 centymetrów wzrostu, który w przeszłości bronił barw Pogoni Szczecin, holenderskiej Rody Kerkrade, szwedzkiego BK Hacken i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Od sezonu 2014/2015 występował w Wiśle Płock, z którą awansował do Ekstraklasy. W sezonie 2015/2016 wystąpił w 32 spotkaniach i strzelił w pierwszej lidze aż 14 bramek. Liczymy, że co najmniej powtórzy ten wyczyn także w GieKSie.

Umowa wypożyczenia będzie obowiązywała do końca obecnego sezonu i zakłada opcję pierwokupu piłkarza przez GKS. – Chcieliśmy wzmocnić siłę rażenia zespołu. Trener Jerzy Brzęczek często wystawia w składzie dwóch napastników. Dlatego przyda nam się kolejny zawodnik, który będzie rywalizował o miejsce w ataku. Pozyskanie przez nas Mikołaja oznacza, że definitywnie zamykamy kadrę na rundę jesienną tego sezonu – mówi Dariusz Motała, menedżer GieKSy.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Partnerzy techniczni
Partnerzy